PDA

View Full Version : سوال: تبدیل برنامه vb به سورس کد اصلی

gh_saadi
سه شنبه 02 مهر 1387, 12:51 عصر
:تشویق::تشویق:

VB.SOS
سه شنبه 02 مهر 1387, 12:56 عصر
اين چه طرز سوال كردنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mpmsoft
سه شنبه 02 مهر 1387, 13:12 عصر
دوست عزیز این کار شدنی نیست و بارها این موضوع مطرح شده و به نتیجه ای نرسیده

kuh_nur
چهارشنبه 03 مهر 1387, 00:25 صبح
دوست عزیز این کار شدنیه من مطلبی در این باره خوندم پیداش می کنم و تو سایت می ذارم

Nima NT
چهارشنبه 03 مهر 1387, 19:18 عصر
برنامه هایی که کامپایل میشن فقط نهایتا" میشه به کد اسمبلی تبدیلشون کرد. همین.

mpmsoft
پنج شنبه 04 مهر 1387, 08:16 صبح
چه نیازی هست که شما کد کسیرو بخوای باز کنی و بخوای سورسشو بدست بیاری زمانی که خودت می تونی اون طرح رو اجرا کنی.

مثلا می خوای هکر بشی
به نظر من دنبال این چیزا نرو دنبال علم برنامه نویسی برو

javid_debugger
پنج شنبه 04 مهر 1387, 10:29 صبح
برنامه VB_Decompiler است من سورسشم دارم ولی جواب نمیده همش الکیه

Pr0grammer
پنج شنبه 04 مهر 1387, 14:10 عصر
من شنیدم که با مهندسی معکوس و نرم افزارهای Dicassemblerبشه یک برنامه کامل رو تصحیح کرد یا دوباره نوشت! اما فکر نکنم برنامه هایی باشن که exe های رو بگیرن و کد بیسیک یا دلفی یا سی و.... رو بدن! آخه مگه exe ها به کد ماشین تبدیل نمیشه؟! ولی اگه چنین چیزی هست ممنون میشم که لینک دانلودش روبهم بدید!

mehdad.koulab
پنج شنبه 04 مهر 1387, 22:08 عصر
سلام
من فكر ميكردم فقط من تو روزهاي اول دنبال اين كارا بودم البته تاريخ عصويت اين دوستمون قديميه. چون منم تا عضو سايت شدم يه تاپيك با اين موضوع زدم و يكي از دوستان بهم گفت كه
" لطفا بحث تكراري نكنيد"
در ضمن با يه جستجو ميتونيد به نتيجه برسين كه تا حالا امكان اين كار وجود نداره كه به زبان برنانمه نويسي شده برگردوندش ولي تو يكي از سايتها ميخوندم كه ميشه به زبان اسمبلي تبديل كرد
يه جستجو كنسد "dicompiler" و ...

Nima NT
پنج شنبه 04 مهر 1387, 23:57 عصر
تمامی برنامه های کرک و ازجمله دیباگر ها نهایتا" کد ها رو به اسمبلی تبدیل میکنن ، این کار اونها هم امروزه در راه خدا نیست ، تمام منظورشون باز کردن راهی برای رخنه کردن به نرم افزار و فعالیت های موسوم به کرکینگ هست.
برگشتن کد نرم افزار به زبان برنامه نویسی با توجه به معماری کامپیوتر غیرممکن هست وچیزی نیست که بگیم شاید با پیشرفت علم بشه.

Assemble
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 02:58 صبح
آقا نيما لطفا به کرکر ها توهين نکنيد همه کرکر ها خراب کار نيستن بيشتر کرکر ها تلاش مي کنن که امنيت نرم افزار ها را بالا ببرن

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 03:54 صبح
كركر، كركره. خرابكار و مفيد نداره. همه از دم هدفشون يه چيزه و مشخصه. اون هكر هست كه ميتونه هدفش ارتقاي امنيت باشه و همين باعث ميشه كه "كرك" معني پيدا كنه. و تفاوتش با هكر تو همون هدفش هست.
در مورد اين كه تلاش مي كنند تا امنيت نرم افزار بالا بره: اونها تلاشي براي اين كار نمي كنند، بلكه ناخواسته باعث ميشن.

