PDA

View Full Version : سوال: مشكل فارسي روي بعضي از كامپيوترها

m_nejad
دوشنبه 01 مهر 1387, 08:15 صبح
پروژه اي با asp.net انجام دادم كه روي تعداد زيادي از pc ها مشكل فونت فارسي نداره (روي هر كدام با iis خودشون تست كردم) ولي وقتي روي سرور كارفرما (win 2003) قرار ميدم فارسي ديده نميشه! حتي تمام سورس ها را با save as با utf8 و arabic 1256 هم ذخيره كردم ولي باز هم نتيجه نگرفتم.
كارفرما روي يك سيستم (win 2000) نرم افزار vs2005 را نصب كرد، سورس را كه با آن باز مي كنم فونتهاي فارسي داخل سورس مشكل دارند و مجبور شدم فعلا همانجا كلمات فارسي را دوباره تايپ كنم و publish كنم.
دوستان لطفا راهنمايي كنيد.

merlin_vista
دوشنبه 01 مهر 1387, 10:29 صبح
ممكنه مشكل از ويندوز باشه ؟ توي كنترل پنل تنضيمات Regional and Language Options را چك كن ببين درسته .

m_nejad
سه شنبه 02 مهر 1387, 10:09 صبح
ممكنه مشكل از ويندوز باشه ؟ توي كنترل پنل تنضيمات Regional and Language Options را چك كن ببين درسته .

چك كردم و vs2000 درست شد ولي vs2005 نه!

afsharm
سه شنبه 02 مهر 1387, 11:24 صبح
به نظرم اگه روی یک کامپیوتری که همه کاراکترها رو درست نشون می‌ده همه رو به یکی از فرمت‌های یونیکد ذخیره کنید مشکلتون حل می‌شه. البته استفاده از دو تیکه زیر هم لازمه و به نمایش صحیح کمک می‌کنه:
در داخل صفحات:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />

در وب کانفیگ (البته اگه از ریسورس‌ها استفاده کردین):
<globalization culture="fa-IR" uiCulture="fa-IR" requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8" fileEncoding="utf-8" />

asp2.net
سه شنبه 02 مهر 1387, 15:34 عصر
این مشکل را من هم دارم ممنون می شوم که راهنمایی کنید.

dr_csharp
سه شنبه 02 مهر 1387, 16:21 عصر
چک کنید سیستم خودتون حتما زبان پیش فرضش English باشه بعد وقتی در قسمت Codebehinde هستین،برروی منوی File>Advanced Saved Options..>UNICODE را انتخاب کرده و مجددbuild کنید.اینجوری سورس تو سیستم های دیگه مشکلی نداره:لبخندساده:

dr.pantagon
سه شنبه 02 مهر 1387, 17:03 عصر
پیج رو save as کن و موقع save as از اون فلش بقل دکمه save رو بزن یک پیغام میده اونجا می تونی کد پیج رو تنظیم کنی
بزار
unicode with Signature

و save کن مشکلت حتما حل می شه روی همه سیستم ها