PDA

View Full Version : پيدا كردن فونتهاي برنامه

mohsen_r
پنج شنبه 04 مهر 1387, 10:27 صبح
چطور ميشه فونتهاي نصب شده در فرمها وكليدها را پيدا كرد يعني من اشتباها فونتهاي ويندوز را پاك كردم حالا وقتي مي خوام به برنامه هاي دلفي مراجعه كنم همه فونتها به هم ريخته
البته يكي ميدونم كه ميشه ميخوام كلي هر فرم را ببينم
تشكر

ghabil
جمعه 05 مهر 1387, 02:47 صبح
یک راه راحت اینه که توی هر فرم Alt + F12 بزنی بعد توی DFM واژه font رو جستجو کنی ، اینطوری سریعا همه فونتهای غیر پیشفرض رو میتونی ببینی

mohsen_r
شنبه 06 مهر 1387, 09:20 صبح
یک راه راحت اینه که توی هر فرم Alt + F12 بزنی بعد توی DFM واژه font رو جستجو کنی ، اینطوری سریعا همه فونتهای غیر پیشفرض رو میتونی ببینی

راه حل ساده تري هست چون تو 25 فرم خيلي مشكله
اخه اشتباه من اين بوده كه همه فونت ها رو عوض كردم و فونتهاي غير معمول را گذاشتم

Cave_Man
شنبه 06 مهر 1387, 11:01 صبح
اگه مشکل شما اینه که نمیتونید واسه جستجوی در 25 فرم وقت بزارید بهتره از Find in files که در منوی Search استفاده کنید و مسیر رو در اون پنجره مسیر پروژه انتخاب کنید و کلمه font رو در همه اون فایلها جستجو کنید.

ghabil
شنبه 06 مهر 1387, 11:54 صبح
اگه مشکل شما اینه که نمیتونید واسه جستجوی در 25 فرم وقت بزارید بهتره از Find in files که در منوی Search استفاده کنید و مسیر رو در اون پنجره مسیر پروژه انتخاب کنید و کلمه font رو در همه اون فایلها جستجو کنید.

خب این چه فایده ای داره؟!! لیست تمام فرمهاش رو ویندوز براش میاره ولی بازهم معلوم نمیشه که چه فنتهایی توش هست.

دیگه تنها راهی که برات میمونه اینه که یک لیست باکس بزاری روی فرمت بعد هم یک کد بنویسی روی همه کامپونتهای فرمهات لوپ بزنه فونتهاشون رو بخونه و غیر تکراریهارو بزاره توی لیست باکس.Screen.Forms فرمهای ساخته شده رو میده برای لوپ روی کامپونتها هم ComponentCoutn رو اینجا سرچ کن.

Cave_Man
شنبه 06 مهر 1387, 22:00 عصر
نه حاج آقا کوشا
اون قسمت هایی از فرمش رو که واژه Font داره رو میاره فکر کنم تا حالا این ابزار رو استفاده نکردی یه بار تستش کن

seyed_farid
یک شنبه 07 مهر 1387, 02:13 صبح
با سلام
من از اين برنامه استفاده ميكنم. اين فايل رو كنار سورس برنامت بذار و بعد اجراش كن.:قلب:

mohsen_r
دوشنبه 08 مهر 1387, 10:51 صبح
با سلام
من از اين برنامه استفاده ميكنم. اين فايل رو كنار سورس برنامت بذار و بعد اجراش كن.:قلب:

آقا عالي بود تشكر بسيار .
داشتم ميرفتم روشهاي ديگه رو امتحان كنم