PDA

View Full Version : تحویل گرفتن پروژه

MNosouhi
یک شنبه 31 شهریور 1387, 08:35 صبح
جدیدا در یکی از موسسات دولتی به عنوان کارشناس نرم افزار استخدام شده ام ، قبل از من این موسسه برنامه نویس نداشت و کارهای نرم افزاری این موسسه رو یک نفر خارج از موسسه انجام می داده و حالا باید برنامه ها رو تحویل بگیرم و قراره شده که من تعیین کنم که چه نوع مستنداتی برای تحویل گرفتن پروژه احتیاج دارم .لطفا برام مشخص کنید دقیقا چه نوع مستنداتی رو باید درخواست کنم تا بعدا برای ویرایش های احتمالی برنامه به مشکلی برخورد نکنم .
با تشکر

Elham_gh
یک شنبه 31 شهریور 1387, 08:42 صبح
Use Case diagram و Sequence diagram براي اين كه متوجه موضوع پروژه بشيد.
و Data model براي اينكه با ساختار جداولتون آشنا شيد.
Class Diagarm براي اينكه با ساختار كلاسهاي داخل كد آشنا شيد.مستند Business Rules كه خيلي هم مهم است براي اينكه با قوانين و كنترلهاي سيستم آشنا شيد.
اگر مستندات ديگري هم بدن كه بسيار عالي است. اما اينها حداقل ها هستند

afsharm
یک شنبه 31 شهریور 1387, 11:25 صبح
من هم قبلا در موقعیت مشابهی بوده‌ام و لیستی از مواردی که باید تحویل گرفته می‌شد از آقای برنامه نویس را برای یکی از کارشناسان آنجا تهیه کرده بودم. اگر خواستید ایمیل بدین برایتان می‌فرستم. (به خاط مسائل قانونی فعلا نمی‌توانم اینجا بگذارم)

MNosouhi
یک شنبه 31 شهریور 1387, 11:34 صبح
آدرس ایمیل رو براتون خصوصی گزاشتم .

migrant
دوشنبه 01 مهر 1387, 10:28 صبح
من هم قبلا در موقعیت مشابهی بوده‌ام و لیستی از مواردی که باید تحویل گرفته می‌شد از آقای برنامه نویس را برای یکی از کارشناسان آنجا تهیه کرده بودم. اگر خواستید ایمیل بدین برایتان می‌فرستم. (به خاط مسائل قانونی فعلا نمی‌توانم اینجا بگذارم)

سلام
من تازه با این اصطلاحاتی که می گید و این نوع دیاگرام ها آشنا میشم . نمونه های فارسی هم نتونستم گیر بیارم . اگه ممکمه برای من هم ارسال کنید تا بتونم با این نوع دیاگرام و تحلیل آشنا بشم . . . .
ممنون

manager
سه شنبه 02 مهر 1387, 11:26 صبح
البته در بهترین حالت پیمانکار شرکت شما تیمی از برنامه نویس ها بوده و تمام کارها رو مستندسازی کردند. من فکر نمی کنم برنامه نویس شما این دیاگرام ها و مستندات رو داشته باشه، البته مگر اینکه شرکت از اول ازش خواسته باشه در غیر این صورت این بنده خدا هیچ وقت نمی تونه چنین مستنداتی رو برای شما تهیه کنه. حتی اگر هم تهیه کنه باز هم کسی نمی تونه ادامه کارش رو با هزینه(زمانی، نیروی انسانی و بودجه ای) کم ادامه بده. در ضمن شما هیچ وقت نمی تونیم در یک مقطع زمانی کوتاه تمام پروژه ها رو از ایشون تحویل بگیرید و بعد تمام ! نه .. این فرآیند تحویل گرفتن زمانبره و به نظرم شما باید ایشون رو بیارید داخل شرکت و تمام پروژه های مهم رو به صورت حضوری از ایشون در یه پروسه زمانی 1-2 ماه تحویل بگیرید و گرنه حتی اگر برنامه نویس رو مجبور کنید این مستندات کذائی (از دید برنامه نویس) رو براتون تولید کنه قطعا به درد شما نخواهد بود.

MNosouhi
چهارشنبه 03 مهر 1387, 10:24 صبح
با سلام مجدد
از راهنمایی دوستان متشکرم .
مشکلی که بوجود اومده اینه که برنامه بصورت شی گرا نوشته نشده و بنابراین نمی توان از rup استفاده کرد . دوستان چه راه حلی رو پیشنهاد می کنند ؟

manager
دوشنبه 08 مهر 1387, 17:51 عصر
با چی نوشته مگه ؟ به RUP چه کار دارید ؟ شما نیاز به مستنداتی دارید که بتونید برنامه های نوشته شده رو نگهداری کنید حالا هر چی می خواد باشه... خر برنامه نویس رو بگیرید اگر مستندات نداره به یکی تو شرکت آموزش بده وسلام ...