PDA

View Full Version : خبر: فروشگاه آنلاین موبایل با سورس(دانلود کن!)

Imagine
چهارشنبه 03 مهر 1387, 10:37 صبح
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس . بنده از امروز عضو خانواده بزرگ انجمن برنامه نویس شدم. و باعث افتخار اینجانب است که در کنار اساتید بزرگ و کاربران توسعه دهنده و عاشق علم و تکنولوژی کامپیوتر به فعالیت می پردازم. دوستان دنیای کامپویتر و مخصوصاً اینترنت و برنامه های وبی به سرعت در حال پیشرفت هستند به طوری که برنامه نویسان و توسعه دهنده های بسیار زیاد و مشتاقی در سرتاسر جهان تمام وقت خود و یا بیشتر وقت خود و بهتر بگیم تمام توان خود را در راه پیشرفت و با نبوغ و خلاقیت صرف میکنند. امیدوارم ما نیز با تمام توان خود در این راه گام بر داریم و هیچگاه خدایی نکرده خسته و دلسرد نشیم.

بنده در این ابتدای کارم یک فروشگاه آنلاین برای مثلاً کالای موبایل طراحی و برنامه نویسی کردم که امیدوارم مورد قبول دوستان و کسانی که مایلند یک سایت آماده با سورس کد را بررسی کنند و با معماری و ترکیب بندی قسمت های مختلف و هماهنگی بین آنها آشنا شوند مناسب است. امیدوادم کمک کوچکی کرده باشم. البته این فروشگاه هنوز بسیار جای پیشرفت دارد و صد البته دارای نواقص زیادی است که امیدوارم به یاری همدیگر اون رو گسترش دهیم و برنامه نویسان بزرگوار نکات لازم برای پیشرفت آن به اینجانب ابلاغ نمایند.

از این پروژه می توانید انواع استفاده های لازم را ببرید

ابزارهای مورد نیاز برای اجرای پروژه:

1- Visual Studio 2008 or 2005

2- .NetFramwork 2.0 or 3.5

3- SQL Server 2000

4- IIS6

البته بهتره از وب سرور خود ویژوال استادیو استفاده کنید که راحتتر بتوانید سایت رو امتحان کنید.

هر سوالی و مشکلی در باره اجرای سایت داشتید اعلان کنید بنده با کمال میل جوابگو هستم.

.:چشمک:

از دوستان تقاضا دارم این پروژه رو مورد بررسی قرار داده و بنده را یاری نمایند و امیدوارم بتونیم این پروژه رو کاملتر کنیم. یعنی این میتونه یک هسته از یک فروشگاه کامل سایت باشه که همگی بتونیم اون رو ارتقا بدهیم.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

خبر:

مژده: مستند سازی فروشگاه آنلاین موبایل زودتر از آنچه در نظر گرفته بودم آماده شد. این مستند شامل 27 صفحه است که همانطور که وعده داده بودم شامل توضیح کامل قسمت های مختلف سایت و روابط بین اعضا با آن و بانک اطلاعاتی کلاً از ورود به سایت تا آخر که یک خرید انجام میشود است در ضمن کد کامل این پروژه رو هم به صورت یکجا و تفکیک شده برای هر صفحه در این مستند سازی گردآوری کردم که امیدوارم مورد توجه دوستان قرار گرفته و بهتر بتونن با سایت ارتباط برقرار کرده و از نظرات مفید و سازنده خود من را بی نصیب نگذارند.
:تشویق:

:لبخند:

kezack
چهارشنبه 03 مهر 1387, 12:24 عصر
با تشكر از دوستمون كه زحمت كشيدي...
به خانواده بزرگ انجمن برنامه نویس خوش امديد

salehbagheri
چهارشنبه 03 مهر 1387, 13:23 عصر
با تشکر فراوان از شما دوست عزیز!
1- سایت بسیار قشنگی داری!
2- قسمت جستجوی سایتت خیلی ساده و جالب بود!
3- سیستم فروش بسیار ساده و جالبی داشت!
ولی چند موضوع:
1- چرا برای ثبت نام کاربران از Membership خود Asp.net استفاده نکردی؟
2- چرا وقتی هر کاربر وارد اکانت خودش میشه هیچ علامتی مبنی بر ورود کاربر دیده نمیشه؟
3- قسمت مدیریت هم غیر قابل دسترس هست، چون هیچ کاربری قادر به ورود نیست!

در کل فروشگاه خوبی بود، ولی هنوز خیلی کارها مونده که باید انجام بدی! و امیدوارم به کمک برنامه نویسان محترم این سایت بتونی فروشگاهت رو تکمیل کنی!

Imagine
چهارشنبه 03 مهر 1387, 14:41 عصر
با تشکر فراوان از شما دوست عزیز!
1- سایت بسیار قشنگی داری!
2- قسمت جستجوی سایتت خیلی ساده و جالب بود!
3- سیستم فروش بسیار ساده و جالبی داشت!
ولی چند موضوع:
1- چرا برای ثبت نام کاربران از Membership خود Asp.net استفاده نکردی؟
2- چرا وقتی هر کاربر وارد اکانت خودش میشه هیچ علامتی مبنی بر ورود کاربر دیده نمیشه؟
3- قسمت مدیریت هم غیر قابل دسترس هست، چون هیچ کاربری قادر به ورود نیست!

در کل فروشگاه خوبی بود، ولی هنوز خیلی کارها مونده که باید انجام بدی! و امیدوارم به کمک برنامه نویسان محترم این سایت بتونی فروشگاهت رو تکمیل کنی!

خواهش میکنم. ممنونم از نظرات سازنده ای که فرمودید. همانطور که گفتم سایت نواقصی داره که درصدد رفع آنها هستم.
1- حق با شما است باید از membership خود ویژوال استادیو استفاد میکردم. ولی
چون می خواستم خودم همه کارشو انجام بدم این کارو کردم البته تجربه من در این زمینه کم بود که وقتی بیشتر بررسی کردم دیدم فرقی نمیکند و بهتره از همون ممبر شیپ خود ویژوال استادیو کنم.
2- این موردی که عرض کردین جزء نواقص هست که انشاالله اون رو رفع میکنم.
3- برای ورود به قسمت مدیریت رمز آن admin و پسورد هم admin است.

با تشکر از شما کاربر گرامی که من را راهنمایی کردین.:لبخندساده:

BraveMind
چهارشنبه 03 مهر 1387, 14:58 عصر
من نتونستم اون پروژه رو ران کنم از tableadapter ایراد میگیره میشه راهنمایی کنین که برا ران شدن بترتیب چکار کنم (من فقط ویندوز app) کار کردم

Imagine
چهارشنبه 03 مهر 1387, 16:45 عصر
تست کردن یک سایت برای تازه کاران یکم ممکنه مشکل ساز باشه چون نیاز به معلومات پایه در زمینه ویژوال استادیو، فایلهای asp.net و نحوه اجرا کردن آن توسط ویژوال استادیو داره. اما نگران نباشید:لبخند: من مراحل لازم را براتون به ترتیب می نویسم.

1- فایل mobile.zip را از حالت فشرده خارج کرده و بر روی دسکتاپ کپی کنید.
2- نیازمندیهای نرم افزاری که ذکر کردم رو حتماً نصب بکنید. یکبار دیگر تکرار میکنم که :
الف- ویژوال استادیو 2005 یا 2008. دقت کنید که اگر از نسخه های پایینتر استفاده میکنید باید حتماً کدها را توسط ویزاردهای مربوطه در VS آپدیت کنید.
ب - sql server 2000 به صورت صحیح بر روی سیستم نصب شده باشد. و کانکشن آن هم بر روی Windows Default باشد.
ج - دات نت فریمورک 2.0 یا بالاتر بر روی سیستم نصب باشد.

3- خب حالا که همه چی نصبه ، در فایل mobil.zip ، پوشه onlineshop را باز کرده و فایل Default.aspx.cs را راست کلیک کرده و به وسیله VS اون رو باز کنید. اگر کانکشن و تنضیمات SQLSERVER شما درست باشد صفحه اول سایت را ملاحضه خواهید کرد.
4 - هر کدوم از فایلهای ASPX را که خواستین می توانید در ویژوال استادیو باز کنید.
نکته: دقت کنید که اگر به مشکل برخوردین کد درون فایلهای ASPX را تغییر ندین چون این فایلها کاملاً تست شده هستند.

salehbagheri
چهارشنبه 03 مهر 1387, 18:25 عصر
برادر عزیز Imagine! به نظر بنده فایل ارسالی خودتون را کمی اصلاح کنید تا بقیه کاربران که آشنایی زیادی با این قبیل مشکلات ندارند، بتونند به راحتی از ان استفاده کنند!

اصلاح:
فایل mdf یا همون پایگاه داده رو داخل پوشه App_Data درون سایت خود وارد کنید و سپس کانکشن آن را هم در فایل Web.Config بنویسید.

