PDA

View Full Version : سوال: سی شارپ و برنامه نویسی سیستم روی وب

saeed-niknami
یک شنبه 31 شهریور 1387, 12:47 عصر
با سلام دوستان می خواستم بپرسم
میشه تو وب با سی یا سی شارپ برنامه نوشته بشه و سیستمی با شه مثلا با پورت سریال و موازی و یو اس بی

ارتباط برقرار کنم اما به شکل صحفه وب باشه و بشه گذاشت تو سایت

با تشکر

esmartiz_red
یک شنبه 31 شهریور 1387, 13:43 عصر
باید از وب سرویس استفاده کنی در ضمن یه کم در مورد کاری که می خوای بکنی بیشتر توضیح بده

saeed-niknami
یک شنبه 31 شهریور 1387, 17:50 عصر
من می خواهم یه پروگرمر درست کنم و بذارم تو سایتم بعد به صورت آنلاین بشه فایل ها تو میکرو کنترلر دانلود کرد

مثلا کاربر بتونه با استفاده از سایت ما میکرو شو برنامه ریزی کنه

برنامه من مانند صحفه اینترنتی باشه

رضا عربلو
یک شنبه 31 شهریور 1387, 18:52 عصر
این کار غیر ممکن است. شما در وب، در سمت کلاینت پیزی جر یک مشت صفحات html و اسکریپت های جاوا و VB ندارید. و فکر نمی کنم با اسکریپت ها هم بشود به API های سطوح پایین سیستم عامل برای همچین کارهای پیشرفته ای دسترسی داشت.

Leon_pro
یک شنبه 31 شهریور 1387, 19:11 عصر
اگه با وب بخوای این کار رو انجام بدی کارت خیلی سخت میشه چون باشد از javascript استفاده کنی و تمام کد هات رو client side بنویسی ، اما یه راه بهتر اینه که تو یه برنامه کوچیک چند صد کیلوبایتی تحت ویندوز بنویسی که با استفاده از پروتوکل های وب با دیتابیست ارتباط برقرار کنه و دیتای مورد نظر رو از روی سرور وب بخونه و اون کاری رو که می خوای بتونی باهاش انجام بدی در ضمن این جوری هم دستت باز تر برای کد نویسی هم اینکه کاربر با دانلود کردن چنصد کیلو بایت میتونه هر کاری دلشخواست بکنه.
مثالی هم از یک همچین برنامه ای برای اینکه منظورم رو بهتر بگیری برنامه yahoo messenger است که با استفاده از پروتکل های وب کار میکنه.

KambizZandi
یک شنبه 31 شهریور 1387, 21:09 عصر
yahoo messenger از پروتوکل tcp/ip پورت 5050 استفاده ميکنه
پروتوکل وب روي tcp/ip پورت 80 کار ميکنه به اسم http و ...

esmartiz_red
دوشنبه 01 مهر 1387, 02:06 صبح
عزیزم همون که گفتم اگه همچین کاری ممکن باشه باید از وب سرویس و xml استفاده کنی