PDA

View Full Version : اشکالات wine

ashena55
جمعه 10 مهر 1383, 10:26 صبح
با عرض سلام دوباره :
بعضی از error هایی که wine می دهد:
1-Debug Error
abnormal program termination
2-An error (-500....)has occurred while running the setup....
3- در بعضی برنامه ها هم پنجره setup خود به خود بسته می شود.
4- you need to install tue mozillaX Control to use wine's builtin CLSID .....
آیا wine همیشه اینگونه دردسرها را دارد؟ آیا می توان خیلی از برنامه های ویندوزی را بوسیله آن براحتی نصب کرد؟

در پناه حق

mrheidari
جمعه 10 مهر 1383, 15:33 عصر
من که تا حالا مشکلی نداشتم

oxygenws
جمعه 10 مهر 1383, 16:30 عصر
خیر، به هیچ عنوان نمی تونید درست و کامل با واین کار کنید :)

جدا از این اشکالات، به فرض اگر هم بتونید درست نصبش کنید در ورودی و خروجی ها به مشکل می خورید (البته شاید) مثلا بنده با ۱۰۰۰ بدبختی dreamweaver رو نصب کردم، آخر فهمیدم که ورودی فارسی کیبورد رو قبول نمی کنه و توی صفحه علامت سوال چاپ می کرد (فارسی رو درست نشون می داد)

البته این رو هم بگم که واین داره توسعه پیدا می کنه و خودشون قول دادند که هر ماه یه نسخه جدید بدن بیرون (البته از اون طرف هم مایکروسافت تو هر نسخه یه ساختار می ده بیرون که ....)

موفق باشید، امید

mrheidari
جمعه 10 مهر 1383, 16:55 عصر
خوب wine برای نصب یه برنامه نیست
برای اجرای برنامه های کوچک است

houtanal
جمعه 10 مهر 1383, 21:01 عصر
dreamweaver رو نصب کردم، آخر فهمیدم که ورودی فارسی کیبورد رو قبول نمی کنه و توی صفحه علامت سوال چاپ می کرد (فارسی رو درست نشون می داد)
این نرم افزار در ویندوز هم با فارسی مشکل دارد.

mrheidari
جمعه 10 مهر 1383, 22:02 عصر
این نرم افزار در ویندوز هم با فارسی مشکل دارد
دقیقا درسته اصلا فارسی یا عربی رو ساپورت نمیکنه

Inprise
جمعه 10 مهر 1383, 23:07 عصر
خوب wine برای نصب یه برنامه نیست
برای اجرای برنامه های کوچک است

وینی ( مخفف ویندوز ایمولاتور ) از Win32 API تا حد خوبی حمایت میکنه ، اما چون بسیاری از برنامه های بزرگ تحت ویندوز مبتنی بر COM هستند یا به نحو گسترده ای از COM استفاده میکنند طبیعیتا" نمیشه برای استفاده از اونها روی وینی حساب کرد . DreamWeaver یک برنامه مبتنی بر COM است که با استفاده از CPP/MFC نوشته شده .

اصلا فارسی یا عربی رو ساپورت نمیکنه

DreamWeaver بطور کامل از نمایش یونیکد حمایت میکنه اما حمایت از BiDi چندان کامل نیست و برای ویرایش فارسی بصورت صحیح و از راست به چپ هنوز مشکل داره .FLEX که بستر نسل بعدی محصولات مکرومدیاست طبق آزمایشات من بطور کامل یونیکد و BiDi رو حمایت میکنه و بزودی توسعه گران فلش و DreamWeaver هم میتونن بدون مشکل از این مزایا بهره مند بشن .

موفق و پیروز باشید

ashena55
سه شنبه 14 مهر 1383, 15:11 عصر
با تشکر از دوستان .
اگر درباره اشکالاتی که گفته ام توضیحاتی بفرمایید ممنون می شوم