PDA

View Full Version : سوال: ایجاد جدول با استفاده از Query

yousef86
شنبه 30 شهریور 1387, 16:56 عصر
با سلام من میخواهم با استفاده از کوئری یک جدول جدید درست کنم که یکی از فیلهای آن در جدول جدید پریمری کی باشد من تو قسمت ایجاد پریمری کی در جدول جدید مشکل دارم اگه کسی از دوستان هر راه حلی میداند راهنمایی کند مهم نیست ماکرو باشد یا وی بی

amirzazadeh
یک شنبه 31 شهریور 1387, 08:16 صبح
با سلام من میخواهم با استفاده از کوئری یک جدول جدید درست کنم که یکی از فیلهای آن در جدول جدید پریمری کی باشد من تو قسمت ایجاد پریمری کی در جدول جدید مشکل دارم اگه کسی از دوستان هر راه حلی میداند راهنمایی کند مهم نیست ماکرو باشد یا وی بی
اين كد از مثالهاي خود اكسسه اميدوارم به دردتون بخوره

CREATE TABLE Friends
([FriendID] integer,
[LastName] text,
[FirstName] text,
[Birthdate] date,
[Phone] text,
[Notes] memo,
CONSTRAINT [Index1] PRIMARY KEY ([FriendID]));

................................
موفق باشيد

yousef86
یک شنبه 31 شهریور 1387, 11:30 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید این کد را در کجا و به چه نحوی استفاده کنم

amirzazadeh
یک شنبه 31 شهریور 1387, 12:13 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید این کد را در کجا و به چه نحوی استفاده کنم
دوست من يك كوئري خالي ايجاد كن و اين كد ها رو در نماي sql كوئري كپي پيست كن.
............................
موفق باشيد

yousef86
یک شنبه 31 شهریور 1387, 14:17 عصر
با سلام و تشکر دوست عزیز من کاربرد کد بالا را بدست آوردم ولی چند مشکل وجود دارد یکی اینکه اگر برای بار دوم اقدام به ساخت تیبل کنید ارور میدهد که تیبل قبلا ساخته شده دوم اینکه من میخواهم اینکار رو تو تیبل کوئری انجام بدم و فیلدهام از چند تیبل خوانده میشود لطفا راهنمایی فرمایید

amirzazadeh
یک شنبه 31 شهریور 1387, 19:24 عصر
با سلام و تشکر دوست عزیز من کاربرد کد بالا را بدست آوردم ولی چند مشکل وجود دارد یکی اینکه اگر برای بار دوم اقدام به ساخت تیبل کنید ارور میدهد که تیبل قبلا ساخته شده دوم اینکه من میخواهم اینکار رو تو تیبل کوئری انجام بدم و فیلدهام از چند تیبل خوانده میشود لطفا راهنمایی فرمایید
دراين صورت شما ابتدا بايد جدول جديد رو با استفاده ازmake table query ايجاد كنين كه تو اين تاپيك يك مثال براتون اوردم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=122837
بعد از اين مرحله اگر نياز به تغيير فيلد داشتين (مثلا ايجاد فيلد كليدي يا غيره )بايد از alter table استفاده كنين كه كاملا مشابه create table بوده و فقط كامند اول به جاي create بايد alter وارد بشه.
.....................
موفق باشيد

yousef86
سه شنبه 02 مهر 1387, 13:40 عصر
با تشکر از زحمتی که میکشید من راجب آلتر تیبل زیاد گشتم ولی مثالی پیدا نکردم اگر امکان دارد مثال استفاده از این دستور را با یک برنامه کوچک برایم بگذارید بازم ممنونم

amirzazadeh
سه شنبه 02 مهر 1387, 22:06 عصر
با تشکر از زحمتی که میکشید من راجب آلتر تیبل زیاد گشتم ولی مثالی پیدا نکردم اگر امکان دارد مثال استفاده از این دستور را با یک برنامه کوچک برایم بگذارید بازم ممنونم
دوست من يك نمونه اپلود كردم كه 5تا كوئري داره اولي جدول ايجاد ميكنه دومي فيلد كليدي ايجاد ميكنه سومي يك فيلد رو حذف وچهارمي يك فيلد اضافه ميكنه ونهايتا پنجمي كل جدول رو حذف ميكنه.اميدوارم به دردتون بخوره.
.............................
موفق باشيد

yousef86
پنج شنبه 04 مهر 1387, 09:11 صبح
آقا واقعا دستت درد نکنه خیلی ممنون مشکل من حل شد اگه کاری هم از دست من بر میاد بفرمائید ممنون

Hossis
سه شنبه 12 بهمن 1389, 17:31 عصر
با سلام و تشکر فراوان
حالا اگر یک قدم بالاتر بذاریم و بخواهیم اصل پایگاه داده (یعنی فایل اکسس ) را بسازیم و توی اون این جدول رو ایجاد بکنیم, آیا راهکاری دارد؟

Hossis
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 00:01 صبح
کسی جواب نمی ده
پست اول جالب بود منتها ساخت فیلد autonumber توش نیومده بود

amirzazadeh
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 08:55 صبح
سلام
براي ساخت فيلد AutoNnumber از اين تاپيك كمك بگيريد:
http://barnamenevis.org/showthread.php?236993-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF-AutoNumber&highlight=autonumber
......................
موفق باشيد

aidivandi
پنج شنبه 02 آبان 1392, 13:06 عصر
سلام
براي ساخت فيلد AutoNnumber از اين تاپيك كمك بگيريد:
http://barnamenevis.org/showthread.php?236993-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF-AutoNumber&highlight=autonumber
......................
موفق باشيد

دوست عزیز اگر جدول قبلا در بانک وجود داشته باشد چگونه باید از وجود ان در بانک مطمئن شد چرا که اگر جدول در بانک باشد و از دستور creste tsable استفاده شود در حین اجرا خطا می گیرد

Abbas Amiri
پنج شنبه 02 آبان 1392, 13:37 عصر
دوست عزیز اگر جدول قبلا در بانک وجود داشته باشد چگونه باید از وجود ان در بانک مطمئن شد چرا که اگر جدول در بانک باشد و از دستور creste tsable استفاده شود در حین اجرا خطا می گیرد

از تابع زیر برای مشخص نمودن وجود یک جدول در دیتابیس استفاده کنید

Function TableExists(tdfName As String) As Boolean
TableExists = DCount("*", "MSysObjects", "Name = '" & tdfName & "' AND (Type = 6 OR Type = 1) ")
End Function

'Exampe:
If TableExists("MyTable") Then
'Type youe codes
End If