PDA

View Full Version : سوال: داشتن هاست و دامنه مجازي داخل كامپيوتر خود

baran_mehr
پنج شنبه 04 مهر 1387, 16:13 عصر
سلام دوستان عزيز.:لبخندساده::قلب:
آيا برنامه اي هست كه با اون بشه يه فضايي رو داشت كه بتونيم سايت رو داخلش اجرا كنيم؟؟؟
مثلا يه برنامه اي كه سايتي رو كه طراحي كرديم رو (مثل كاري كه تو اينترنت انجام ميشه) اجرا كنه؟؟
از لطفتون ممنون.:تشویق:

salehbagheri
پنج شنبه 04 مهر 1387, 16:17 عصر
همانطور که تو تاپیک قبلی شما عرض شد، تمامی این امکانات در ویندوز سرور هست. مخصوصا 2008

my_blithe
پنج شنبه 04 مهر 1387, 21:06 عصر
کسی برنامه plesk رو نداره که ما روی سیستم خودمون نصب کنیم و یک شبیه سازی کامل داشته باشیم؟؟؟

raravaice
پنج شنبه 04 مهر 1387, 21:25 عصر
کسی برنامه plesk رو نداره که ما روی سیستم خودمون نصب کنیم و یک شبیه سازی کامل داشته باشیم؟؟؟

این مورد ارتباطی به Plesk نداره، کسی داشته باشه هم به شما نمیده ، لیسانس داره.

توی ویندوز 2003 هم این امکان فراهم هست.

Drive:\WINDOWS\system32\drivers\etc فایل hosts درون این فایل میتونید دامین مورد نظرتون رو روی یکی از IP های خودتون اضافه کنید و همین تعریف رو در IIS انجام بدید.

موفق باشید

my_blithe
پنج شنبه 04 مهر 1387, 22:30 عصر
Drive:\WINDOWS\system32\drivers\etc فایل hosts درون این فایل میتونید دامین مورد نظرتون رو روی یکی از IP های خودتون اضافه کنید و همین تعریف رو در IIS انجام بدید.
این رو می دونم ولی محیط زیر دستت باشه یک چیز دیگست

این مورد ارتباطی به Plesk نداره، کسی داشته باشه هم به شما نمیده ، لیسانس داره
اینم می دونم ولی همیشه همه چیزو میشه بدست آورد وثلا من Cpanel رو دارم اون موقع هم که بدستش اوردم نسخه روزش بود.

baran_mehr
جمعه 05 مهر 1387, 00:01 صبح
raravaice جان میشه کمی درباره این کار توضیح بدید.
آیا نمیشه این کار رو روی XP انجام داد؟؟

my_blithe
جمعه 05 مهر 1387, 00:20 صبح
چرا دقیقا همین کار روهم می شه توی xp انجام داد.
توی همون فایلی که گفتن شما مثلا بنویس :

127.0.0.1 www.yahoo.com (http://www.yahoo.com)
حالا اگر توی اکسپلورر بنویسی یاهو دات کام ، میره روی آی پی 127.0.0.1 و وب سرور خودت

milade
جمعه 05 مهر 1387, 05:42 صبح
حالا اگر توی اکسپلورر بنویسی یاهو دات کام ، میره روی آی پی 127.0.0.1 و وب سرور خودت
پروندیاااا.
ایشون می خواد بزاره توی اینترنت نه توی کامپیوتر شخصی خودش

آیا نمیشه این کار رو روی XP انجام داد؟؟
خیر عزیزم نمی شه

مگه ...
بابا حجمش 650 مگ هست تازه اونم لاسینسش رو روزه تمومه
به هر حال من دارم ادرسشو (اگه ممنوع نیست اعلام کنم)
هر چند کنترل پنلهای دیگه ای هم هستند که توی ایران می تونی نسخه نامحدودش رو گیر بیاری
و راه حل اقای raravaice هم خوبه

موفق و پیروز باشی

baran_mehr
جمعه 05 مهر 1387, 11:42 صبح
milade جان داداشی من نمیخوام تو اینترنت بزارم.میخوام تو یک شبکه محلی کاری مثل اینترنت رو انجام بدم.که یه فضا میخریم و سایت رو داخلش قرار میدیم.یه همچین کاری رو تو ویندوز
my_blithe جان میتونید کمی توضیح بدید.

raravaice
جمعه 05 مهر 1387, 12:33 عصر
من نمیخوام تو اینترنت بزارم.میخوام تو یک شبکه محلی کاری مثل اینترنت رو انجام بدم

به جای 127.0.0.1 از یکی از IP های شبکه داخلی تون استفاده کنید.

