PDA

View Full Version : نرم افزار تحت شبکه

parisa_vb
یک شنبه 07 مهر 1387, 22:30 عصر
سلام دوستان:لبخندساده:...برای اولین بار میخوام یه برنامه بنویسم که در دو سیستم قابل استفاده باشه..یعنی اینکه در دو تا کامپیوتر که با هم شبکه هستن کار کنه ...
برنامه کار خاصی نمی کنه فقط یه سری اطلاعات رو تو بانک میریزه حالا میخوام از هر دو تا کامپیوتر بشه اطلاعات رو ذخیره و بازیابی کرد..ببخشید بد توضیح میدم:خجالت: ولی به طور کل میخوام اطلاعات رو در یک بانک بریزن..حالا میخوام بپرسم
1-از چه نرم افزارهایی باید استفاده کنم
2-آموزشی هست که یاد بگیرم
3-حتما باید sql server نصب باشه
لطفا راهنمایی کنید..چون دفعه اول ..از sql فقط یه سری از دستوراتش رو بلدم..ممنون:قلب:

r0ot$harp
یک شنبه 07 مهر 1387, 23:27 عصر
سلام دوستان:لبخندساده:...برای اولین بار میخوام یه برنامه بنویسم که در دو سیستم قابل استفاده باشه..یعنی اینکه در دو تا کامپیوتر که با هم شبکه هستن کار کنه ...
برنامه کار خاصی نمی کنه فقط یه سری اطلاعات رو تو بانک میریزه حالا میخوام از هر دو تا کامپیوتر بشه اطلاعات رو ذخیره و بازیابی کرد..ببخشید بد توضیح میدم:خجالت: ولی به طور کل میخوام اطلاعات رو در یک بانک بریزن..حالا میخوام بپرسم
1-از چه نرم افزارهایی باید استفاده کنم
2-آموزشی هست که یاد بگیرم
3-حتما باید sql server نصب باشه
لطفا راهنمایی کنید..چون دفعه اول ..از sql فقط یه سری از دستوراتش رو بلدم..ممنون:قلب:

پریسا خانوم جواب سوال 1 و 2 رو باید در پست های من و دوستان جستجو کنید . جواب سوال سوم : شما باید از بانک هایی استفاده کنید که یا قابلیت Remote داشته باشند یا بتونن تو شبکه کار کنند . مثل Sql Server که Remote هست و Access که در شبکه کار می کند .

باتشکر احسان

hamed aj
دوشنبه 08 مهر 1387, 00:36 صبح
با سلام

احتمالاً شما فقط برای تمرین و آزمایش می خواهید این کار را انجام دهید. پیشنهاد من اینه که هم access و هم sql server رو امتحان کنید تا خودتون از نزدیک با معایب و مزایای هر کدوم آشنا بشین

موفق باشین

Danial_Yousefi
دوشنبه 08 مهر 1387, 01:26 صبح
سلام پریسا خانم اگه می خوای بدون اطلا از winsock و پروتکل ها تو شبکه کار کنی SQL خیلی هلوئه ولی یکم کار نصب SQL داره ولی اکسس خیلی مبتدی و چرته و به درد کارای کوچیک می خوره ولی شبکه ش سخته ولی SQL تو شبکه نفسه فقط آدرس میدی همه کارو خودش میکنه و اکسس به سادگی نمی تونه Source از هر دوش دارم خواستی بگو ایمیل کنم چون اینجا جا نمیشه هر چی هم خواستی بگو برات توضیح میدم

VB.SOS
دوشنبه 08 مهر 1387, 09:18 صبح
سلام پریسا خانم اگه می خوای بدون اطلا از winsock و پروتکل ها تو شبکه کار کنی SQL خیلی هلوئه ولی یکم کار نصب SQL داره ولی اکسس خیلی مبتدی و چرته و به درد کارای کوچیک می خوره ولی شبکه ش سخته ولی SQL تو شبکه نفسه فقط آدرس میدی همه کارو خودش میکنه و اکسس به سادگی نمی تونه Source از هر دوش دارم خواستی بگو ایمیل کنم چون اینجا جا نمیشه هر چی هم خواستی بگو برات توضیح میدم
DanialAMD@Gmail.com
http://360.yahoo.com/Danialamd
اگه لطف كنيد و براي من بفرستيد ممنون مي شم:بوس: ZOZ.vb.ZOZ@Gmail.com

r0ot$harp
دوشنبه 08 مهر 1387, 20:21 عصر
DanialAMD@Gmail.com
http://360.yahoo.com/Danialamd

