PDA

View Full Version : ذخیره ی اطلاعات در شبکه توسط کاربر

diba_gh
دوشنبه 08 مهر 1387, 15:25 عصر
توی یه برنامه ی تحت شبکه که هر کاربر username و password خودشون رو دارن، چه جوری می تونیم بگیم که مثلا در فرم ذخیره ی اطلاعات، این اطلاعات رو کدوم کاربر در دیتابیس ذخیره کرده؟

Chabok
دوشنبه 08 مهر 1387, 21:37 عصر
با سلام

ساده ترین راه افزودن فیلد کد کاربری به جدول های مهمی است که باید ثبت کننده اش مشخص باشد .

مسلماً با توضیح بیشتر نتایج بهتری خواهید گرفت .
موفق باشید . خدانگهدار

ahnsolution
دوشنبه 08 مهر 1387, 22:08 عصر
سلام؛
به نظر من این راه خوبه

اول اینکه حتما به اپراتور هات یه عدد یونیک اختصاص بده

بعد وقتی اپراتورت لاگ این میکنه، کدش رو بریز توی Register ، و هر موقع خواستی بخونی از رجیستری بیاری، خوبیه این کار اینکه دیگه نمیخاد هی با بانکت در تماس باشی

شاد و تندرست باشی.

diba_gh
سه شنبه 09 مهر 1387, 00:56 صبح
شاید بهتر باشه این طوری بگم که چند تا کاربر دارن در یک محیط شبکه ای ذخیره ی اطلاعات می کنند پس من باید توی table ای که اطلاعات در آن ریخته می شود یک فیلد هم بگیرم به نام user که در این فیلد نام کاربری، کاربری که دارد این اطلاعات را ذخیره می کنه نوشته بشه. حالا مشکل من اینجاست که توی هنگام login کردن اون کاربر، نام کاربریشو توی چه بافری بریزم تا در هنگام ذخیره ی اطلاعات در فرم نام کاربری آن از آن بافر خوانده بشه و در فیلد user ریخته شود.

Chabok
سه شنبه 09 مهر 1387, 16:23 عصر
با سلام

یک فیلد(متغیر یا پروپرتی) استاتیک کفایت میکنه .

موفق باشید . خدانگهدار

jaza_sa
سه شنبه 09 مهر 1387, 17:00 عصر
ساده ترین راه افزودن فیلد کد کاربری به جدول های مهمی است که باید ثبت کننده اش مشخص باشد .

یه روش دیگه
اگر سطح دسترسی تو جدول اعضا مشخص بشه چطور
یعنی اینکه برای هر جدول فیلدی در جدول اعضا وجود داشته باشه که با یک عدد سطح دسترسی اون کاربر رو تعریف کنه
مثلا برای دسترسی به جدول گروه ، یک فیلد با نام CategoryPermission در جدول اعضا وجود داشته باشه
حالا اگر کاربر مورد نظر به همه امکانات دسترسی داشت عدد 1 ، خواندن اضافه ویرایش حذف عدد 2 ، خواندن اضافه عدد 3 ، ... ، ویرایش عدد 101 ، حذف عدد 102 ، خواندن عدد 103 ، هیچ عدد 104

بعد تو هر فرم این دسترسی ها رو اجرا میکنیم یعنی اگر به فرم اصلا دسترسی نداشته باشه ، اصلا نمایشش نمیدیم ، اگر فقط میتونه بخونه بقیه دکمه ها رو مخفی میکنیم و ...

نظرتون چیه ؟!!!

diba_gh
چهارشنبه 10 مهر 1387, 01:13 صبح
من سطح دسترسی رو توی خود پایگاه داده در نظر گرفتم. مشکل من اینجاست که هنگامی که کاربر لاگین می کنه به برنامه چه جوری کد کاربریش رو در یک جا ذخیره کنم تا بعدا که وارد مثلا فرم ذخیره ی اطلاعات میشه نام کاربری اون کاربر توی table ذخیره ی اطلاعات، ذخیره بشه تا این طوری معلوم بشه که کدوم کاربر این اطلاعات را به جدول وارده کرده. اصلا همون متغیری که می گید رو چه جوری باید بنویسم.؟

jaza_sa
چهارشنبه 10 مهر 1387, 01:55 صبح
ساده ترین راه اینکه که تو کلاس program یک متغیر static با نام مثلا username از نوع stirng تعریف کنید
و هر بار نیاز به دانستن نام کاربری بود ، اون متغیر رو فراخوانی کنید و از مقدار اون استفاده کنید
نحوه تعریف متغیر :

public static string UserName;
نحوه فراخوانی :

if(Program.UserName == "Admin")