PDA

View Full Version : ارسال و دریافت sms

سمیرا دهقان
جمعه 29 شهریور 1387, 15:21 عصر
سلام

من می خواهم برنامه ای بنویسم که کامپیوتر با استفاده از کابل usb به موبایل وصل بشه و

sms که من در کامپیوتر نوشتم را به صورت گروهی ارسال کنه

کسی می تواند من را راهنمایی کند ؟

سمیرا دهقان
شنبه 30 شهریور 1387, 11:54 صبح
لطفا مرا راهنمایی کنید چون خیلی برایم مهم است

khz-web1
شنبه 30 شهریور 1387, 13:15 عصر
شما با gsm modem فکر می کنم بتونید چنین کاری رو انجام بدید ... یه نگاه به اینجا بنداز
http://www.activexperts.com/xmstoolkit/howto/gsm/aspnetb/
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87880
http://www.codeproject.com/KB/cs/SMSQuizServer.aspx
http://freelance.geekinterview.com/67713--net-class-from-sending-sms.html

bardia goharbin
شنبه 30 شهریور 1387, 18:08 عصر
يک نمونه برنامه کامل و آسان جهت ارسال sms به همراه Source که امکان استفاده از GSM Modem يا موبايلهايي که داراي Modem هستند رو براتون مهيا ميکنه و قابليت ارسال SMS فارسي بصورت Unicode و همچنين قابليت ارسال تصوير و ... رو در اختيارتون قرار ميده رو ضميمه کردم. اميدوارم به درد همگي بخوره.

براي دانلود به اين لينک مراجعه کنيد (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=599069&postcount=221)

reza6384
یک شنبه 31 شهریور 1387, 01:11 صبح
اگر خودتون می خواین پیاده سازی کنید، به تالار برنامه نویسی موبایل یه سری بزنین. اونجا حسابی بحث شده و بیش از 90% مطالب گفته شده.

سمیرا دهقان
دوشنبه 01 مهر 1387, 12:17 عصر
ضمن تشکر از دوستان که در این ضمینه به من کمک کردن

من می خواهم برنامه ای بنویسم که کامپیوتر با استفاده از کابل usb به موبایل وصل بشه

از دوستان می خواهم که در این ضمینه بیشتر به من کمک کند

bardia goharbin
دوشنبه 01 مهر 1387, 12:42 عصر
براي اين کار لازمه که موبايل شما Modem داشته باشه، چون همه موبايلها اين قابليت رو ندارند، بعد از اينکه مطمئن شديد که موبايل شما اين قابليت رو داره موبايلتون رو توسط کابل USB به کامپيوترتون وصل کنيد و Driver موبايل رو روي ويندوز نصب کنيد. (مثلا اگر از موبايل نوکيا استفاده ميکنيد ميتوانيد با نصب نرم افزار Nokia Pc Suite درايورهاي مربوطه را بر روي ويندوز نصب کنيد) به هر حال پس از نصب درايورها يک مودم در قسمت مودمهاي شما اضافه ميشود و ميتوانيد از نمونه برنامه اي که در پستهاي قبلي معرفي کردم استفاده کنيد. اگر درايورهاي موبايل شما درست نصب شده باشند در قسمت Device قابليت انتخاب موبايل خود را براي عمليات ارسال sms خواهيد داشت.

به عکس ضميمه دقت کنيد

البته نمونه برنامه اي که براتون گذاشته بودم براي ارسال sms بصورت تک تک ميباشد ولي با اندکي تغييرات ميتوانيد آنرا بدلخواه خود براي ارسال گروهي تغييرات دهيد که ديگه زحمت اون قسمتش با خودتونه.

reza6384
دوشنبه 01 مهر 1387, 13:49 عصر
علاوه بر توضیحاتی که بردیا داد، اگر شما یک Bluetooth Device روی کامپیوتر داشته باشید و سرویس Bluetooth Modem هم فعال و راه اندازی شده باشه می تونید از طریق بلوتوث Sms ها رو ارسال و دریافت کنید. فقط کافیه که AT COMMAND ها رو به اون پورت Com که مال مودم بلوتوث هست بفرستید.