چون از این بابت مطمئنم که خیلی ها با این قضیه مشکل پیدا خواهند کرد!

kezack
چهارشنبه 03 مهر 1387, 19:32 عصر
با تشكر از دوست خوبم
من خودم يك مبتدي هستم ولي
فكر كنم دوستان به مشكل بر بخورند بهتر باشه تا اينكه لقمه رو اماده در اختيارشون قرار بكيره اينجوري وقتي براي بعد يك همجنين
مشكلي برخوردن مي توانند به اسوني برنامه رو اجرا كنند منم بارها با برنامه هايي كه دوستان در همين بخش كذاشتم مشكل داشتم تا اينكه الان ...

1-يك سوال دارم ايا بهتر نيست بخش مديريت سايت از ديد كاربران جدا باشه منظورم منوي كه در سايت دوستمون بود يعني بخش
مديريت .البته بكم اين سوالم كلي بود قصد انتقاد از كار خوب دوستمون ندارم

2-براي بخش مديريت سايت اين امكان رو نزاشتين كه بدون واردنكردن نام كاربري و رمزعبور ادمين به اون صفحات نره
3- ايا اجازه هست از قستي از برنامتون در برنامه هاي خودمون استفاده كنيم؟ واقعا صفحات خوبي درست كردين ممنون از كار خوبتون

peymannaji
چهارشنبه 03 مهر 1387, 20:05 عصر
بسیار عالی و ممنون از زحمتی که کشیدید . و نیاز داره که روی اون کار بیشتری انجام بشه ....

موفق و پیروز باشید .

Imagine
چهارشنبه 03 مهر 1387, 20:48 عصر
با تشكر از دوست خوبم
من خودم يك مبتدي هستم ولي
فكر كنم دوستان به مشكل بر بخورند بهتر باشه تا اينكه لقمه رو اماده در اختيارشون قرار بكيره اينجوري وقتي براي بعد يك همجنين
مشكلي برخوردن مي توانند به اسوني برنامه رو اجرا كنند منم بارها با برنامه هايي كه دوستان در همين بخش كذاشتم مشكل داشتم تا اينكه الان ...

1-يك سوال دارم ايا بهتر نيست بخش مديريت سايت از ديد كاربران جدا باشه منظورم منوي كه در سايت دوستمون بود يعني بخش
مديريت .البته بكم اين سوالم كلي بود قصد انتقاد از كار خوب دوستمون ندارم

2-براي بخش مديريت سايت اين امكان رو نزاشتين كه بدون واردنكردن نام كاربري و رمزعبور ادمين به اون صفحات نره
3- ايا اجازه هست از قستي از برنامتون در برنامه هاي خودمون استفاده كنيم؟ واقعا صفحات خوبي درست كردين ممنون از كار خوبتون

ممنونم از دوست خویم kezack و تشکر میکنم که با پیشنهادات سازنده خود مرا یاری می فرمایید بنده مشتاق پیشنهادات شما دوستان گرامی هستم و خوشحال هستم که ایرادات کار را مشخص میکنید. روی موارد 1 و 2 ای که ذکر فرمودید دارم کار میکنم که بتونم اشکالاتشو رفع کنم و در مورد 3: شما صاحب اختیار هستین و می توانین به هر صورت که صلاح دانستین از محتوای سایت و کد آن استفاده بفرمایید.:لبخندساده:

jkr_20
چهارشنبه 03 مهر 1387, 21:10 عصر
این پروژه رو خودتون نوشتید؟
یا؟

amironline
چهارشنبه 03 مهر 1387, 23:50 عصر
خسته نباشي سايت جالبي بود
چندتا نكته به ذهنم رسيد

صفحه ورود به بخش مدیریت به هيچ جايي لينك نداره يعني در صورت خروج از بخش مديريت يا عدم ورود مدير بايد از دكمه Back استفاده كرد

خط 27 فايل Login.aspx.cs بايد بصورت زير اصلاح بشه

Response.Redirect("Basket.aspx");

Imagine
پنج شنبه 04 مهر 1387, 09:09 صبح
خبر:

دوستان برای آشنایی هر چه بیشتر کاربران با معماری سایت فروشگاه آنلاین و نحوه ارتباط قسمت های مختلف آن دارم روی مستند سازی اون کار میکنم. میخوام کسانی که مبتدی هستند (مثل خودم) با بررسی این مستندات به پیکر بندی سایت و ارتباط اون با sqlserver ، تعریف جداول محصولات، کاربران عضو شده و جدول سفارشات، نمودار DFD کاربر عضو شده با قسمت هایی که با آنها در تعامل است مثل جستجو در سایت، اضافه کردن محصول و اضافه کردن سبد خریدو ... و همین مورد برای مدیر سایت پی ببرند و این یک نمونه مناسب از ارتباط قسمت های یک سایت یا معماری آن باشد.

///////تا شنبه فایل مستند سازی رو آپلود می کنم.//////////////

:لبخند:

BraveMind
پنج شنبه 04 مهر 1387, 09:34 صبح
تست کردن یک سایت برای تازه کاران یکم ممکنه مشکل ساز باشه چون نیاز به معلومات پایه در زمینه ویژوال استادیو، فایلهای asp.net و نحوه اجرا کردن آن توسط ویژوال استادیو داره. اما نگران نباشید:لبخند: من مراحل لازم را براتون به ترتیب می نویسم.

1- فایل mobile.zip را از حالت فشرده خارج کرده و بر روی دسکتاپ کپی کنید.
2- نیازمندیهای نرم افزاری که ذکر کردم رو حتماً نصب بکنید. یکبار دیگر تکرار میکنم که :
الف- ویژوال استادیو 2005 یا 2008. دقت کنید که اگر از نسخه های پایینتر استفاده میکنید باید حتماً کدها را توسط ویزاردهای مربوطه در VS آپدیت کنید.
ب - sql server 2000 به صورت صحیح بر روی سیستم نصب شده باشد. و کانکشن آن هم بر روی Windows Default باشد.
ج - دات نت فریمورک 2.0 یا بالاتر بر روی سیستم نصب باشد.

3- خب حالا که همه چی نصبه ، در فایل mobil.zip ، پوشه onlineshop را باز کرده و فایل Default.aspx.cs را راست کلیک کرده و به وسیله VS اون رو باز کنید. اگر کانکشن و تنضیمات SQLSERVER شما درست باشد صفحه اول سایت را ملاحضه خواهید کرد.
4 - هر کدوم از فایلهای ASPX را که خواستین می توانید در ویژوال استادیو باز کنید.
نکته: دقت کنید که اگر به مشکل برخوردین کد درون فایلهای ASPX را تغییر ندین چون این فایلها کاملاً تست شده هستند.
عزیز - دیگه اینقدر هم مبتدی نیستم من پروژه جدید میسازم فایهها رو هم اضافه میکنم بعد ران که میکنم از using dsttuserstableadapter ایراد میگیره یعنی از dataset حالا چطوری اون رو تصحیح کنم

Imagine
پنج شنبه 04 مهر 1387, 10:33 صبح
دوست من شما پروژه جدید ایجاد نکن. فایل default رو با vs باز کن بعد run کن وقتی صفحه اول اومد میتونی به تمام صفحه های سایت با کلیک کردن بر روی لینک ها دسترسی داشته باشی.
دیتا ست نباید مشکلی داشته باشه وقتی فضانام مربوطش using شده باشد. وقتی فایلهای پروژه جابجا بشند احتمالاً این مشکل پیش میاد.

BraveMind
پنج شنبه 04 مهر 1387, 10:44 صبح
این روش که شما فرمودین هم تست کردم ولی گزینه ران فعال نیست که من اجرا کنم

pishi-pishi
پنج شنبه 04 مهر 1387, 11:28 صبح
وقتی سایت را اجرا میکنم روی خط زیر خطا میدهد
<authentication mode="Windows"/>

Imagine
پنج شنبه 04 مهر 1387, 12:26 عصر
این روش که شما فرمودین هم تست کردم ولی گزینه ران فعال نیست که من اجرا کنم
دوست من فایل (Default.aspx) را تو vs باز کن قرار نیست دکمه run فعال باشه! دکمه کنار run که View in Browser است را کلیک کن.

BraveMind
پنج شنبه 04 مهر 1387, 13:59 عصر
پس اگه من خواستم خودم چیزی بهش اضافه کنم چی

Amir Taghavi
پنج شنبه 04 مهر 1387, 14:10 عصر
پس اگه من خواستم خودم چیزی بهش اضافه کنم چی

vs رو بازکن و shift+alt+o رو بفشار! (File->Open Web Site)
آدرس فولدر پروژه رو بهش بده.

Imagine عزیز یه solution می ساختی :چشمک:

BraveMind
پنج شنبه 04 مهر 1387, 14:23 عصر
vs رو بازکن و shift+alt+o رو بفشار! (File->Open Web Site)
آدرس فولدر پروژه رو بهش بده.

Imagine عزیز یه solution می ساختی :چشمک:
فایل sln بهاش نیست پس نمیشه

Amir Taghavi
پنج شنبه 04 مهر 1387, 14:40 عصر
فایل sln بهاش نیست پس نمیشه

دل انگیز جان تست کن!
solution چیزی جز shortcut کارهایی که گفتم (و البته یه سری تنظیمات دیگه) نیست. یه solution رو با notepad باز کن ببین داستان چیه.