دوست عزیز قصد جسارت ندارم ولی آیا شما از Access در کلاینت های بالای 30 تا استفاده کردین ؟

من استفاده کردم . جواب گرفتم . به هیچ عنوان هم سخت نیست یه پوشه رو شبکه شیر می کنید و بعد دیتابیس رو در اون پوشه قرار می دهید و بعد آدرس پوشه همین و بس !!!

حالا نمی دونم این چقدر سخت ؟ :قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:

باتشکر احسان

hamed aj
سه شنبه 09 مهر 1387, 14:52 عصر
سلام دوستان

در این مورد من هم با sanaz13x موافق هستم.
ببینید من نمی خوام بگم که access از sql server برتر هست، ولی بدون شک محصول شرکت عظیمی مثل مایکروسافت رو نمی توان "مبتدی، چرت و بدرد نخور" دونست. بنظر من هر برنامه نویس باید متناسب با نوع پروژه و کاری که قراره انجام بشه باید پایگاه داده مورد نیاز خودش رو انتخاب کنه.
من در زیر سعی کردم بین این دو نرم افزار مدیریت پایگاه داده (MS SQL Server و MS ACCESS) یه مقایسه انجام بدم :

1 - همانطور که مشاهده می کنید از لحاظ سخت افزاری، access به منابع کمتری نیاز دارد و در نتیجه سرعت اجرای بهتری می تواند داشته باشد

23953

2 - از لحاظ قابلیت ها sql server بسیار قدرتمندتر از access می باشد

23954

3 - محدودیت هایی که بین این دو نرم افزار مدیریت پایگاه داده وجود دارد بسیار جالب است

23955

امیدوارم مفید بوده باشه

namad47
سه شنبه 09 مهر 1387, 16:11 عصر
سلام
اگر نظر من رو بخواهید بهتره که برید سراغ SQL چون واقعا امتیازات زیادی در بهره برداری در شبکه داره فقط دقت کن که کنترل هات رو در برنامه ای که نوشتی قویتر کنی موفق باشی اگه اطلاعات بیشتری خواستی در خدمتم:تشویق:

r0ot$harp
سه شنبه 09 مهر 1387, 16:55 عصر
سلام دوستان

در این مورد من هم با sanaz13x موافق هستم.
ببینید من نمی خوام بگم که access از sql server برتر هست، ولی بدون شک محصول شرکت عظیمی مثل مایکروسافت رو نمی توان "مبتدی، چرت و بدرد نخور" دونست. بنظر من هر برنامه نویس باید متناسب با نوع پروژه و کاری که قراره انجام بشه باید پایگاه داده مورد نیاز خودش رو انتخاب کنه.
من در زیر سعی کردم بین این دو نرم افزار مدیریت پایگاه داده (MS SQL Server و MS ACCESS) یه مقایسه انجام بدم :

1 - همانطور که مشاهده می کنید از لحاظ سخت افزاری، access به منابع کمتری نیاز دارد و در نتیجه سرعت اجرای بهتری می تواند داشته باشد

23953

2 - از لحاظ قابلیت ها sql server بسیار قدرتمندتر از access می باشد

23954

3 - محدودیت هایی که بین این دو نرم افزار مدیریت پایگاه داده وجود دارد بسیار جالب است

23955

امیدوارم مفید بوده باشه

سلام دوست عزیز

ممنون از هم عقیده بودنتون .

دوست عزیز گفتنی ها رو گفتی به جز اینکه اگر مبتدی هستید با Access شروع کنید .

در آخرم به خاطر مقایسه جالب و مفیدتون تشکر می کنم

باتشکر احسان