PDA

View Full Version : Class Diagram Association و توايع استاتيك

amirniknam
یک شنبه 31 شهریور 1387, 00:04 صبح
سلام دوستان اگر من دو كلاس داشته باشم و كلاس اولي تنها از توابع استاتيك كلاس دوم استفاده كنه در نمودار كلاس ها هنگاميكه بخوام Association رو رسم كنم چه جوري بايد نمايش بدم چون Association رابطه بين Object ها رو نشون ميده در حاليكه من در كلاس اولي هيچ شيئ رو از كلاس دوم نمي سازم (اساسا رابطه بين اين دو كلاس چه جوري نمايش داده ميشه ) فرض كنيد كلاس دومي از هيچ شيئ يا متد كلاس اولي استفاده نمي كنه
ممنون

Elham_gh
یک شنبه 31 شهریور 1387, 08:12 صبح
دوست عزيز،Association رابطه دو آبجكت رو نشون نميده.اون link است كه ارتباطبين دو Object رو نشون مي ده. بين 2 كلاس شما مي تواند رابطه Generalization ، Dependency و انواع Association برقرار شود.اگر كلاسي از توابع و متدهاي يك كلاس ديگر استفاده مي كند، ارتباط بين دو كلاس Dependency است.

amirniknam
یک شنبه 31 شهریور 1387, 22:33 عصر
ممنون از توضيحتون
البته من مقداري بد نوشتم بله حق با شماست از Association براي رابطه بين دو شيئ استفاده نميشه من منظورم اين بود كه وقتي از Association استفاده مي شه كه يك كلاس از شيئ كلاس ديگه استفاده كنه
با اين حال براي توابع استاتيك تفاوتي نداره و اگر دو كلاس تنها از توابع هم استفاده كنن كشيدن يك رابطه Dependency كافيه ؟

Elham_gh
سه شنبه 02 مهر 1387, 09:08 صبح
ممنون از توضيحتون
البته من مقداري بد نوشتم بله حق با شماست از Association براي رابطه بين دو شيئ استفاده نميشه من منظورم اين بود كه وقتي از Association استفاده مي شه كه يك كلاس از شيئ كلاس ديگه استفاده كنه
با اين حال براي توابع استاتيك تفاوتي نداره و اگر دو كلاس تنها از توابع هم استفاده كنن كشيدن يك رابطه Dependency كافيه ؟

بله رابطه dependency كافيست

amirniknam
سه شنبه 02 مهر 1387, 13:46 عصر
من در پروژم سه namespace اصلي دارم
بهتر ديدم براي شلوغ نشدن از Package استفاده كنم ارتباط بين Packeg ها با Import ايجاد شده اما مشكل من اين هست كه در يك پكيج چند تا كلاس هيچ ارتباطي حتي از نوع Dependency با كلاس هاي ديگر همان Package ندارند و با كلاس هاي پكيج ديگه در ارتباط هستند مي خواستم بيبنم براي نمايش صحيح اين كلاس ها چه كار بايد بكنم آيا بايد تك تك ارتباطشون رو با همه پكيج ها رسم كنم يا اينكه بدون هيچ ارتباطي فقط داخل Package رهاشون كنم

Elham_gh
سه شنبه 02 مهر 1387, 15:48 عصر
اينكه هر namespace رو يك package قرار دادين، كار درستي است.
اما اينكه هيچ يك از كلاسهاي يك package با هم هيچ گونه ارتباطي ندارند ، جاي اشكال دارد. ميشه لطفا اسم چند package و نام كلاسهاي يكي از اونها رو بيارين؟
در ضمن ، همينكه يك كلاسي در يك package ي قرار مي گيرد كافي است. احتياج نيست package و كلاس رو با هم ارتباط ديگري بدهيد

amirniknam
سه شنبه 02 مهر 1387, 16:52 عصر
من يك Package براي Data Access Layer دارم و يك Package براي Busies logic layer
Package مربوط به BL از كلاس هاي DAL استفاده مي كنه اما DAL هيچگونه كاري به BL نداره (همونطور كه ميدونيد اين بهترين پياده سازي چند لايه هست) حالا كلاس هاي DAL با هم هيچ ارتباطي ندارن چون هر كدومشون يك پياده سازي براي دسترسي داده مربوط به كلاس هاي BL رو انجام ميدن مثلا يك كلاس براي خواندن اطلاعات كاربران از ديتابيس و ارسال اون ها به لايه بالاتر و يك كلاس مربوط به ارسال اخبار از ديتا بيس به لايه بالاتر هست بقيه كلاس ها هم به همين ترتيب هست هونطور كه ميبينيد كلاس هاي لايه دسترسي داده با هم ارتباطي ندارند

amirniknam
جمعه 05 مهر 1387, 22:29 عصر
يكي لطف نمي كنه و جواب منو بده