موفق باشید

my_blithe
جمعه 05 مهر 1387, 12:40 عصر
این دقیقا چیزیه که توی فایل hosts که توی ویندوز xp هم موجوده قرار داره :

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
127.0.0.1 localhost

اگه خط آخر رو نگاه کنی چیزی رو که گفتم می بینی.

حالا وقتی که iis فعال باشه به جای localhost هرچیزی که اینجا بنویسی و توی بروزر هم همونو بزنی ip شماره 127.0.0.1 یعنی همون خودت درخواست می شی.

البته من چیزی رو که شما می خواید تحت شبکه داخلی کارکنی رو کار نکردم و کمک خواس هم نمی تونم کنم.

baran_mehr
جمعه 05 مهر 1387, 12:50 عصر
فرض کنید من به مسیر Drive:\WINDOWS\system32\drivers\etc رفتم و به جای 127.0.0.1 یه IP کامپیوتر رو که داخل شبکه هست رو داخل فایل HOSTS گذاشتم. خوب مگه حالا چه اتفاقی میفته؟؟؟
یعنی آیا این کار باعث میشه اون سیستم مثل یه هاست عمل کنه و من یه سایت رو اونجا بزارم .اون سیستم مثل یه هاست و دومین کار اجرای اون سایت رو انجام میده؟؟؟
ببخشید اگه سطح علمم پایینه و خیلی سوال میکنم.اما ...

my_blithe
جمعه 05 مهر 1387, 13:02 عصر
فکر میکنم اگه توی تمام سیستم های شبکه این کار رو انجام بدی بشه. البته منم مثل شما دانش کمی دارم و فقط حدسیاتم رو میگم.

raravaice
جمعه 05 مهر 1387, 13:14 عصر
گیج نکنید خودتونو.

شما در یک شبکه داخلی هستید که یک PC قرار هست کار یه وب هاست رو به عهده بگیره.
پس وقتی بحث از شبکه داخلی به میون میاد آدرس 127.0.0.1 رو فراموش کنید.

روی این PC یه IP از رنج IP که در شبکه داره استفاده میشه به صورت استاتیک روی کارت شبکه add کنید.
مثلا اگر داره از رنج 192.168.1.0/16 استفاده میشه آدرس 192.168.1.50 رو روی کارت شبکه اضافه کنید.
دقت کنید که این آدرس حتما باید Static باشه و از DHCP آدرس نگیره.
حالا نام دامین به همراه این آدرس رو توی همون فایل اضافه کنید مثلا :

192.168.1.50 baran-mehr.com

حالا IIS رو باز کنید روی شاخه web site کلیک راست کنید و یک وب سایت جدید ایجاد نمایید ترجیحا با همین نام.

Right Click > New > Website..

حالا Next را کلیک کنید.
در قسمت Description نام وبسایت را وارد کنید و Next را بفشارید.
در پنجره جدید در قسمت "Enter the IP address to use for this Web site : " آدرس 192.168.1.50 را انتخاب کنید. در قسمت پورت همون پورت 80 رو انتخاب کنید. و در قسمت Host header for this web site نام دامنه خود را وارد کنید. (برای این مثال baran-mehr.com)
کلید Next را بفشارید.
در پنجره جدید مسیر وب سایت که همون مسیر برنامه ای هست که شما نوشته اید را مقدار دهی کنید و تیک Allow anonymous access to this web site را بزنید. بعد Next را بفشارید.
در پنجره جدید سطح دسترسی کاربر IIS را تعیین کنید و بعد از فشردن کلید Next کلید Finish را کلیک نمایید.

حالا توی یکی از Browser ها تایپ کنید http://baran-mehr.com تا وب سایت خودتونو ببینید.

موفق باشید

baran_mehr
جمعه 05 مهر 1387, 16:19 عصر
raravaice جان داداش گلم از کمکت خیلی ممنونم (انشالله خدا زیباترین لحظه ها رو برات رغم بزنه)
من این راه شما رو امتحان میکنم (اگر مشکلی برخوردم از شما میپرسم)

Sajjad.Aghapour
جمعه 05 مهر 1387, 23:09 عصر
سلام دوستان...
از نرم افزاری مثل WebDrive در این زمینه استفاده میشه ؟؟؟؟

tc1000
شنبه 06 مهر 1387, 00:38 صبح
با سلام
شما میتونید یکی از کامپونینت های ویندوز به نام دی ان اس سرور رو نصب کنید ک ای پی به سیستم بدید و دی ان اس رو روی اون ای پی بدید
بعد توی iis هم اون ای پی رو انخاب کنید حالا حر موقع اسم او دی ام اس سرور رو بزنید به اون ای پی مراجعه میکنه و براتون بازش میکنه

baran_mehr
یک شنبه 07 مهر 1387, 13:29 عصر
ممنون از همه داداشا و ابجی های گلم.
مشکل حل شد.