Imagine
پنج شنبه 04 مهر 1387, 15:46 عصر
:لبخندساده:دوستان فایل sulotion رو که من نباید بسازم یا ساختنی نیست. این فایل رو خود ویژوال استادیو میسازه تا بتونه به برنامه نویس یا برنامه نویسانی که روی یک پروژه کار میکنند این امکان را بده که مستقیماً توی ویژوال استادیو پروژه خود رو load کنند. وقتی کل پروژه میخواد به یک کامپیوتر دیگه منتقل بشه فایلهای sulotion از بین میروند. فقط رو کامپیوتر مبداً هستند. ( البته این قضیه از نسخه 2005 به بعد ویژوال استادیو صحت دارد. نسخه های قبل اینطوری نبود )

اگه همون کاری رو که گفتم فقط انجام بدین همه چی درست میشه.

Amir Taghavi
پنج شنبه 04 مهر 1387, 15:53 عصر
:لبخندساده:دوستان فایل sulotion رو که من نباید بسازم یا ساختنی نیست. این فایل رو خود ویژوال استادیو میسازه تا بتونه به برنامه نویس یا برنامه نویسانی که روی یک پروژه کار میکنند این امکان را بده که مستقیماً توی ویژوال استادیو پروژه خود رو load کنند. وقتی کل پروژه میخواد به یک کامپیوتر دیگه منتقل بشه فایلهای sulotion از بین میروند. فقط رو کامپیوتر مبداً هستند. ( البته این قضیه از نسخه 2005 به بعد ویژوال استادیو صحت دارد. نسخه های قبل اینطوری نبود )

اگه همون کاری رو که گفتم فقط انجام بدین همه چی درست میشه.

نمی دونم چرا یه مسئله به این کوچیکی رو اینقدر می پیچونید!

اینم از solution یی که با save all کردن پروزه ساخته میشه و در تمام pc ها هم قابل استفاده ست. فایل پیوست شده رو خارج ار فولدر پروژه و در کنار فولد OnlineShop قرارش بدید.

my_blithe
پنج شنبه 04 مهر 1387, 21:23 عصر
چندتا مشکل بجز چیزایی که دوستان گفتن:
1-از thumbnail نداری
2- پسورد به همون شکل اصلی در دیتابیس ذخیره می شه و رمزنگاری یا کدینگ نمی شه
3-نام گذاری تصاویرت برای ذخیره شدن خیلی بی منطق هست (نام های طولانی) که موتونی بجای این نام بلند کد محصول رو به اول نام عکس اضافه کنی.
4- اگر برای محصولاتت جزئیات بزاری یهتره
5- سبد خریدت رو به صورت پاپاپ یا توی یک پنجره جدید نشون بده

اما در کل فکر خوبی پشتش بوده یعنی خوب تونستی تحلیل کنی که چه چیزی می خوای البته یک چیزایی هم در این زمینه هست که دیگر دوستان گفتن.

Imagine
جمعه 05 مهر 1387, 04:40 صبح
مژده:

مستند سازی فروشگاه آنلاین موبایل زودتر از آنچه در نظر گرفته بودم آماده شد. این مستند شامل 27 صفحه است که همانطور که وعده داده بودم شامل توضیح کامل قسمت های مختلف سایت و روابط بین اعضا با آن و بانک اطلاعاتی کلاً از ورود به سایت تا آخر که یک خرید انجام میشود است در ضمن کد کامل این پروژه رو هم به صورت یکجا و تفکیک شده برای هر صفحه در این مستند سازی گردآوری کردم که امیدوارم مورد توجه دوستان قرار گرفته و بهتر بتونن با سایت ارتباط برقرار کرده و از نظرات مفید و سازنده خود من را بی نصیب نگذارند.
در ضمن از تمام دوستان و اساتید محترمی که من را یاری فرمودند و نظرات سازنده در مورد این پروژه دارند کمال تشکر را دارم.:لبخندساده:

Imagine
جمعه 05 مهر 1387, 09:31 صبح
دوستان بالاخره با زحمت فراوان تونستم مستند سازی فروشگاه رو انجام بدم. این میتونه برای معرفی کامل سایت به صورت فنی خیلی مفید باشه مثل نقشه سایت.
امیدوارم مورد توجه کاربران قرار بگیره و با معماری یک سایت فروش آنلاین آشنا بشوند.

از این لینک دانلود کنید.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=23783&d=1222396138

jkr_20
جمعه 05 مهر 1387, 13:04 عصر
به نظر من این پروژه رو آقای نورمحمدی نوشته و شما اونو به نام خودتون تو سایت گذاشتید بهتر بود نام ایشون رو هم میاوردید (از نظر اخلاقی گفتم)

BraveMind
جمعه 05 مهر 1387, 13:18 عصر
من هم با زحمت فراوان تونستم ران کنم (افرین 100 آفرین 1300 آفرین نمرت 20 جاتم ته کلاس !!!! )

Imagine
جمعه 05 مهر 1387, 14:34 عصر
به نظر من این پروژه رو آقای نورمحمدی نوشته و شما اونو به نام خودتون تو سایت گذاشتید بهتر بود نام ایشون رو هم میاوردید (از نظر اخلاقی گفتم)

باشه، دست شما درد نکنه، آقای محمدی دیگه کیه. کی گفته این پروژه رو ایشون نوشته. معذرت میخوام شاید شما دارین اشتباه میکنین.
یکی هم که میاد اینجوری یک پروژه ی آماده رو کامل با سورس در اختیار دیگران قرار میده باید اینجوری باهاش برخورد شه؟؟!!! به قول معروف بشکنه این دست که نمک نداره. اونوقت میگن چرا پیشرفت نمیکنیم. دوستان شما بگید من کار بدی کردم که یک سایت کامل و اماده و رو تازه مستند سازی هم کردم و در اختیار دیگران قرار دادم تا تونسته باشم کمکی کنم؟؟؟:ناراحت:

jkr_20
جمعه 05 مهر 1387, 15:16 عصر
بسیار خوب حتما من اشتباه کردم

yardel
دوشنبه 08 مهر 1387, 12:34 عصر
سلام ،آقا دست شما درد نکنه ،زحمت کشید .
حالا اگر این پروژه رو شما نوشتید یا کس دیگه مهم اینه که شما زحمت کشید اونو به ما دادید .مرسی
عزت شما مستعدام.

iman_ad
پنج شنبه 23 آبان 1387, 16:33 عصر
برای شروع خوبه ولی خیلی ابتدایی است اولین عیبی که وارده ولو بودن query ها تو سورس صفحات، استفاده نکردن از برنامه نویسی چند لایه، استفاده نکردن از store procedure و غیره.

TneshTB
دوشنبه 27 آبان 1387, 11:28 صبح
imagine عزیز دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدین متشکرم
لطفا username و password قسمت مدیریت را هم بفرمائید ممنون میشم

با تشکر :قلب:

amin_alexi
دوشنبه 27 آبان 1387, 12:26 عصر
imagine عزیز دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدین متشکرم
لطفا username و password قسمت مدیریت را هم بفرمائید ممنون میشم
صفحه اول پست شماره 4 رو برو ببین !
هر دو admin !!!

محمدامین شریفی
سه شنبه 28 آبان 1387, 11:19 صبح
دوست من همیشه از stored procedure و بوسیله parameters مقادیر را get یا set کن.
دوم اینکه هروقت که شئی را ایجاد میکنی،آنرا حتما و حتما نابود کن،مخصوصا اشیایی که به پایگاه داده مرتبط است.سوم اینکه کدهایی که احتمال fail شدنشان زیاد هست را درون try...catch بگذار،چون که کاربر که برنامه نویس نیست،شما برنامه نویسی داداشی
چهارم مستند سازی را حرفه ای انجام نداده بودی،میتونی برای مستند سازی از rational rose استفاده کنی،و یا از امکانات جدید دات نت مانند WF استفاده کنی.
پنجم قسمت جستجوی سایت رو قوی تر کن.
ششم اگر امکان این بود که هر کالا را در صفحه جداگانه مشاهده کنیم،خیلی بهتر بود(از response و request استفاده میشد)
مزایا:
طراحی خوب و پایدار.
---------------------
آقا جسارت نشه من این حرفها رو زدم،فقط و فقط نظر شخصیم بود.از همت و اراده و رادمردی و سواد شما هم کمال سپاس را دارم

محمدامین شریفی
سه شنبه 28 آبان 1387, 11:48 صبح
استاد Imagin برای من 2 تا پرسش پیش اومد:
اول اینکه هنگامی که کاربر عادی وارد صفحه ای که اجازه دسترسی به آن ندارد،سیستم به آن چه پیغامی میدهد؟-صفحه ای مانند AdminProducts.aspx-
دوم اینکه فلسفه این TRY...CATCH های صفحه Default.aspx چیست؟

پیروز باشید

zapata-es
سه شنبه 28 آبان 1387, 12:24 عصر
با سلام
دوستان یکی منو راهنمایی کنه
من فایل را نزیپ کردم و توی ویژوال استودیو باز کردم اس کی ال هم با مد ویندور آتنتیکیت باز میشه ولی وقتی برنامه فروشگاه را اجرا میکنم پیغام خطا میده : >authtentication mod windows