Tasiyan
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 10:04 صبح
من كه سورس برنامه هاي خودمو به زور متوجه ميشم چه برسه به اينكه كد يكي ديگه رو بتونم استفاده كنم :قهقهه:

البته قبلا يه برنامه داشتم يه سري كد از فايل اجرايي ميداد البته كامل نبود،فكر كنم همون VB_Decompiler بود :متفکر:

من كه ميگم با توجه به شي گرا بودن زبانها داشتن كد كافي نيست،يادش بخير qbasic , pascal7 ,c چه دوراني . . .

reza_mn
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 15:35 عصر
آقا نيما لطفا به کرکر ها توهين نکنيد همه کرکر ها خراب کار نيستن بيشتر کرکر ها تلاش مي کنن که امنيت نرم افزار ها را بالا ببرن
بله ورودتون رو به سایت بریک میگیم .اون وقت شما خودتون کرکرید؟

Assemble
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 19:30 عصر
نيمه و نصفه

مهران رسا
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 00:43 صبح
كركر، كركره. خرابكار و مفيد نداره. همه از دم هدفشون يه چيزه و مشخصه. اون هكر هست كه ميتونه هدفش ارتقاي امنيت باشه و همين باعث ميشه كه "كرك" معني پيدا كنه. و تفاوتش با هكر تو همون هدفش هست.
در مورد اين كه تلاش مي كنند تا امنيت نرم افزار بالا بره: اونها تلاشي براي اين كار نمي كنند، بلكه ناخواسته باعث ميشن.
به نظر من در هر صورت نیاز هست که یک برنامه نویس خوب یک کرکر خوب هم باشه . آشنایی داشتن با روش های مختلف نفوذ به برنامه های کاربردی می تونه در نوشتن یک کد مطمئن کمک زیادی بکنه !

ولی در کل نفوذ به یک کد اجرایی کار جذابیه ! و چیزهای زیادی میشه یاد گرفت .

reza_mn
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 01:36 صبح
خوب با این حال ، برنامه نویس اول بره دنبال کرک یا برنامه نویسی ؟
با احترام به نظر شما ، تجربه نشون داده همه چیز را همگان دانند ، اینکه برنامه نویس بیاد و وقتشو بذاره یه برنامه بنویسه و بعد بیاد نوه کرک اونو آزمایش کنه فکر نکنم توجیح داشته باشه ، البته برا برنامه نویسهایی که بصورت انفرادی کار میکنن خب قابل توجیهه ، ولی هیچ فکر کردین نرم افزارهایی که ارزش داشتن کرکر بیاد وقتشو رو اون صرف کنه بیشتر حاصل کار گروهی بوده ؟ به همین جهت در گروههای نرم افزاری معمولا افرادی هستند که کارشون امنیته و بررسی اینگونه مسایل مربوط به اونا میشه .
حالا این اساتید برنامه نویس نگفتن کارشون چه جوریه ؟ انفرادی کار میکنن ، گروهی یا اصلا برنامه نویسی رو بوسیدن گذاشتن کنار و فقط برای یادآوری مطالب تو انجمن حضور دارن ؟

مهران رسا
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 10:47 صبح
خوب با این حال ، برنامه نویس اول بره دنبال کرک یا برنامه نویسی ؟
بدون داشتن دانش برنامه نویسی اون "یا" یی که نوشتین بی معنا میشه !

اینجا بحث ما روی فردی به نام "کرکر" نیست ! کرکر به کسی میگن که احتمالاً برای کسب درآمد و یا شهرت به این کار یعنی Crack دست می زنه . ولی اصولاً Crack کردن یک برنامه کاربردی توسط اشخاص مختلف می تونه با هر هدفی انجام بشه . از جمله ارتقاء سطح امنیتی یک کد اجرایی !

ولی هیچ فکر کردین نرم افزارهایی که ارزش داشتن کرکر بیاد وقتشو رو اون صرف کنه بیشتر حاصل کار گروهی بوده ؟

100 % همینطوره ! چون اینجا ما دوباره با واژه کرکر برخورد می کنیم . کسی که روی چیزی وقت میذاره که از هر نظر (مالی ، موقعیتی و ...) واسش ارزش داشته باشه .

کلاً آشنا بودن با مباحث کرک و مهندسی معکوس برای برنامه نویسی که چه فردی کار می کنه و چه گروهی(یعنی حتی اگه در حوزه کاریش هم نباشه) می تونه یک امتیاز قابل توجه باشه .

m_diamond67
سه شنبه 05 خرداد 1388, 17:36 عصر
سلام
دوست عزیز بفرما.با این میشه این کارو کرد.فقط یه مشکلی داره.اونم اینه که ک ر ک نداره و نتونستم پیداش کنم.اگه پیدا کردی,لطف کن در همین جا آپلود کن تا من و سایر دوستان استفاده کنیم.
مرسی.یا حق
لطفا از آدرس زیر دانلود کنید:
http://rghost.ru/261587

