PDA

View Full Version : سوال: توليد ديتابيس در rational rose

Sh_ziyaee
دوشنبه 08 مهر 1387, 15:57 عصر
مي خواستم بدونم تو Rational rose چه جوري مي شه ديتابيس رو Generate كرد؟
آيا راه حلي هست؟

Elham_gh
سه شنبه 09 مهر 1387, 08:27 صبح
بله. البته از اونجايي كه من چند سال است باهاش ديگه كار نمي كنم ، اسم منوهاش يادم رفته. اما از روي Class Diagram رشنال Data Mode را مي سازد. اما شما بايد تغييراتي در اون اعمال كنيد تا كامل شود

Sh_ziyaee
سه شنبه 09 مهر 1387, 09:11 صبح
منم منوشو ميخوام . ميخوام بدونم از كجا دقيقا ميشه اين كارو كرد خودم هر چي گشتم پيداش نكردم.
الهام خانوم ممنون ميشم اگه يه نگاهي بندازي و منوشو دقيق بهم بگي.

Elham_gh
شنبه 13 مهر 1387, 08:52 صبح
شرمنده كه اينقدر دير جواب مي دم. اما من رو دستگام اصلا رشنال ندارم. اما براتون سعي مي كنم search كنم.
دوستان ديگري هستند كه از اين ابزار استفاده كنند؟

Elham_gh
شنبه 20 مهر 1387, 15:31 عصر
کلاس یا کلاسهایی که می خواهید انتخاب کنید.
از منوی tools گزینه DDL و سپس Generate Code را انتخاب کنید :)

مریم ناز
دوشنبه 22 مهر 1387, 14:02 عصر
ميشه بپرسم چه ورژني از rational rose رو داريد ؟ چون من تو منوي Tools همچين گزينه اي رو نمي بينم!!!!!!!!!
متشكرم كه زمان مي ذاريد و كمك مي كنيد.

Modifier
دوشنبه 22 مهر 1387, 15:49 عصر
سلام علیکم

من معمولا به غیر از
usecase
sequebce
collaboration
va
class
دیاگرامی در نمیارم ...
تیازی نمیبینم و کلاس ها که در اومد میرم کم کم سر پیاده سازی ...

برای اینکه بتونیم دیتابیس تولید کنم تا چه مرحله ای باید تجزیه تحلیل و طراحی کنم ؟

در ضمن رشنال توی تولید پایگاه داده چی خروجی میده ؟

ممنون.

یا علی.

Elham_gh
سه شنبه 23 مهر 1387, 07:47 صبح
Modifier عزیز ،( البته من اصطلاحاتم کاملا EA شده) یکی از مدلهایی که شما حتما بهش نیاز دارید ,Data Model است. این مدل نهایی است که در پایگاه داده از آن استفاده می شود و از روی Class Diagram ساخته می شه. اکثر tools ها خودشون تبدیل رو انجام می دن اما با کلی اشکال و کم و کاست که خودتون باید اونها رو اصلاح کنید

Sh_ziyaee
پنج شنبه 25 مهر 1387, 19:37 عصر
سلام خسته نباشید
در مورد datamodel اگه قرار به این باشه که data modelرو هم تهیه کنیم که خوب خود database رو تو sql server طراحی میکنیم دیگه؟
چه لزومی به کشیدنه datamodel هست؟
در ضمن الهام خانوم من همچنان سوالم مونده ورژن نرم افزارتون چنده چون من این گزینه رو تو منوی Toolsنمی بینم؟

و یه سوال دیگه که خیلی فوری لازم دارم ممنون میشم اگه کمک کنید:
rational rose رو روی سرور نصب کردیم درست هم کار میکنه اما از سیستم هایی که remote به سرور هستند run می کنیم خطا میده چی کار کنم؟

maryam_ch
جمعه 26 مهر 1387, 07:12 صبح
سلام
چه جوری از class diagram میشه datamodel رو تولید کرد ؟

Elham_gh
شنبه 27 مهر 1387, 08:22 صبح
سلام خسته نباشید
در مورد datamodel اگه قرار به این باشه که data modelرو هم تهیه کنیم که خوب خود database رو تو sql server طراحی میکنیم دیگه؟
چه لزومی به کشیدنه datamodel هست؟
در ضمن الهام خانوم من همچنان سوالم مونده ورژن نرم افزارتون چنده چون من این گزینه رو تو منوی Toolsنمی بینم؟

و یه سوال دیگه که خیلی فوری لازم دارم ممنون میشم اگه کمک کنید:
rational rose رو روی سرور نصب کردیم درست هم کار میکنه اما از سیستم هایی که remote به سرور هستند run می کنیم خطا میده چی کار کنم؟

دوست عزیز , به چند دلیل شما به Data model نیاز دارید:
اول اینکه مستنداتی که شما تولید می کنید نشان دهنده سیر حرکت از صورت مسئله به جواب است. شما باید یکی از جوابها که همون data model ست رو در مستنداتون داشته باشید تا معلوم شود که فلان جدول از کجا و چه جوری به وجود امده . شما نمی تونید بین پایگاه داده و مدل کلاستون این ارتباط رو نشون بدین.

دوم اینکه brief اولیه data model تون رو خود tools می سازه. پس جلوی یکسری از خطاهای شما رو هم می گیره.

سوم data model ساختن جزو وظایف طراح سیستم است (یا طراح database) . طراح فقط مدل می کنه. اون پیاده ساز است که مدل رو در محیطهای مختلفش از جمله SQL Server پیاده می کنه. و پیاده ساز هم چون سیستم رو به جزئیات اشراف نداره ، دانش ساختن پایگاه داده لازمش رو بدون data model نداره.

در مورد نسخه rational rose باید بگم گشتم براتون از کتابها پیدا کردم. اگه اشتباه نکنم اون کتاب بر مبنای Rational 98 بود.
در مورد سئوال سومتون ، واقعا شرمندم , چون می گم سالهاست rational کار نکردم. اما 2 تاپیشنهاد دارم. یک اینکه به سری به group های google بزنید و group مربوط به rational را پیدا کنید و سئوالتون رو اونجا بزارید.پیشنهاد دوم اینکه به جای rational از EA استفاده کنید اونوقت همه جوره در خدمتگذاری حاظرم :) ;)
برام عجیبه که هیچ کدوم از دوستان اینجا با rational کار نمی کنند. برام جالبه که بدونم دوستان دیگر اینجا از چه ابزاری استفاده می کنند.