PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نمایش Store procedure در GridView

saeed_Z_F
سه شنبه 02 مهر 1387, 15:13 عصر
سلام

من در یک صفحه ASP.NET یک GridView قرار دادم سپس می خوام برای این GridViewیک SQLDataSource تعریف کنم که این SQLDataSource به یک Store procedure وصل میشه .

حالا مشکل من اینه که وقتی در حال برنامه نویسی در Visual Studio 2008 هستم ارتباط با Store procedure برقرار میشه و حتی در صفحه Design ستون های خروجی Store procedure را در GridView نمایش میده اما وقتی برنامه را اجرا می کنم صفحه سفید بالا میاد .

فکر می کنید مشکل کجاست ؟

یه نکته اینکه پایگاه داده SQL server 2000 است و Store procedureها توسط یک فرد دیگه از قبل نوشته شده .

خودم فکر می کنم مشکل از دسترسی ها باشه البته در اینصورت چرا Visual studio 2008 می تونه خروجی Store procedure را نمایش بده ولی صفحه ASP.NET من نمی تونه در حالی که هر دو با یک Connection String به پایگاه داده متصل میشن :گیج::عصبانی++::اشتباه:

Amir Taghavi
سه شنبه 02 مهر 1387, 15:23 عصر
خوب حتما اطلاعاتی وجود نداره که نشون نمی ده!
این درسته که تو design ستون ها رو نشون می ده، ولی تو runtime اگه اطلاعاتی وجود نداشته باشه header ها رو هم نشون نمیده. ببین sp چیزی بر میگردونه یا نه.

saeed_Z_F
سه شنبه 02 مهر 1387, 16:12 عصر
خوب حتما اطلاعاتی وجود نداره که نشون نمی ده!
این درسته که تو design ستون ها رو نشون می ده، ولی تو runtime اگه اطلاعاتی وجود نداشته باشه header ها رو هم نشون نمیده. ببین sp چیزی بر میگردونه یا نه.

زمانی که دارم GridView را Configure Datasource می کنم در آخرین مرحله ویزارد وقتی دکمه تست رو می زنم خروجی داره .

nemidonam
سه شنبه 02 مهر 1387, 16:24 عصر
من تست كردم با vs2008 مشكلي نداشتم اينم كدش

<asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AutoGenerateColumns="False"
DataSourceID="SqlDataSource1">
<Columns>
<asp:BoundField DataField="Name" HeaderText="Name" SortExpression="Name" />
</Columns>
</asp:GridView>
<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server"
ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:arkwebdbConnectionString %>"
SelectCommand="MessageTBL_SelectCMD" SelectCommandType="StoredProcedure">
</asp:SqlDataSource>

saeed_Z_F
سه شنبه 02 مهر 1387, 16:36 عصر
پس چرا من مشکل دارم ؟؟؟؟

salehbagheri
سه شنبه 02 مهر 1387, 17:49 عصر
خودم فکر می کنم مشکل از دسترسی ها باشه البته در اینصورت چرا Visual studio 2008 می تونه خروجی Store procedure را نمایش بده ولی صفحه ASP.NET من نمی تونه در حالی که هر دو با یک Connection String به پایگاه داده متصل میشن

خوب برادر عزیز! از VS 2008 استفاده کنید! مگه VS 2008 چه اشکالی داره؟

saeed_Z_F
سه شنبه 02 مهر 1387, 18:33 عصر
سلام
مشکلم حل شد . Store procedure من 4 پارامتر می گرفت من فقط به 3 تای اونا مقدار پیش فرض می دادم .دلیل اینکه با استفاده از Test Query مشکل نداشتم این بود که در Test Queryحتی اگه شما به پارامترهای Store procedure مقدار پیش فرض ندین خودش مقدار اولیه میزاره مثلا برای int صفر میزاره و...

این ویژوال استودیو هر چه قدر User friendly در بعضی مواقع آدمو گیج میکنه .