PDA

View Full Version : مشکل استفاده از PrintDialog

saeed_82
چهارشنبه 08 مهر 1383, 21:50 عصر
من یک فرم پیش نمایش دستی با QRPreview نوشتم
مشکل من اینه که میخوام کاربر تعیین کنه کدوم صفحات رو از کل سند قابل چاپ که در پیش نمایش دیده میشه چاپ کنه
من از PrintDialog استفاده کردم ولی نمیدونم چطور باید تنظیمات اونرو به چاپگر ارسال کنم .
ممنون میشم راهنمایی کنید البته نمیدونم تونستم منظورم رو درست بیان کنم یا خیر

saeed_82
جمعه 10 مهر 1383, 19:53 عصر
نمیدونم چرا بیشتر سوالات من در این فروم بی جواب میمونه :?: :?: :| :قهر: :متفکر:

مهندس
شنبه 11 مهر 1383, 00:20 صبح
چرا بیشتر سوالات من در این فروم بی جواب میمونه
سلام

دوست عزیز نگران نباش هر وقت که از جواب دادن توسط دیگران به تاپیک هایی که ایجاد کردی نا امید شدی
یه pm به من بزن و آدرس تاپیک رو بفرست , من خودم اگر شده اشتباه هم جوابت رو میدم... :mrgreen:

مشکل من اینه که میخوام کاربر تعیین کنه کدوم صفحات رو از کل سند قابل چاپ که در پیش نمایش دیده میشه چاپ کنه
اگر منظور شما از سند Dbgrid باشه و مثلا بخوای خود کاربر در طی اجرای برنامه مشخص کنه که چه فیلد
هایی حتی در چاپ نشون بده و یا از این قبیل تا اونجایی که من می دونم Quick Report همچین قابلیتی نداره و باید براش از قبل فیلدهای برای چاپ رو انتخاب کرد ....

برنامه های پیشرفته تر برای چاپ گزارشات از قبیل Fast Report و Report Builder می باشند. :wink:

saeed_82
شنبه 11 مهر 1383, 18:01 عصر
نه آقای مهندس اشتباه فهمیدی ...
شما وقتی در پیش نمایش کل اسناد چاپی رو میبنی باید بتونی تعیین کنی که تمام اونها چاپ بشن یا قسمتی از صفحات که در فرم پیش نمایش نشان داده شده اند
مثلا اینکه تعیین کنیم از صفحه 2 تا 8 از کل 20 صفحه رو چاپ کنیم
خب ما اگه از پیش نمایش استاندارد QuickReport استفاده می کردیم مشکلی نبود یعنی خودش یک کلید برای PageSetup داره ولی وقتی من از یک پیشنمایش اختصاصی استفاده میکنم قاعدتا باید یه همچین چیزی هم براش تعریف بکنم
نمیدونم باز مشکلی در بیان هست یا خیر؟
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه ( البته اگه کسی باشه که یه همچین مساله ای رو تجربه کرده باشه)