BraveMind
دوشنبه 01 مهر 1387, 15:07 عصر
سلام
میخواستم بدونم که گوشی w810 سونی اریکسون قابلیت ارسال اس ام اس از طریق کامپیوتر داره

reza6384
دوشنبه 01 مهر 1387, 19:27 عصر
سلام
میخواستم بدونم که گوشی w810 سونی اریکسون قابلیت ارسال اس ام اس از طریق کامپیوتر داره

بله. هر گوشی ای که Modem داشته باشه این قابلیت رو داره. برای اینکه ببینید گوشی شما این قابلیت رو داره یا نه، بعد از نصب درایور گوشی ، در Device Manager در قسمت Modems باید یک Modem با نام گوشیتون مشاهده کنید.

سمیرا دهقان
پنج شنبه 04 مهر 1387, 12:42 عصر
آیا گوشی Nokia 3500 classic هم مودم دارد ؟ گوشی من داریور ندارد و گرنه مزاحم شما نمی شدم

سمیرا دهقان
پنج شنبه 04 مهر 1387, 12:44 عصر
که امکان استفاده از GSM Modem يا موبايلهايي که داراي Modem .....

ببخشید مودم های GSM چیست ؟ و کارآیی آنها چگونه است؟

ممنون

reza6384
پنج شنبه 04 مهر 1387, 14:49 عصر
آیا گوشی Nokia 3500 classic هم مودم دارد ؟ گوشی من داریور ندارد و گرنه مزاحم شما نمی شدم

در DeviceManager در قسمت Modems ببینید آیا Modem ای با نام گوشیتون وجود داره ( وقتی گوشی با کابل USB متصله ) یا خیر.

ببخشید مودم های GSM چیست ؟ و کارآیی آنها چگونه است؟

GSM MODEM هم یه جور Modem هست ، با این تفاوت که به جای سیم تلفن بهش GSM sim card وصل میشه و میتونه سرویس های موجود روی یک GSM Sim Card رو در کامپیوتر اجرا کنه ، مثل ارسال sms ، تماس تلفنی و ...

سمیرا دهقان
جمعه 05 مهر 1387, 10:57 صبح
سلام

من از شما به خاطر کمک هایتان تشکر می کنم

GSM sim card دیگه چیست؟

قیمت GSM MODEM حدودا چند است ؟

سمیرا دهقان
جمعه 05 مهر 1387, 11:10 صبح
يک نمونه برنامه کامل و آسان جهت ارسال sms به همراه Source که امکان استفاده از GSM Modem يا موبايلهايي که داراي Modem هستند
براي دانلود به اين لينک مراجعه کنيد (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=599069&postcount=221)

دوست گرامی من وقتی برنامه ی شما را اجرا می کنم با خطای زیر روبرو می شوم

http://i35.tinypic.com/23ux250.jpg

Nima NT
جمعه 05 مهر 1387, 14:51 عصر
فکر کنم به خاطر اینه که اکتیو ایکس برنامه باید ثبت بشه .

amironline
جمعه 05 مهر 1387, 15:32 عصر

من با اين گوشي كار كردم
مودم داره ولي من فقط تونستم باهاش sms ارسال كنم ولي نتونستم sms دريافت كنم
اگه مشكلي باهاش داشتين در خدمتم

سمیرا دهقان
جمعه 05 مهر 1387, 16:37 عصر
به نظر شما بهتره با اکتیو ایکس برنامه نویسی کنم یا بدون اکتیو ایکس ؟

Nima NT
جمعه 05 مهر 1387, 17:00 عصر
استفاده از اکتیو ایکس برای راحتی کار شماست وگرنه بدون اکتیو ایکس هم میشه.
اصلا" اساس به وجود آمدن کامپوننت های برنامه نویسی ایجاد راحتی برای برنامه نویسان بوده.

