PDA

View Full Version : خطای NET Framework. پس از نصب برنامه

jas1387
جمعه 29 شهریور 1387, 14:19 عصر
من یه برنامه ای نوشتم که با بانک اطلاعاتی در ارتباط است من setup برای آن درست کردم ( و در قسمت

project , properties و پنجره Prerequisites گزینه ها NET Framework. و sql server را انتخاب کردم )

وقتی روی کامپیوتر دیگری خواستم برنامه را نصب کنم پیغام خطایی مبنی بر این که باید NET

Framework. را از اینترنت دانلود کنید نمایش داد

آیا می توان کاری کرد NET Framework. و sql server قبل از نصب ( یا اجرا ) برنامه نصب شود و نیازی

نباشد که کاربر از اینترنت برنامه را نصب کند و اصلا کاربر در فرآیند نصب NET Framework. نقشی ایفا نکند ؟

ALI TT
جمعه 29 شهریور 1387, 14:22 عصر
خوب می تونی نرم افزار NET Framework. رو همراه برنامت عرضه کنی تا کاربر اونو نصب کنه و یا بطور اتوماتیک نصب بشه .

jas1387
جمعه 29 شهریور 1387, 15:29 عصر
با تشکر از شما

خوب می تونی نرم افزار NET Framework. رو همراه برنامت عرضه کنی تا کاربر اونو نصب کنه و یا بطور اتوماتیک نصب بشه .

میشه لطف کنید درباره نصب اتوماتیک NET Framework. بیشتر توضیح بدهید

Morteza_s
جمعه 29 شهریور 1387, 15:44 عصر
می تونید از برنامه های ساخت Setup مثل InstallShield یا InstallAware استفاده کنید
نسخه 8 برنامه InstallAware از Framework 3.5 هم پشتیبانی میکنه

سمیرا دهقان
جمعه 29 شهریور 1387, 15:50 عصر
آیا با خود vs نمی توان این کار را کرد ؟

ALI TT
شنبه 30 شهریور 1387, 02:52 صبح
آیا با خود vs نمی توان این کار را کرد ؟

تا حالا که من نتونستم . ولی : من یهNET Framework دارم که وقتی اجراش کنی در ارض 10 ثانیه خودبخود نصب میشه ، بدون هیچ پنجره ای .

حیف که حجمش زیاده : 16 MB

خیلی از نرم افزارهای NET Framework اینطوریند .... ولی باید پیداشون کنی .....

بعد از پیدا کردنشون ، یه کد میدی به نرم افزاری که باهاش فایل Setup رو ساختی ، که وقتی نرم افزار رو نصب کرد ، این فایل رو هم اجرا کنه .

reza6384
شنبه 30 شهریور 1387, 06:35 صبح
سلام.
ببخشید، برای نصب Crystal Report ها چکار باید کرد؟ آیا dotnetfx خودش dll های مربوط به CrystalDecisions رو اضافه می کنه؟

kablayi
شنبه 30 شهریور 1387, 06:43 صبح
سلام ...
دوست عزیز برای اینکه بتونی dotnet framework رو قبل از برنامتون نصب کنید راه حل درستی رو پیش گرفتید اما یه کار رو فراموش کردین ....
این گزینه رو اتخاب کنید تا قبل از نصب برنامه، دات نت رو نصب کنه ...
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=23476&stc=1&d=1221878539

kablayi
شنبه 30 شهریور 1387, 06:48 صبح
سلام.
ببخشید، برای نصب Crystal Report ها چکار باید کرد؟ آیا dotnetfx خودش dll های مربوط به CrystalDecisions رو اضافه می کنه؟
اگر از خود دات نت برای ساخت setup استفاده کنید با تیک زدن گزینه crystal report basic for visual stadio 200X میتونید قبل از نصب برنامه به صورت اتوماتیک dll های مربوط به CrystalDecisions رو نصب کنید ...

kablayi
شنبه 30 شهریور 1387, 18:11 عصر
البته یه نکته دیگه خدمتون عرض کنم چون برای خودم هم پیش اومده بود ...
بعد ساخت ستاپ از برنامه اگر روی سیستم خودتون تست کنید چیزی نصب نمی کنه چون دات نت و کریستال رو سیستم شما نصبه ...
اگر روی سیستم دیگه ای که دات نت نداره نصب کنید اول دات نت رو نصب میکنه بعد سراغ نصب برنامه اصلی میره ...

یه نکته ای بود که بد ندیدم بگم ...