محمدامین شریفی
سه شنبه 28 آبان 1387, 13:24 عصر
با سلام
دوستان یکی منو راهنمایی کنه
من فایل را نزیپ کردم و توی ویژوال استودیو باز کردم اس کی ال هم با مد ویندور آتنتیکیت باز میشه ولی وقتی برنامه فروشگاه را اجرا میکنم پیغام خطا میده : >authtentication mod windows
منم دقیقا با همین خطا روبرو شدم.
و چیزهایی رو که دیدم فقط از روی کدها بود.
درضمن برای من master page ها هم خطا میده.
آیا برنامه ات وابسطه به IIS هست؟

zapata-es
سه شنبه 28 آبان 1387, 14:26 عصر
سلام بله من iis را هم نصب کردم روی سیستم .

msadgd
جمعه 01 آذر 1387, 23:10 عصر
سلام خدمت همگي.
ببخشيد كه سوالم ابتدايي هست. خواستم بپرسم اين sqldatasource كه روي فرم گذاشته شده و ازطريق ويزادها ساخته ميشه، موقع آپلود سايت چه سرنوشتي پيدا ميكنه؟ آيا اونجا هم جواب ميده يا بايد تنظيماتي رو انجام داد؟
ممنون

hassanf
جمعه 01 آذر 1387, 23:52 عصر
سلام
فقط ConnectionString باید تغییر بدی.

Imagine
شنبه 02 آذر 1387, 15:27 عصر
دوست من همیشه از stored procedure و بوسیله parameters مقادیر را get یا set کن.
دوم اینکه هروقت که شئی را ایجاد میکنی،آنرا حتما و حتما نابود کن،مخصوصا اشیایی که به پایگاه داده مرتبط است.سوم اینکه کدهایی که احتمال fail شدنشان زیاد هست را درون try...catch بگذار،چون که کاربر که برنامه نویس نیست،شما برنامه نویسی داداشی
چهارم مستند سازی را حرفه ای انجام نداده بودی،میتونی برای مستند سازی از rational rose استفاده کنی،و یا از امکانات جدید دات نت مانند WF استفاده کنی.
پنجم قسمت جستجوی سایت رو قوی تر کن.
ششم اگر امکان این بود که هر کالا را در صفحه جداگانه مشاهده کنیم،خیلی بهتر بود(از response و request استفاده میشد)
مزایا:
طراحی خوب و پایدار.
---------------------
آقا جسارت نشه من این حرفها رو زدم،فقط و فقط نظر شخصیم بود.از همت و اراده و رادمردی و سواد شما هم کمال سپاس را دارم

با سلام و عرض ادب فراوان خدمت استاد گرامی. تاخیر بنده رو در پاسخ به تاپیک شما ببخشید خیلی سرم شلوغ چندین تا پروژه و دروس دانشگاه فرصت سرخاراندن برایم نگذاشته. :افسرده:ممنون از نظرات سازنده و گرانقدر تان امیدوارم بتونم این پروژه رو آپدیت کنم و از امکانات جدید در آن استفاده و کد آن را هم بهبود ببخشم.
با تشکر

htmbarnamenevisl
یک شنبه 03 آذر 1387, 05:30 صبح
سلام خواهش مي كنم توضيح بديد
1.چه طور templates مربوط به grid view رو عوض كرديد و هركدام از مقادير جدولتون در sql رو به اونها وصل كرديد
2. دو عبارت dst sells و dst Product براي چي هستند؟
3.bindgrid() براي چي هست؟
ببخشييد اين همه سوال پرسيدم من تازه كارم
خواهش مي كنم به سوالاتم كامل پاسخ بديد

Imagine
یک شنبه 03 آذر 1387, 11:09 صبح
سلام خواهش مي كنم توضيح بديد
1.چه طور templates مربوط به grid view رو عوض كرديد و هركدام از مقادير جدولتون در sql رو به اونها وصل كرديد
2. دو عبارت dst sells و dst Product براي چي هستند؟
3.bindgrid() براي چي هست؟
ببخشييد اين همه سوال پرسيدم من تازه كارم
خواهش مي كنم به سوالاتم كامل پاسخ بديد

سوال اول:
در مورد templates دیتا گرید در properties مربوط به اون اگر دقت کنید رنگ ردیفهای دیتاگرید در خاصیت selectedRowStyle تنظیم میشود.

سوال دوم: در مورد این سوالتون این دو عبارت مربوط به دو دیتا ست هستند که اطلاعات کاربران را ذخیره میکنند وبا بانک اطلاعاتی ارتباط دارند در زیر یک آموزش در مورد دیتا ست ها گزاشتم امیدوارم مشکلت رو حل کنه

مهمترين هدف ذخيره سازی اطلاعات کاربران، بازيابی آنان با سرعت مناسب و پس از ملاقات مجدد کاربران از سايت و يا اجرای برنامه وب است . با توجه به اينکه اين نوع از کاربران با استفاده از يک کليدمنحصربفرد، شناسائی می گردند ، می توان چنين تصور نمود که دستيابی به داده از طريق يک Data set انجام خواهد شد. Data set ، با استفاده از متد Find ، قادر به بازيابی سطرهائی از داده بکمک کليدها ی منحصربفرد می باشد . استفاده از يک Data set ، بدان معنی است که فايل ايجاد شده بر روی سرويس دهنده ، می بايست يک بانک اطلاعاتی و يا يک فايل XML باشد . استفاده از فايل های XML در موارديکه داده های مورد نظر برای ذخيره سازی اندک بوده و روابط بين اقلام اطلاعاتی نيز پيچيده نباشد ، توصيه می گردد .

ايجاد يک فايل XML در ويژوال استوديو دات نت شامل داده تستی برای هر يک از فيلدهای داده که قصد ثبت آنان در ارتباط با کاربر وجود دارد .
ايجاد يک XML schema برای فايل XML ايجاد شده در مرحله قبل. با استفاده از XML schema ، يک Data Set قادر به مراجعه داده موجود در فايل XML بر اساس نام می باشد .
مشخص نمودن فيلد کليد در XML schema . بدين ترتيب،امکان يافتن رکوردهای استفاده کننده از فيلد فوق با استفاده از متد Find ،فراهم می گردد .
خواندن XML schema و فايل XML درون يک Data set .
ايجاد يک XML Schema
بمنظور استفاده از فايل XML بهمراه يک Data Set ، می بايست در ابتدا يک XML Schema برای Data set ايجاد گردد. XML Schema ، مسئوليت تشريح عناصر داده ئی موجود در يک فايل XML را بر عهده دارد. XML Schema ، نام عناصر ، نوع آنان ،کليد بودن فيلد و ساير اطلاعات ضروری را ارائه می نمايد . برای ايجاد XML Schema از يک فايل XML ، زمانيکه فايل XML در پنجره طراحی ويژوال استوديو دات نت ، فعال است ، گزينه Create Schema را از طريق منوی XML ، انتخاب می نمائيم . در ادامه ، ويژوال استوديو دات نت ، فايل Schema را بمنظور تشريح فايل XML ايجاد می نمايد .
مشخص نمودن يک فيلد کليد
با افزودن يک کليد اوليه به XML Schema ، امکان جستجو فراهم خواهد شد .
کليک سمت راست بر روی عنصر مورد نظری که می خواهيم بعنوان فيلد کليد در نظر گرفته شود.انتخاب گزينه Add و در ادامه New Key . ويژوال استوديو ، جعبه محاوره ای Edit Key را نمايش خواهد داد .
گزينه Dataset Primary Key را انتخاب و دکمه OK را فعال می نمائيم . بدين ترتيب ، امکان استفاده از متد Find مربوط به شی DataSet بمنظور بازيابی سطرهائی از Data set ، فراهم می گردد.
ذخيره اطلاعات کاربر بر روی سرويس دهنده
بمنظور ذخيره سازی اطلاعات کاربران بر روی سرويس دهنده بصورت يک فايل XML ، می توان از متد SaveXML مربوط به شی Data set استفاده نمود. روتين SetUserInfo ، از روتين GetUserData بخش قبل ،استفاده نموده تا يک Data set را از يک فايل XML دريافت نمايد. در ادامه ، با استفاده از متد Find ، بررسی لازم در خصوص وجود UserID در Data Set صورت می پذيرد.در صورتيکه UserID پيدا نگردد ، روتين SetUserInfo سطری را برای کاربر ( قبل از تنظيم مقادير متناظر با فيلدها از طريق کنترل های سرويس دهنده بر روی يک فرم وب )، اضافه می نمايد. در نهايت ، SetUserInfo ، تمامی داده را به سرويس دهنده برمی گرداند .
بازيابی اطلاعات کاربران از يک Data Set
بمنظور بازيابی اطلاعات کاربران از فايل XML ، از روتين GetUIserData برای ايجاد يک Data Set از فايل XML استفاده می گردد . در ادامه ، می توان با استفاده از متد Find بمنظور بازيابی سطر مرتبط با UserID استفاده نمود . روتين GetUserInfo ، اطلاعات کاربر را از Data Set بازيابی و با استفاده از آن ، کنترل های سرويس دهنده موجود بر روی يک فرم وب را مقداردهی می نمايد .
سوال سوم: این متد عمل اتصال دیتا گرید به بانک اطلاعاتی را انجام میدهد.

htmbarnamenevisl
دوشنبه 04 آذر 1387, 05:33 صبح
سلام
ببخشيد سوال اولم رو مثل اينكه درست مطرح نكردم
منظورم edit template بود كه براي grid view تغيير كرده بود و ميتونه با يه شكل خاص اطلاعات رو
از data base نمايش بده
اگه لطف كنيد اين سوالم رو هم كامل توضيح بديد ممنون ميشم
به خاطر توضيحاتتون براي سوالاتم واقعا ممنونم

محمدامین شریفی
دوشنبه 04 آذر 1387, 10:55 صبح
IMAGIN جان آیا پرسش،پاسخ دومت را خودت نوشتی؟
دوم اینکه آیا CSS وبگاهت را خودت طراحی کرده ای،اگر بله،میشه بگی با چه ابزاری

Imagine
دوشنبه 04 آذر 1387, 12:38 عصر
بله CSS رو خودم طراحی کردم با ویژوال استادیو . پاسخ پرسش دوم رو هم خیر چون وقت نداشتم کامل بگم از یک مستند آموزش asp.net برداشتم.