reza6384
شنبه 06 مهر 1387, 00:09 صبح
به نظر شما بهتره با اکتیو ایکس برنامه نویسی کنم یا بدون اکتیو ایکس ؟

ببینید، ActiveX در حقیقت یک بسته ی نرم افزاریه که یک سری ورودی از شما میگیره و یک سری خروجی به شما میده. مثل ActiveX برای ارسال Sms که از شما پیام و شماره گیرنده رو می گیره و Sms ارسال می کنه. استفاده از ActiveX این مزیت رو داره که شما می تونید با ساختنش برنامتون رو به بخش های کوچکی بشکنید و از لحاظ شیء گرایی سطحش رو بالا ببرید.

GSM sim card دیگه چیست؟

همون سیم کارت خودمون که توی گوشی میذاریم. پروتکلش GSM اه.

قیمت GSM MODEM حدودا چند است ؟

یک سری مارکهای معمولی و متفرقه هست حدود 70 هزار تومن. ولی مارکهای خوبش مثل اینکه حدود 200 تا 250 هزار تومنه.

روی Project کلیک راست کنید و Properties رو بزنید، در قسمت References می بینید که این ActiveX رو Unknown زده. روش کلیک کنید و Remove اش کنید و بعد Add رو بزنید و فایل AxSmCtrl.Dll رو انتخاب کنید. درست میشه.

reza6384
شنبه 06 مهر 1387, 00:10 صبح
اصلا" اساس به وجود آمدن کامپوننت های برنامه نویسی ایجاد راحتی برای برنامه نویسان بوده.
ولی دیگه خیلی راحته ، یعنی داره برنامه نویس ها رو تنبل می کنه. دیگه همه چیز داره حاضر و آماده تر میشه روز به روز.

سمیرا دهقان
شنبه 06 مهر 1387, 11:10 صبح
روی Project کلیک راست کنید و Properties رو بزنید، در قسمت References می بینید که این ActiveX رو Unknown زده. روش کلیک کنید و Remove اش کنید و بعد Add رو بزنید و فایل AxSmCtrl.Dll رو انتخاب کنید. درست میشه.

من این کاری شما گفتید کردم ولی در هنگام add کردن AxSmCtrl.Dll را پیدا نکردم

reza6384
شنبه 06 مهر 1387, 16:51 عصر
توی همون Folder پروژه ، توی Bin\Debug هست.

amironline
یک شنبه 07 مهر 1387, 16:07 عصر

http://i35.tinypic.com/23ux250.jpg

منم همين مشكل رو دارم dll رو اضافه هم كردم ولي بازم همين خطا رو ميده

sas523
یک شنبه 03 آذر 1387, 09:42 صبح
كسي نيست اين سوال رو جواب بده

خواهش مي كنم .
.
.
.
.
.
.
در ضمن يه سوال ديگه حتما بايد موبايل به سيستم وصل باشه تا نرم افزار كنه

يعني حتي برنامه run هم نميشه اگه موبايل وصل نباشه؟

سوسن جعفری
جمعه 21 فروردین 1388, 17:52 عصر
سلام

يک نمونه برنامه کامل و آسان جهت ارسال sms به همراه Source که امکان استفاده از GSM Modem يا موبايلهايي که داراي Modem هستند رو براتون مهيا ميکنه و قابليت ارسال SMS فارسي بصورت Unicode و همچنين قابليت ارسال تصوير و ... رو در اختيارتون قرار ميده رو ضميمه کردم. اميدوارم به درد همگي بخوره.

من از برنامه شما استفاده کردم ولی با خطایی زیر روبرو شدم

Retrieving the COM class Factory for componenet .....

