PDA

View Full Version : سوال: طریقه ی کار با FCKEditor.

hdv212
دوشنبه 01 مهر 1387, 13:36 عصر
سلام و خسته نباشید
بنده با جستجویی که در فروم کردم، تونستم FCKEditor رو به Page ام اضافه کنم، منتها چند تا سوال برام پیش اومده :
1. چطور میتونم نوار ابزارهاشو کم کنم، چون خیلی زیاده و باعث کندی لود صفحه میشه(هرچی گشتم Ptoperty مناسب رو پیدا نکردم)
2. اصلا چطور باید از این کنترل استفاده کنم، منظورم اینه که چطوری متن رو ازش بگیرم و چطوری متنی رو توش نشون بدم، با کدوم Property باید کار کنم، زمانی که کاربر متنی رو در اون مینویسه و Style های مختلفی رو برای اون تنظیم میکنه، من چطوری این متن رو با Styleهاش در دیتابیس ذخیره کنم ؟ آیا باید به صورت فایل HTML ذخیره کنم ؟ و ..... !!
ممنون میشم کسی به این سوالا پاسخ بده.
یا علی.

merlin_vista
دوشنبه 01 مهر 1387, 14:23 عصر
1. چطور میتونم نوار ابزارهاشو کم کنم، چون خیلی زیاده و باعث کندی لود صفحه میشه(هرچی گشتم Ptoperty مناسب رو پیدا نکردم)

با استفاده از فايل fckconfig.js

2. اصلا چطور باید از این کنترل استفاده کنم، منظورم اینه که چطوری متن رو ازش بگیرم و چطوری متنی رو توش نشون بدم، با کدوم Property باید کار کنم،

this.FCKeditor1.Value

زمانی که کاربر متنی رو در اون مینویسه و Style های مختلفی رو برای اون تنظیم میکنه، من چطوری این متن رو با Styleهاش در دیتابیس ذخیره کنم ؟

با استفاده از Value اديتور همان طور كه در بالا گفته شد . تمام سورس HTML اديتور كه كاربر اون را ايجاد كرده به شما داده ميشود و شما در بانك ذخيره ميكنيد و به كاربر نشان ميدهيد .

آیا باید به صورت فایل HTML ذخیره کنم ؟
خير شما در جدول خودتان در پايگاه داده يك فيلد از نوع ntext يسازيد و اطلاعات اديتور را در داخل آن ذخيره كنيد و بعد براي نمايش از كنترل هاي label يا litra استفاده كنيد .

hdv212
دوشنبه 01 مهر 1387, 15:42 عصر
سلام
از پاسختون ممنونم، عمده ی مشکلاتم حل شد، فقط در مورد نوار ابزار :

با استفاده از فايل fckconfig.js
باید چکارش کنم ؟ چه اصلاحاتی درش انجام بدم ؟

my_blithe
دوشنبه 01 مهر 1387, 15:52 عصر
توی fckconfig.js یک تگ هست به نام

FCKConfig.ToolbarSets["Default"]

شما با این تگ می تونید هم تول بار تعریف کنید و هم تغییر بدید که Default پیشفرض اون هست.