rabenhod55
سه شنبه 05 خرداد 1388, 18:05 عصر
سلام
دیدم موضوع جالب شده ما هم بیاییم خیلی هم خسته هستم بیبینید دوستان برگرداندن برنامه به سورس کد اصلی چیز محالیه اگر هم بشه اینقدر باید وقت بزاری که ارزششو نداره.
مثل اینکه اینجا کرکر داریم
اول یه سلام سفارشی به کرکرها کنم من برنامه مینویسم با 17 تا خط شایدم کمتر یه کلمه عبور هم واسش انتخاب میکنم که وقتی شما کلمه عبور اصلی را بدید وارد برنامه میشید خیلی چیز راحتیه و الان هم میدونم تو فکرتون چی میگزره
من همین حالا برنامه را اماده کردم 18 خط فقط دستوره خیلی هم اسونه یه کلمه عبور هست که زیر 6 رقمه بیبینم کی میتونه کلمه عبور را پیدا کنه وقتی کلمه عبور را میدی فرم 2 نشون داده میشه و مینیویسه افرین
هر کی میتونه شروع کنه و هر کسی نتونست لطفا اسم کرک را نیاره دیگه
برنامه را دانلود کنید دیگه از این ساده تر بلد نبودم

rezajoon2500
سه شنبه 05 خرداد 1388, 18:36 عصر
سلام m_diamond67
آیا این برنامه وافعا کار میده؟

rabenhod55
سه شنبه 05 خرداد 1388, 18:44 عصر
سلام
بچه ها برنامه ای که پسوورد داره گفتم اگر کسی بتونه کلمه عبور را بدست بیارره کرکر هست در یه فروم دیگه هم گزاشتم شاید اونها بتونن پیدا کنن دوست دارم بیبینم کی میتونه کلمه عبور را بدست بیاره
اینم لینکش :
http://forum.iranled.com/showthread.php?tid=12913
موفق باشید

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 05 خرداد 1388, 19:13 عصر
سلام
دیدم موضوع جالب شده ما هم بیاییم خیلی هم خسته هستم بیبینید دوستان برگرداندن برنامه به سورس کد اصلی چیز محالیه اگر هم بشه اینقدر باید وقت بزاری که ارزششو نداره.
مثل اینکه اینجا کرکر داریم
اول یه سلام سفارشی به کرکرها کنم من برنامه مینویسم با 17 تا خط شایدم کمتر یه کلمه عبور هم واسش انتخاب میکنم که وقتی شما کلمه عبور اصلی را بدید وارد برنامه میشید خیلی چیز راحتیه و الان هم میدونم تو فکرتون چی میگزره
من همین حالا برنامه را اماده کردم 18 خط فقط دستوره خیلی هم اسونه یه کلمه عبور هست که زیر 6 رقمه بیبینم کی میتونه کلمه عبور را پیدا کنه وقتی کلمه عبور را میدی فرم 2 نشون داده میشه و مینیویسه افرین
هر کی میتونه شروع کنه و هر کسی نتونست لطفا اسم کرک را نیاره دیگه
برنامه را دانلود کنید دیگه از این ساده تر بلد نبودم

به همه دوستان:
لطفاً موضوع تاپيك رو عوض نكنيد تمام پست هاي صفحه دو تا اينجا بي ربط به موضوع تاپيك هست و در نهايت يا تاپيك قفل ميشه و يا پست هاي اضافي پاك ميشه.

شما هم دوست عزيز اين كارها رو تو بخش مربوط به خودش (امنيت نرم افزار) انجام بديد، اينجا بخش VB هست.
درثاني پسورد برنامه هست كاراكتر با كد 160 (ي بي نقطه)و رشته "get" توي تصوير مشخص هست.
لطفاً ادامه ندهيد.

موفق باشيد/

rabenhod55
سه شنبه 05 خرداد 1388, 19:20 عصر
سلام
ممنون ثایت کردین که یه کرکر هستین این ساده ترینش بود اینم کد برنامه

Private df_var(1) As String
Public Sub Form_Initialize()
Call df_var_initialize
End Sub
Public Sub df_var_initialize()
df_var(1) = Chr(160) + Chr(103) + Chr(101) + Chr(116)
End Sub
Private Sub Command1_Click()
If Text1.Text = df_var(1) Then .Show , Me
End Sub

تو تایپک مربوطه به خودش میزارم
این یه برنامه خیلی ساده بود اما کسی که تونست کلمه عبور را بدست بیاره تسلط کامل به وی بی داره
موفق باشید دوست عزیز ببخشید که موضوع را بد جایی گفتم

Max Payne
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 02:56 صبح
سلام
اصولا براي دستكاري دستي برنامه ها ميشه از IDA Pro استفاده كرد البت اونم يه ليست داره كه فقط اونارو ساپورت مي كنه برنامه جالبي هستش خواستين جستجو كنيد و دانلودش كنيد فول ورژنش

Max Payne
پنج شنبه 07 خرداد 1388, 03:01 صبح
همچنين نياز به فهمين علم Assemble ,Disassemble هستش كه خودش ميشه يادگيري يه زبان