راستی من dll را اضافه کردم

حالا باید چکار کنم

f_g1348
جمعه 21 فروردین 1388, 23:03 عصر
سلام دوستان
من تازه شروع به نوشتن چنين برنامه اي كردم و تقريبا تموم شده.ارسال و دريافت تكي پيامك و ارسال و دريافت گروهي پيامك و ذخيره كردن شماره ها براي ارسال در فايل اكسس و ذخيره پيام ها در فايل اكسل و توانايي خواندن شماره ها از فايل اكسل و انتقال آنها به اكسس و . . . همه اينها با mcorelib.dll البته براي ارسال هاي گروهي و ثبت در اكسس و انتقال بين اكسس و اكسل را كد نويسي كردم.
به عنوان يه تازه كار توصيه مي كنم كه با mcorelib كاركنيد البته با نسخا 1.8 آن.
اگر كسي اين dll را به همرا licence مي خواهد پيام خصوصي بگذارد تا برايش mail كنم.
البته بصورت رايگان است.

siavash_n
شنبه 22 فروردین 1388, 09:55 صبح
دوستان كامپوننت هاي ديگه اي هم واسه اين كار وجود داره كه اگه بخواين مي ذارم.
ولي خيلي دوست دارم راجه به انجام اين كار از طريق امكانات موجود در دات نت صحبت كنيم.بدون كامپوننت اضافي.

سوسن جعفری
شنبه 22 فروردین 1388, 11:06 صبح
اگر كسي اين dll را به همرا licence مي خواهد پيام خصوصي بگذارد تا برايش mail كنم.
البته بصورت رايگان است.

من هم در بحث برنامه نویسی sms تازه کارم و هم در این انجمن و نمی دونم چگونه باید پیام خصوصی بدهم

من این کامپوننت را می خواهم ، ممنون

سوسن جعفری
شنبه 22 فروردین 1388, 11:12 صبح
ولي خيلي دوست دارم راجه به انجام اين كار از طريق امكانات موجود در دات نت صحبت كنيم.بدون كامپوننت اضافي.

این خیلی خوب است ولی من فکر می کنم افرادی مثل من باید ابتدا ارسال sms را با کامپوننت تجربه کنن ولی در کل خوشحال می شوم که از تجربه دوستان در ارسال sms بدون
کامپوننت بهره ببرم

mohammad-gh
شنبه 25 مهر 1388, 22:23 عصر
دوست عزيزي كه با mcore كار كرده آيا اين كامپوننت با ارسال پيام گروهي يا ارسال و دريافت همزمان مشكلي نداره

pirmard
جمعه 01 آبان 1388, 00:29 صبح
دوست عزيزي كه با mcore كار كرده آيا اين كامپوننت با ارسال پيام گروهي يا ارسال و دريافت همزمان مشكلي نداره

کلا این موارد که شما گفتین ربطی به کامپوننت نداره . کامپوننت در حل لحظه فقط می تونه یه پیام ارسال کنه . که خوب شما باید برای پیام گروهی اونو مربتا فرخونی کنین (یعنی با حلقه توی برنامه این کارو بکنین وگرنه خود کامپوننت کیو (صف) برای این کار نداره و نباید هم داشته باشه (انکپسولیشن) )

ارسال و دریافت همزمان هم اگه منظورتون اینه که در حین ارسال پیامهای زیاد آیا می تونین پیام دریافت کنین یا خیر هم باید بگم که مشکلی وجود نداره . یعنی باتلنک یا همون گلوگاه شما در اینجا اصلا اکتیوکس نیست .

me_meisam_kh
یک شنبه 29 فروردین 1389, 15:38 عصر
f_g1348 salam
mamnoon misham age license mcore 1.8 ro baram mail koni
me_meisam_kh@yahoo.vom

fatima2007
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 19:36 عصر

این لینک که باز نمی شه..................

mahdi206
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 16:57 عصر
تو دریافت اس ام اس با at command خطا میده کسی مشکل رو حل نکرده

REZADG
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 21:25 عصر
اگر کس دیگه ایداره آپ کنه استفاده کنیم