محمدامین شریفی
دوشنبه 04 آذر 1387, 13:35 عصر
بله CSS رو خودم طراحی کردم با ویژوال استادیو . پاسخ پرسش دوم رو هم خیر چون وقت نداشتم کامل بگم از یک مستند آموزش asp.net برداشتم.
خیلی قشنگ طراحی کرده بودی،کاشکی کد خود CSS رو جداگانه میذاشتی و یکمی هم آموزشش میدادی:تشویق:
بهتر بود منبعش رو هم مینوشتی

htmbarnamenevisl
پنج شنبه 14 آذر 1387, 06:06 صبح
سلام
اين كدا چي كار مي كنند

ds = (DstSells)Session["ds"];
و

ds.tSells.Rows[i][ds.tSells.fNameProductColumn] = sdaProduct.GetNameByCode(int.Parse(ds.tSells.Rows[i][ds.tSells.fCodeProductColumn].ToString()));

و

sda.FillByUserPass(ds.tUsers, txtUserName.Text.Trim(), txtPass.Text.Trim())

واين

#tabs10 a span
{
float: right;
display: block;
background: url( "Images/tabright10.gif" ) no-repeat right top;
padding: 5px 15px 4px 6px;
color: #FFF;
}

#tabs10 a span
{
float: none;
}

#tabs9 a:hover span {
color:#FFF;
}
#tabs10 a:hover {
background-position:0% -42px;
}
#tabs10 a:hover span {
background-position:100% -42px;
}

#tabs10 #current a {
background-position:0% -42px;
}
#tabs10 #current a span {
background-position:100% -42px;
}
ببخشيد خيلي سوال مي پرسم

htmbarnamenevisl
جمعه 29 آذر 1387, 10:47 صبح
یکی اینجا پیدا نمی شه این چند تا دستور که با استفاده از dataset.xsd نوشته شده به صورت کدای معمول در بیاره و اینجا بذاره

ds.tSells.Rows[i][ds.tSells.fNameProductColumn] = sdaProduct.GetNameByCode(int.Parse(ds.tSells.Rows[i][ds.tSells.fCodeProductColumn].ToString()));

tProductsTableAdapter sdaProduct = new tProductsTableAdapter();

row[ds.tSells.fCodeUserColumn] = Session["ID"].ToString();

محمدامین شریفی
یک شنبه 01 دی 1387, 11:21 صبح
دوست من آخه این روش پرش شما درست نیست. اومدی کلی خط نوشتی و گفتی این چی کار میکنه! آخه به غیر از اونی که برنامه را نوشته چه کسی میدونه مثلا "tProductsTableAdapter" چی کار میکنه؟ ds = (DstSells)Session["ds"]; این کد میاید session به نام ds که قبلا ذخیره کرده ایم را به داده ای از نوع dstsells تبدیل میکنه و میریزه تو دیتا ست. tProductsTableAdapter sdaProduct = new tProductsTableAdapter(); table adapter درست میکند،آخه من که نمیدونم tProductsTableAdapter را برای چه اینگونه نام گذاری کرده است.ولی حدث میزنم قبلا یک table adapter ای به این نام ایجاد کرده است!!!!! در مورد کد css هم تو تالار html بیارش بچه جواب میدند.ولی نه اینجوری هر کدی که بلد نیستی رو بزار. مثلا من الان از کجا بدونم که الان کدومش رو توضیح بدم.

htmbarnamenevisl
دوشنبه 02 دی 1387, 06:03 صبح
دوست من اونی که بر نامه رو نوشته دیگه به سایت سر نمی زنه من حتی بهش pm زدم اما جواب نداد
همه چیزایی که شما گفتید من خودم میدونم اما قادر نیستم به دستورات ساده تبدیلشون کنم

player
یک شنبه 09 فروردین 1388, 20:46 عصر
من نتونستم این پروژه رو دانلود کنم! پیغام resume not supported میده.باید چیکار کنم؟

peymannaji
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 16:17 عصر
کاشکی کمک کن دستورات معمولی و یاد بگیریم یا اینکه این روش و توضیح میداد واسه مبتدی مثل من:ناراحت:

کتابی که یکی از دوستان زحمت کشیده و ترجمه کرده و در تاپیک زیر قرار داده را مطالعه بفرمایید :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=154855

liliyan87
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 19:30 عصر
من تا الان vb.net کار نکردم ولی با سی شارپ آشنایی دارم اگه ممکنه به من بگین مشابه این کدها رو در vb.net چی میشه؟ سعی کردم در وی بی از دستوراتی مشابه استفاده کنم ولی نشد:ناراحت:

String CodePro = GridView2.SelectedValue.ToString();
DstSells ds = null ;
try
{
ds =(DstSells) Session["ds"];
}
catch{}

System.Data.DataRow row ;
try
{
row = ds.tSells.NewRow();
}
catch
{
ds = new DstSells();
}
row[ds.tSells.fCodeProductColumn] = CodePro;
try
{
}
catch
{
Label7.Text = "کنید Login لطفا برای خرید کالا";
return;
}

row[ds.tSells.fDateColumn] = BijanComponents.ShamsiDate.GetShamsiDate(DateTime. Now);

ds.tSells.Rows.Add(row);
Session["ds"] = ds;

LinkButton3.Visible = true;
lbOk.Text = "کالای انتخاب شده به سبد خرید شما اضافه شد" ;
}

محمدامین شریفی
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 20:27 عصر
من تا الان vb.net کار نکردم ولی با سی شارپ آشنایی دارم اگه ممکنه به من بگین مشابه این کدها رو در vb.net چی میشه؟ سعی کردم در وی بی از دستوراتی مشابه استفاده کنم ولی نشد:ناراحت:

String CodePro = GridView2.SelectedValue.ToString();
DstSells ds = null ;
try
{
ds =(DstSells) Session["ds"];
}
catch{}

System.Data.DataRow row ;
try
{
}
catch
{
ds = new DstSells();
}
row[ds.tSells.fCodeProductColumn] = CodePro;
try
{
}
catch
{
Label7.Text = "کنید Login لطفا برای خرید کالا";
return;
}

row[ds.tSells.fDateColumn] = BijanComponents.ShamsiDate.GetShamsiDate(DateTime. Now);

ds.tSells.Rows.Add(row);
Session["ds"] = ds;

LinkButton3.Visible = true;
lbOk.Text = "کالای انتخاب شده به سبد خرید شما اضافه شد" ;

}

http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/

کل کلاس رو بزار توی مترجمش،برات تبدیلش میکنه.البته دیگه سراغ VB نرو (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=123702).
لطفا قبل از کار با پروژه،کتاب Asp.net را مطالعه فرمایید،در غیر اینصورت پست شما off-topic محسوب میشود.

