PDA

View Full Version : Load برنامه و مشکلات آن

sm
یک شنبه 12 مهر 1383, 18:04 عصر
باسلام
از اونجایی که من روی فرمم حدود 150 عدد کنترل دارم و اونها رو توی چندتا TabPage قرار دادم و همشون وصل به بانک هستن هنگام لود فرم مشکل دارم و اونم اینه که وقتی می خوام فرم رو Show کنم یکباره فرم نمایش داده نمیشه و بعد عملیاتی رو که داخل فرم لودش قرار دادم انجام بده بلکه در حینی که داره فرم رو نشون میده داره کاراشم رو انجام می ده و این باعث میشه که کاربر فکر کنه سرعت برنامه پایینه درصورتیکه اینجور نیست
می خواستم ببینم میشه کاری کرد که فرم سریع نمایش داده بشه و بعد عملیات انجام بشه؟
ممنون

sh
یک شنبه 12 مهر 1383, 22:21 عصر
میتونی زمان اکتیو شدن فرم این کارهای مورد نظرت رو انجام بدی یا برای هر برگ از TabPage که تا کاربر روی برگه مورد نظر کلیک کرد روال خاصی اجرا بشه

sm
دوشنبه 13 مهر 1383, 17:38 عصر
ممنون آقا شهریار
راستش اگه خواسته باشم که توی اکتیو فرم اونا رو بگم چونکه مرتب این فرمها اکتیو میشن بار اضافی به سیستم وارد میشه و کار روال خودش رو از دست میده...
نمیشه جایی دیگه اونا رو گفت ؟
ممنون

sh
دوشنبه 13 مهر 1383, 19:29 عصر
شما باید با توجه به کارائی فرم مورد نظر جای کدها رو در نظر بگیری بطور مثال میشه برای هر TabPage کد خاصی نوشت

اول باید دید فرم شما دقیقا چه کاری قراره انجام بده

Microsoft.net
سه شنبه 14 مهر 1383, 06:51 صبح
یک نکته ای که توی tabpage ها با ید توجه داشته باشی اینه که tabload tabpage قبل از form load اجرا می شه متاسفانه

Microsoft.net
سه شنبه 14 مهر 1383, 06:53 صبح
منظورم از tabload همون0= selectedindex هست

sm
چهارشنبه 15 مهر 1383, 23:33 عصر
از دوستان ممنونم
اما اینطوریکه پیداست راهی نداره
طوریه که نمیشه توی اکتیوش نوشت
ممنون

علیرضا مداح
یک شنبه 19 مهر 1383, 21:11 عصر
سلام .

می خواستم ببینم میشه کاری کرد که فرم سریع نمایش داده بشه و بعد عملیات انجام بشه؟

اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم میتونید به محض اینکه فرم Load میشود و همچنین در فواصل انجام عملیات ، فرم را توسط کد زیر Update نمایید .

Me.Update

کم حوصله
یک شنبه 24 آبان 1383, 02:41 صبح
مهندس جون سعی کن قبل از اینکه کنترل هات به دیتابیس وصل بشن اونها را لود کنی بعد عملیات ارتباط با دیتابیس را فعال کنی و میان این دو عملیات یک وقفه بنداز تا سیستم خودشو جمع کنه بعد بره سراغ قسمت بعدی !!!

:موفق:

sm
پنج شنبه 09 تیر 1384, 12:04 عصر
ممنون از راهنماییتون