PDA

View Full Version : سوال: مشکل با کانکشن بانک اکسس...

khz-web1
جمعه 29 شهریور 1387, 23:16 عصر
سلام

من وقتی برنامه رو ران می کنم با چنین اروری مواجه می شوم ...
Format of the initialization string does not conform to specification starting at index 0.

کد کانکشن من هم به صورت زیر است (تا به حال هم به چنین مشکلی برخورده بودم):متفکر:

Dim con As OleDbConnection = New OleDbConnection("D:\te1st\WindowsApplication1-test\bin\Debug\person.mdb")

با تشکر

reza6384
جمعه 29 شهریور 1387, 23:37 عصر
مشکل از Connection String شماست :

این رو تست کنید :

Dim Conn As New OleDb.OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Chr(34) & "D:\te1st\WindowsApplication1-test\bin\Debug\person.mdb" & Chr(34))

khz-web1
شنبه 30 شهریور 1387, 03:31 صبح
آقا رضا دستت درد نکنه میشه بگی دلیل ارورش چی بود ... و یکم مارو آشنا کنی با این قضایا ....

reza6384
شنبه 30 شهریور 1387, 06:15 صبح
خواهش می کنم. دلیلش اینه که برای اتصال به هر نوع پایگاه داده ای یک Connection String خاص لازمه که این Connection String به عواملی مثل Provider، مسیر فایل،Username,Password,مسیر Database Server در شبکه و .... بستگی داره.
من خودم از این راه برای به دست اوردن Connection String هایی که نمی دونم استفاده می کنم.
یک DataGridView روی فرم قرار می دم و از قسمت DataSource گزینه AddProjectDataSource رو انتخاب می کنم و بعدش Provider و تنظیمات، بعد روی فرم یک دکمه + هست که Connection String رو نمایش می ده.

kablayi
شنبه 30 شهریور 1387, 06:57 صبح
آقا رضا درست میگن ولی برای بدست آوردن کانکشن استرینگ لازم نیست راه دوری بری ...
از پنجره server explorer روی دیتابیست راست کلیک کن propertice .... کانکشن استرینگ جلوتونه ...

khz-web1
شنبه 30 شهریور 1387, 12:37 عصر
آقا من متاسفانه یادم رفت کانکشن خودم بزارم ... من خودم از این استرینگ استفاده می کردم که ارور میداد ، ولی با این حال با تغییراتی که شما دادید حل شد ....

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=
D:\te1st\WindowsApplication1-test\bin\Debug\person.mdb

kablayi
شنبه 30 شهریور 1387, 17:41 عصر
در ضمن برای آدرس دهی دیتابیس از آدرس دهی مستقیم استفاده نکنید ...
همیشه آدرس رو در کانکشن استرینگ نسبت به خود برنامه تعیین کنید ... اینجوری :

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Application.StartupPath & "\person.mdb

reza6384
یک شنبه 31 شهریور 1387, 00:56 صبح
آقا رضا درست میگن ولی برای بدست آوردن کانکشن استرینگ لازم نیست راه دوری بری ...
از پنجره server explorer روی دیتابیست راست کلیک کن propertice .... کانکشن استرینگ جلوتونه

Kablayi جان منظور من برای Connection هایی بود که وجود نداره و آدم می خواد بسازه و ConnStr اش رو نمی دونه. ولی خوب این راه یه کم نزدیکتره، چون دیگه نمی خواد DataGrid روی فرم بندازیم.

در ضمن برای آدرس دهی دیتابیس از آدرس دهی مستقیم استفاده نکنید ...
همیشه آدرس رو در کانکشن استرینگ نسبت به خود برنامه تعیین کنید ... اینجوری :

دقیقا.

kablayi
یک شنبه 31 شهریور 1387, 04:37 صبح
Kablayi جان منظور من برای Connection هایی بود که وجود نداره و آدم می خواد بسازه و ConnStr اش رو نمی دونه. ولی خوب این راه یه کم نزدیکتره، چون دیگه نمی خواد DataGrid روی فرم بندازیم.

درست می فرمائید ... در شرایطی connection ها وجود ندارن که ما دیتابیس رو به پروژه ضمیمه نکرده باشیم ...
موقعی که اونو ضمیمه کنیم به صورت اتوماتیک در پنجره server explorer ظاهر میشه ... منظور از ضمیمه اینه که دیتابیس رو در کنار مابقی فایلها در sulotion explorer اضافه کنیم ...
ولی در این شرایط شما درست می فرمائید ...

موفق باشید ...

reza6384
یک شنبه 31 شهریور 1387, 17:42 عصر
درست می فرمائید ... در شرایطی connection ها وجود ندارن که ما دیتابیس رو به پروژه ضمیمه نکرده باشیم ...
موقعی که اونو ضمیمه کنیم به صورت اتوماتیک در پنجره server explorer ظاهر میشه ... منظور از ضمیمه اینه که دیتابیس رو در کنار مابقی فایلها در sulotion explorer اضافه کنیم ...
ولی در این شرایط شما درست می فرمائید ...

مخلصیم آقا.

یه راه دیگه هم سر زدن به سایت www.ConnectionStrings.Com (http://www.ConnectionStrings.Com) هست.

nafasak
چهارشنبه 02 دی 1388, 18:25 عصر
مشکل از Connection String شماست :

این رو تست کنید :

Dim Conn AsNew OleDb.OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Chr(34) & "D:\te1st\WindowsApplication1-test\bin\Debug\person.mdb" & Chr(34))

درود،
آقا من کانکشن رو توی web.config گذاشتم ، و همون خطا رو میده، اونجا چطور باید عمل کنم؟
اینم کدش:

<connectionStrings>
<addname="CnITUsers"connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\ITUsers.mdb;password=XXX;"providerName="System.Data.OleDb"/>
</connectionStrings>