پیروز باشید

kasra1986
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 02:07 صبح
موقع اجرای برنامه ارور زیر نمایش داده شد مشکل چیه لطفآ کمک کنید
Server Error in '/OnlineShop' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[SqlException (0x80131904): An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)]
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnErro r(SqlException exception, Boolean breakConnection) +117
System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndW arning(TdsParserStateObject stateObj) +346
System.Data.SqlClient.TdsParser.Connect(Boolean& useFailoverPartner, Boolean& failoverDemandDone, String host, String failoverPartner, String protocol, SqlInternalConnectionTds connHandler, Int64 timerExpire, Boolean encrypt, Boolean trustServerCert, Boolean integratedSecurity, SqlConnection owningObject, Boolean aliasLookup) +1093
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Ope nLoginEnlist(SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance) +1083
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ct or(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, Object providerInfo, String newPassword, SqlConnection owningObject, Boolean redirectedUserInstance) +272
System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateC onnection(DbConnectionOptions options, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection) +687
System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.Creat ePooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPool pool, DbConnectionOptions options) +82
System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.CreateOb ject(DbConnection owningObject) +558
System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.UserCrea teRequest(DbConnection owningObject) +126
System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.GetConne ction(DbConnection owningObject) +651
System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.GetCo nnection(DbConnection owningConnection) +160
System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenCo nnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory) +122
System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() +228
System.Data.Common.DbDataAdapter.QuietOpen(IDbConn ection connection, ConnectionState& originalState) +49
System.Data.Common.DbDataAdapter.FillInternal(Data Set dataset, DataTable[] datatables, Int32 startRecord, Int32 maxRecords, String srcTable, IDbCommand command, CommandBehavior behavior) +162
System.Data.Common.DbDataAdapter.Fill(DataSet dataSet, Int32 startRecord, Int32 maxRecords, String srcTable, IDbCommand command, CommandBehavior behavior) +307
System.Data.Common.DbDataAdapter.Fill(DataSet dataSet, String srcTable) +152
System.Web.UI.WebControls.SqlDataSourceView.Execut eSelect(DataSourceSelectArguments arguments) +2868
System.Web.UI.DataSourceView.Select(DataSourceSele ctArguments arguments, DataSourceViewSelectCallback callback) +84
System.Web.UI.WebControls.DataBoundControl.Perform Select() +154
System.Web.UI.WebControls.BaseDataBoundControl.Dat aBind() +99
System.Web.UI.WebControls.GridView.DataBind() +24
System.Web.UI.WebControls.BaseDataBoundControl.Ens ureDataBound() +91
System.Web.UI.WebControls.CompositeDataBoundContro l.CreateChildControls() +101
System.Web.UI.Control.EnsureChildControls() +134
System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +109
System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +233
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint

kasra1986
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 20:26 عصر
مشکلم حل شد
باید کانکشن های sql را به دیتا بیس متصل می کردم
خیلی ممنون از اینکه این پروژه را گذاشتی :چشمک:
من میخوام دوشنبه این هفته این پروژه را برای درس طراحی وب ببرم امیدوارم نمره خوبی ازش بگیرم:لبخند:
بازم ممنونم:لبخندساده:
http://online.blogfa.com
http://360.yahoo.com/kasra_half_life

sepideh_6612
دوشنبه 22 تیر 1388, 13:23 عصر
با تشکر
میخواستم بگم چرا تو قسمت مدیریت یه قسمت برای ویرایش محصولات ثبت شده نذاشتید

hobab-theme
یک شنبه 04 مرداد 1388, 01:43 صبح
سلام
عزیز این تابع تاریخ رو به DLL تبدیل کردی؟
من ندیدمش:متفکر:
اگه ممکنه تابع رو بذار تا فیض ببریم
مرسی:چشمک:

zehn aram
سه شنبه 13 مرداد 1388, 12:15 عصر
دوستان اگر كسي مي تونه htmlاين كد هارو بزاره ممنون ميشم...ما كه هرچي با v.s ور رفتيم نتونستيم صفحه اول سايت رو ببينبم...اگر راهنمايي هم كنيد ممنون ميشم...

zareei_ta
سه شنبه 27 مرداد 1388, 22:35 عصر
ممنون ا سايت خوبتون ولي زمانيكه م خواستم قسمت اضافه كردن به سبد خريد و همچنين صفحه basketرابراي سايت خودم استفاده كنم نشد يعني اجرا نميشه

h.alizadeh
سه شنبه 27 مرداد 1388, 23:46 عصر
ممنون بابت پروژه تون ولي من با اجراي اين پروژه مشكل دارم .
اين اررور رو واسم ميده:

Parser Error Message: It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication' beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

Line 30: <authentication mode="Windows"/>

چكار كنم؟

kohyar
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:57 صبح
سلام دوست عزيز
ممنون كه زحمت كشيدي و سورس برنامه ات رو اينجا قرار دادي
من برنامه شما رو بررسي كردم
يك سري اشكالات جزئي هست كه اگه برطرف كني برنامه ات كامل تر ميشه
1- در قسمت مديريت فروش اگر قبل از ارسال فرم چك شود كه تاريخ توسط كاربر 10 كاراكتر وارد شود بهتر است. البته مي توني از تقويم هاي جاوا اسكريپت استفاده كني تا كاربر از تقويم انتخاب كند.
2- وقتي يك گروه را حذف مي كنيم بايد كالاهاي زير مجموعه آن گروه نيز حذف شوند تا در جستجو در جداول سرعت بيشتر شود.
3- در قسمت مديريت كالا وقتي كالايي را اضافه يا حذف مي كنيد بعد از اين اعمال يك بار ديگر گريد رو bind كنيد تا به روز رساني گردد.
4- البته تو اين قسمت كالاي هم نام هم قبول ميكنه
5- در قسمت مديريت كالا دكمه حذف درست كار نميكنه
6- بعد از ورود كاربر پيغامي بالاي صفحه مبني بر ورود ايشان نمايش داده شود و دكمه خروج از حساب كاربري نيز داشته باد تا session كاربر از بين برود
7- در قسمت سبد خريد گزينه تعداد كالا داشته باشد تا نياز نباشد كاربر يك كالا را چند بار انتخاب كند بلكه با يكبار انتخاب تعداد آنرا افزايش دهد.
8- در قسمت جستجو اين امكان وجود داشته باشد كه اگر كاربر گروهي را انتخاب نكرد عبارت مورد جستجو در تمامي گروه ها جستجو شود.
9- در صورتيكه كاربر هيچيك از شماره حسابها را انتخاب نكرد نبايد سبد خريد در بانك اطلاعاتي ذخيره گردد.
10- در قسمت ثبت عضو جديد نام كاربري تكراري را نبايد قبول كند.
11- كلمه هاي عبور بايد در بانك اطلاعاتي بصورت Encrypt شده ذخيره گردند.

***در پايان اينو بگم كه هيچ كار بزرگي نيست كه از ابتدا بدون اشكال باشه.***

محمدامین شریفی
پنج شنبه 14 آبان 1388, 16:36 عصر
برخی دوستان در بخش web.config اشکال داشتند.در زیر web.config را گذاشتم که DB را بصورت local اجرا میکند.برای گذاشتن در Host باید:

DB را در جای مربوط attach کرد
connection string (http://www.connectionstrings.com) را بصورت صحیح تنظیم کرد.

بیشتر بخوانید (http://barnamenevis.org/forum/downloads.php?do=file&id=49)

<?xml version="1.0"?>
<!--
Note: As an alternative to hand editing this file you can use the
web admin tool to configure settings for your application. Use
the Website->ASP.NET Configuration option in Visual Studio.
A full list of settings and comments can be found in
machine.config.comments usually located in
\Windows\Microsoft.Net\Framework\v2.x\Config
-->
<configuration>
<appSettings/>
<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DBOnlineShop_Data.MDF;Integrated Security=True;User Instance=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>
<system.web>
<!--
Set compilation debug="true" to insert debugging
symbols into the compiled page. Because this
affects performance, set this value to true only
during development.
-->
<compilation debug="false">
<assemblies>
<add assembly="System.Windows.Forms, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=B77A5C561934E089"/></assemblies></compilation>
<!--
The <authentication> section enables configuration
of the security authentication mode used by
ASP.NET to identify an incoming user.
-->
<authentication mode="Forms"/>
<!--
The <customErrors> section enables configuration
of what to do if/when an unhandled error occurs
during the execution of a request. Specifically,
it enables developers to configure html error pages
to be displayed in place of a error stack trace.

<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="GenericErrorPage.htm">
<error statusCode="403" redirect="NoAccess.htm" />
<error statusCode="404" redirect="FileNotFound.htm" />
</customErrors>
-->
</system.web>
</configuration>
نسخه Local برنامه (http://barnamenevis.org/forum/downloads.php?do=file&id=49&act=down)

bahar_engineer
شنبه 16 آبان 1388, 10:42 صبح
من بانک این فروشگاه رو به سایت attach کردم و با موفقیت کانکت شد ... حالا وارد صفحه اصلی نمی شه و این خطا رو می ده

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

اصلا من یه مدته از هر بانک اس کیو الی می خوام استفاده کنم این خطا رو می ده

دلیلش چیه ؟ راه حلش چیه؟

یه اس کیو ال 2008 هم نصب کردم رو سیستم اوایل درست کانکت می شد به دیتابیس ها اما یه مدت که گذشت اونم همین خطا رو می ده

دوباره هم نصبش کردم بازم درست نشد

محمدامین شریفی
شنبه 16 آبان 1388, 15:40 عصر
اصلا من یه مدته از هر بانک اس کیو الی می خوام استفاده کنم این خطا رو می ده

دلیلش چیه ؟ راه حلش چیه؟

یه اس کیو ال 2008 هم نصب کردم رو سیستم اوایل درست کانکت می شد به دیتابیس ها اما یه مدت که گذشت اونم همین خطا رو می ده

دوباره هم نصبش کردم بازم درست نشد
http://forums.ASP.NET/p/956796/1179896.aspx

bahar_engineer
شنبه 16 آبان 1388, 16:40 عصر
من این پروژه رو توی ویژوال استدیو باز کردم (کلشو) چون اونطوری که گفته بودین که فقط صفحه اصلی رو توی ویژوال باز کنم و اجرا کنم که با خطا مواجه شدم ... همون خطا که پست قبلی گفتم

حالا که کل سایتو تو ویژوال استدیو باز کردم دیتابیسشو البته فقط DBOnlineshop_Data.MDF رو توی یه پوشه App_Data کپی کردم و بعد attach کردم - از توی server explorer - و کانکشن تست موفقیت آمیز بود.

