PDA

View Full Version : سوال: در نظر نگرفتن فاصله ها در فیلد ها

soltany
جمعه 29 شهریور 1387, 13:33 عصر
سلام
من یک فرم دارم که مثل سازمان سنجش افراد قرار است نام خود و شماره شناسنامه خود را در آن وارد کنند و نتیجه قبولی و رد شدن خود را در یک آزمون بفهمند . مشکل من این است که بعضی افراد "محمد رضا" را "محمد رضا" و بعضی دیگر "محمدرضا" می نویسند و بعضی دیگر "سید علی" را "سیدعلی" و برخی دیگر "سید علی" می نویسند و همچنین "علیرضا" ...
می خوام کاری کنم که شخص چه با فاصله چه بدون فاصله نوشت سیستم تشخیص بده و نام درست را نمایش بده.
ممنون می شم کمکم کنید.

Bahram0110
جمعه 29 شهریور 1387, 14:43 عصر
سلام
شما می تونی این کارو انجام بدی:

جست و جو رو بر اساس ورودی کاربر انجام بده،
اگر نتیجه داشت که نتیجه رو نمایش بده و اگر جست و جو نتیجه ای نداشت، فاصله ها رو حذف کن و دوباره جست و جو کن

soltany
جمعه 29 شهریور 1387, 14:47 عصر
خودم همین فکر را دارم ولی دستورش را بلد نیستم و اینکه نمی خوام یک دفعه کل فاصله ها را حذف کنه چون مثلا نام طرف "سیدامیرحسام" باشه. اینم بگم که من یک اشتباهی کردم و کل نام و نام خانوادگی را یک فیلد در نظر گرفتم که با توجه به اینکه الان اطلاعات افراد را وارد کردم تعویض آن یکم سخته .

Rashid samadzadeh
یک شنبه 31 شهریور 1387, 01:23 صبح
میتونی از کد زیر استفاده کنی

$input = " aa bb ";
$output = str_replace(" ","",$input);
echo $output; // aabb

soltany
یک شنبه 31 شهریور 1387, 01:26 صبح
با تشکر دیروز به همین نتیجه رسیدم و یک جدول جدید در مای اس کیو ال ایجاد کردم و نام ها بدون فاصله با کد بالا را در اون ذخیره کردم و برای صفحه ای که از کاربر اطلاعات می گیره باز همین کار را کردم و به نتیجه رسیدم.