کانکشن استرینگ رو هم توی web.config اینطوری دادم : (چون واسه یه سایت دیگه که اسکیو ال داشت برای یکی از صفحاتش اینطوری اجرا شد و ارور نداد . بگذریم که اون هم توی بقیه صفحات باز خطا داد)

"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\DBOnlineShop_Data.MDF;Integrated Security=True;User Instance=True"
حالا این خطا رو می ده :

Instance Failur
متن کامل خطا اینه :

Instance failure. body {font-family:"Verdana";font-weight:normal;font-size: .7em;color:black;} p {font-family:"Verdana";font-weight:normal;color:black;margin-top: -5px} b {font-family:"Verdana";font-weight:bold;color:black;margin-top: -5px} H1 { font-family:"Verdana";font-weight:normal;font-size:18pt;color:red } H2 { font-family:"Verdana";font-weight:normal;font-size:14pt;color:maroon } pre {font-family:"Lucida Console";font-size: .9em} .marker {font-weight: bold; color: black;text-decoration: none;} .version {color: gray;} .error {margin-bottom: 10px;} .expandable { text-decoration:underline; font-weight:bold; color:navy; cursor:hand; } Instance failure.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.InvalidOperationException: Instance failure.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.
Stack Trace:

[InvalidOperationException: Instance failure.] System.Data.SqlClient.TdsParser.Connect(ServerInfo serverInfo, SqlInternalConnectionTds connHandler, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, Boolean encrypt, Boolean trustServerCert, Boolean integratedSecurity, SqlConnection owningObject) +1212 System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Att emptOneLogin(ServerInfo serverInfo, String newPassword, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, SqlConnection owningObject) +317 System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Log inNoFailover(String host, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, Int64 timerStart) +588 System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Ope nLoginEnlist(SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance) +415 System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ct or(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, Object providerInfo, String newPassword, SqlConnection owningObject, Boolean redirectedUserInstance) +310 System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateC onnection(DbConnectionOptions options, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection) +389 System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.Creat ePooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPool pool, DbConnectionOptions options) +89 System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.CreateOb ject(DbConnection owningObject) +625 System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.UserCrea teRequest(DbConnection owningObject) +163 System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.GetConne ction(DbConnection owningObject) +884 System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.GetCo nnection(DbConnection owningConnection) +187 System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenCo nnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory) +143 System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() +262 System.Data.Common.DbDataAdapter.QuietOpen(IDbConn ection connection, ConnectionState& originalState) +68 System.Data.Common.DbDataAdapter.FillInternal(Data Set dataset, DataTable[] datatables, Int32 startRecord, Int32 maxRecords, String srcTable, IDbCommand command, CommandBehavior behavior) +186 System.Data.Common.DbDataAdapter.Fill(DataSet dataSet, Int32 startRecord, Int32 maxRecords, String srcTable, IDbCommand command, CommandBehavior behavior) +343 System.Data.Common.DbDataAdapter.Fill(DataSet dataSet, String srcTable) +181 System.Web.UI.WebControls.SqlDataSourceView.Execut eSelect(DataSourceSelectArguments arguments) +3312 System.Web.UI.DataSourceView.Select(DataSourceSele ctArguments arguments, DataSourceViewSelectCallback callback) +94 System.Web.UI.WebControls.DataBoundControl.Perform Select() +206 System.Web.UI.WebControls.BaseDataBoundControl.Dat aBind() +125 System.Web.UI.WebControls.GridView.DataBind() +29 System.Web.UI.WebControls.BaseDataBoundControl.Ens ureDataBound() +103 System.Web.UI.WebControls.CompositeDataBoundContro l.CreateChildControls() +128 System.Web.UI.Control.EnsureChildControls() +140 System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +124 System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +292 System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +292 System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +292 System.Web.UI.Control.PreRenderRecursiveInternal() +292 System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +4775
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.3603; ASP.NET Version:2.0.50727.3082
اگه کسی می دونه چشه راهنمایی کنه ... آقا من کارم با این اس کیو ال حسابی گیره

راستی اگه توی کانکشن استرینگ به جای (\\) یکی بذارم (طبق اون که توی 2 پست قبلی گفته شد) این خطا رو می ده:

One or more files do not match the primary file of the database. If you are attempting to attach a database, retry the operation with the correct files. If this is an existing database, the file may be corrupted and should be restored from a backup.
An attempt to attach an auto-named database for file C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Visual Studio 2005\WebSites\ONline Mobile Shop\App_Data\DBOnlineShop_Data.MDF failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

:عصبانی++:یکی بگه من چکار کنم

bahar_engineer
شنبه 16 آبان 1388, 16:50 عصر
http://forums.ASP.NET/p/956796/1179896.aspx

تو این سایت گفته که TCP برای SQL فعال باشه برای من فعاله ...!

البته بگم من ویژوال استدیو 2005 برای تست این فروشگاه استفاده می کنم و اس کیو ال سرور 2008 رو سیستم نصبه البته خرابه و هر چی نصب می کنم همیشه آخرش failur می شه

دلیل اینم نمی دوم ... کلا حذفش می کنم و دوباره نصب می کنم اما همه چیز خوب پیش می ره

آخرش که تیک می زنه که همه موفقیت آمیز نصب شده ، 3-4 تا از بخش ها از جمله Engine database رو failur می زنه و دلیلشم نمی گه ...

در این صورت من نمی تونم از هیچ سایتی با بانک اس کیو ال استفاده کنم؟!!

محمدامین شریفی
شنبه 16 آبان 1388, 16:58 عصر
مهندس به نظر من شما sql 2005 را روی sql express نصب کردی.
sql express را uninstall کن و sql را نصب کن.
یکی دیگه هم از مواردی که احتمال وقوع این خطا می باشد،اینست که connectio string را برای dataset ها درست set نکردی.
به هر حال،برنامه را دوباره up (http://sites.google.com/site/aminsharifi67site/home/program/OnlineShop.rar) کردم.

behnam-s
شنبه 16 آبان 1388, 17:01 عصر
راستی اگه توی کانکشن استرینگ به جای (\\) یکی بذارم (طبق اون که توی 2 پست قبلی گفته شد) این خطا رو می ده:

کد:

One or more files do not match the primary file of the database. If you are attempting to attach a database, retry the operation with the correct files. If this is an existing database, the file may be corrupted and should be restored from a backup.
An attempt to attach an auto-named database for file C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Visual Studio 2005\WebSites\ONline Mobile Shop\App_Data\DBOnlineShop_Data.MDF failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.
یکی بگه من چکار کنم
احتمالا تو mssql قبلا add شده و mssql express دیگه add نمیشه .standard sql و sql express سرویسهای جدا ازهم هستند که standard sql به db های sql express دسترسی داره ولی برعکسش نه!
ویکی هم اینکه db که در پوشه application data مربوط به ویندوز (تاجایی که من میدونم ) و در کل پوشه های ناپایدار قرار داره add نمیشه. (UNC share).

HOSSEINGHOLI
یک شنبه 17 آبان 1388, 13:25 عصر
اقای aminsharif سورسی رو که شما upload کردید پیغام خطا داره
من چیکار کنم؟
من از sql server 2008 و vs2008 و windows 7 استفاده میکنم
پیغام خطا در این قسمته در فایل webconfig

Configuration Error
Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication' beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

Source Error:

Line 29: ASP.NET to identify an incoming user.
Line 30: -->
Line 31: <authentication mode="Forms"/>
Line 32: <!--
Line 33: The <customErrors> section enables configuration

Source File: J:\inetpub\wwwroot\onlineshop\web.config Line: 31

--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.4927; ASP.NET Version:2.0.50727.4927

محمدامین شریفی
دوشنبه 18 آبان 1388, 09:05 صبح
اقای aminsharif سورسی رو که شما upload کردید پیغام خطا داره
من چیکار کنم؟
من از sql server 2008 و vs2008 و windows 7 استفاده میکنم
پیغام خطا در این قسمته در فایل webconfig

Configuration Error
Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Source Error:

Line 29: ASP.NET to identify an incoming user.
Line 30: -->
Line 31: <authentication mode="Forms"/>
Line 32: <!--
Line 33: The <customErrors> section enables configuration

Source File: J:\inetpub\wwwroot\onlineshop\web.config Line: 31

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.4927; ASP.NET Version:2.0.50727.4927
خطای بالا به این دلیل هست که کل پوشه را به عنوان directory،اجرا کردید.لطفا فقط پوشه ای که فایل های ASP.NET در آن هستند را اجرا کنید.شما پوشه برنامه را با پوشه پایگاه داده اظافه می کنید.
این برنامه (http://sites.google.com/site/aminsharifi67site/home/program/OnlineShop.rar) را دانلود کنید.

ahmadsam
سه شنبه 24 آذر 1388, 16:41 عصر
سلام اگه بخوایم موقعی که روی محصولات رفتیم توضیحاتش بصورت آژکسی تو یه پنجره کوچک بیاد باید چکار کنیم

محمدامین شریفی
سه شنبه 24 آذر 1388, 19:30 عصر
سلام اگه بخوایم موقعی که روی محصولات رفتیم توضیحاتش بصورت آژکسی تو یه پنجره کوچک بیاد باید چکار کنیم
http://www.asp.net/AJAX/AjaxControlToolkit/Samples/PopupControl/PopupControl.aspx

jingiliboyz
یک شنبه 11 بهمن 1388, 11:54 صبح
باتشکر از شما که این پروژه را گذاشتید من نتونستم بازش کنم همه کارهایی که شما گفتید کردم وقتی پروژه run میشه از تمام صفحاتی که مرتبط به بانک اطلاعاتی هست اشکال میگیره که نمیتونه وصل بشه به بانک اطلاعاتی می خواستم بدون اون فلدی که بیرون پروژه قرار داره آیا بانک اطلاعاتی sql که دون اون هست رو بیاریم داخل فولدر app-data یا نه همین جوری باید باشه و چرا بچه های دیگه برنامه رو بدون اشکال میبینند ولی من با اشکال میبنم

qanewaisi
یک شنبه 11 بهمن 1388, 12:09 عصر
باتشکر از شما که این پروژه را گذاشتید من نتونستم بازش کنم همه کارهایی که شما گفتید کردم وقتی پروژه run میشه از تمام صفحاتی که مرتبط به بانک اطلاعاتی هست اشکال میگیره که نمیتونه وصل بشه به بانک اطلاعاتی می خواستم بدون اون فلدی که بیرون پروژه قرار داره آیا بانک اطلاعاتی sql که دون اون هست رو بیاریم داخل فولدر app-data یا نه همین جوری باید باشه و چرا بچه های دیگه برنامه رو بدون اشکال میبینند ولی من با اشکال میبنم
سلام
دوست عزیز شما باید بانک اطلاعاتی رو atach کنید!

jingiliboyz
یک شنبه 11 بهمن 1388, 12:35 عصر
دست شما درد نکنه درست شد ولی برای لاگین شدن به قسمت admin سایت pas و username چی باید بزنم

qanewaisi
یک شنبه 11 بهمن 1388, 12:58 عصر
اگه اشتباه نکنم admin , admin بود!

jingiliboyz
یک شنبه 11 بهمن 1388, 13:03 عصر
یه سوال دوستمان از grid برای نشان دادن بخش ها استفاده کردن اگه یه بخش خودش زیر مجموعه بخوره مثلا گوشی نوکیا به دو بخش لمسی و غیر لمسی بخواد تقسیم بشه اونوقت تکلیف چیه ؟

jingiliboyz
دوشنبه 12 بهمن 1388, 08:44 صبح
دوست عزیز یا دوستان شما که این برنامه رو دانلود کردید میشه یه راهنمایی کنید که من چطور میتونم gridview که این دوستمون توی صفحه اول قرار داده رو شخصی سازی کنم یعنی template اونو ویرایش کنم چون تا اونجایی که من یادم میاد توی vs2005 وقتی روی edittemplate gridview کلیک می کردیم تمام محتویات gridview میتونستیم ببینیم مثلا من میخوام کنترول image که دوستمون توی gridview قرار داده رو بزرگتر کنم ولی وقتی edittemplate رو میزنم هیچی روی صفحه نمیبینم که بخوام تغییر بدم حتی لینک سبد خرید رو هم نمیبینم ولی وقتی برنامه run میشه دیده میشه میشه راهنمایی کنید ؟ دوم اینکه یه توضیح بدید این folder به نام _vti_cnf با اون همه کد چه کاری توی برنامه انجام میده مرسی اگه راهنمایی کنید

imanblueboy
جمعه 07 اسفند 1388, 21:34 عصر
سلام اگر درمورد ديتا بيستون توضيح بدين ممنون ميشم
desinggreen@yahoo.com

vb_nima
شنبه 08 اسفند 1388, 00:02 صبح
دوست عزیز یا دوستان شما که این برنامه رو دانلود کردید میشه یه راهنمایی کنید که من چطور میتونم gridview که این دوستمون توی صفحه اول قرار داده رو شخصی سازی کنم یعنی template اونو ویرایش کنم چون تا اونجایی که من یادم میاد توی vs2005 وقتی روی edittemplate gridview کلیک می کردیم تمام محتویات gridview میتونستیم ببینیم مثلا من میخوام کنترول image که دوستمون توی gridview قرار داده رو بزرگتر کنم ولی وقتی edittemplate رو میزنم هیچی روی صفحه نمیبینم که بخوام تغییر بدم حتی لینک سبد خرید رو هم نمیبینم ولی وقتی برنامه run میشه دیده میشه میشه راهنمایی کنید ؟ دوم اینکه یه توضیح بدید این folder به نام _vti_cnf با اون همه کد چه کاری توی برنامه انجام میده مرسی اگه راهنمایی کنید

دوست عزيز از gridview tasks گزينه edit templates را انتخاب كنيد سپس در dropdownlist‌ مربوط به display بايد Column[0] را اتخاب كنيد. فكر كنم شما از كادر display اين گزينه را انتخاب نميكرديد واسه همين اشيا داخل template‌ را نمي ديديد.

vb_nima
شنبه 08 اسفند 1388, 00:07 صبح
سلام اگر درمورد ديتا بيستون توضيح بدين ممنون ميشم
desinggreen@yahoo.com

در مورد ديتابيسش فكر كنم در فايل document مربوط به پروژه كه درهمين تاپيك قرار دادن توضيح دادن. ميتونيد از اون فايل استفاده كنيد. قسمتي از اون فايل در مورد مهندسي نرم افزار پروژه هم هست مثل use case هاي مربوطه.

jingiliboyz
شنبه 08 اسفند 1388, 09:30 صبح
مرسي مشكل حل شد

Arman Mohamadi
دوشنبه 24 اسفند 1388, 18:45 عصر
با سلام دوست عزیز برنامه تون رو دانلود کردم و خیلی کار قشنگی بود منتها وقتی سایت رو ران میکنم مشکلی نداره ولی وقتی صفحه اصلی رو میزنم یا میخوام عضو بشم اطلاعاتم وارد پایگاه داده نمشه Error میده چیکار کنم فایل پایگاه داده رو به سایت بشناسم؟
این Error رو میده
Cannot open database requested in login 'DBOnlineShop'

mandbigS
جمعه 07 خرداد 1389, 00:01 صبح
دوستان عزیز سلام ... من تازه کارم ... لطف می کنید به من بگی چرا این سایت رو run می کنیم سمت چپ صفحه browser میاد ؟ و چطور میشه اون رو به وسط انتقال داد ؟

moghaddas
جمعه 07 خرداد 1389, 10:04 صبح
سلام.
من بر خلاف خود پروژه به مستند سازي اين پروژه به عنوان يه پروژه نرم افزاري نمره قبولي نمي دهم چون كليه مراحل ساخت يك نرم افزار به غير از مرحله پياده سازي داخلش رعايت نشده است.
مثلا:
1- بر اساس چه مدلي ساخته شده است.( ترتيبي ، نمونه اوليه و حلزوني و ... )
2-متريك هاي پروژه
3- امكان سنجي پروژه
4-تحليل نيازمنديها ، تحليل ريسك ، نحوه تست يا آزمون پروژه و ...
5- اصول تحليل و طراحي شي گرايي

البته قابل ذكر هستش كه مستنداتي از اين قبيل شايد به عنوان يك پروژه دانشجويي براي دوره كارداني مورد قبول واقع بشه ولي براي دوره كارشناسي خير.

ببخشيدا اين نظر شخصي من بود.

moghaddas
جمعه 07 خرداد 1389, 10:08 صبح
دوستان عزیز سلام ... من تازه کارم ... لطف می کنید به من بگی چرا این سایت رو run می کنیم سمت چپ صفحه browser میاد ؟ و چطور میشه اون رو به وسط انتقال داد ؟

1- به اندازه صفحه نمايش و نوع مرور گرتون بستگي داره.
2- بهتره داخل پروژه مثلا محتواي جداول (مثلا گريد ويو ) را انتخاب و اون را وسط چين كني.

moghaddas
جمعه 07 خرداد 1389, 10:21 صبح
يك راه حل براي اينكه كاربر وقتي login كرد از ورودش در ساير صفحات سايت مطلع شود :

1- در بالاي تمامي صفحات پروژه دو تا Lable قرار بديم. و Visible اونها را False كنيم.
2- در صفحه ورود براي رويداد button ورود به سايت يك session مثلا با نام "name" ايجاد كنيم تا محتواي txtusername.text را درون خودش ذخيره كند. مطابق زير :

Session.Add("name", txtUserName.Text);

كه در صورت معتبر بودن كلمه كابري و رمز عبور ، كلمه كاربري در session ذخيره مي گردد.

3- حال در تمامي صفحات سايت از كد زير استفاده مي كنيم :

lable1.visible=true;
lable2.visible=true;
Label1.Text = Session["name"].ToString();
Label2.Text = "خوش آمديد";