PDA

View Full Version : سوال: ذخیره اتوماتیک پرو

mahmood744
دوشنبه 08 مهر 1387, 16:38 عصر
دوستان عزیز سلام
من تازه با VB.NEt کار می کنم
مشکلی که دارم اینه که وقتی یک برنامه می نویسم . با اجرا برنامه متاسفانه برنامه Save میشه و اگر اشتباهی کرده باشم پروژه بهم می ریزه این موضوع خیلی به من ضرر زده:عصبانی:.

چطور میشه VB.Net رو تنظیم کنم که با اجرا برنامه ، پروِِِژه ذخیره نشه وبه صورت دستی Save بشه. مثل VB که هر وقت که بخواهی می تونی پروژه رو Save کنی .

من منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

kablayi
دوشنبه 08 مهر 1387, 22:48 عصر
سلام ...
VS هم مثل همه نرم افزارهای دیگه میشه با CTR+Z به مراحل قبل برگشت حتی مراحلی رو که save شده باشن ...
البته به نظر من این یه مزیته که خیال برنامه نویس رو راحت میکنه ...
یه برنامه نویس معمولا روی برنامه ای که مینویسه مسلطه پس نبایستی در تغییر دادن قسمتی از دستورات با مشکل روبرو بشه ...

mahmood744
سه شنبه 09 مهر 1387, 16:26 عصر
سلام ...
VS هم مثل همه نرم افزارهای دیگه میشه با CTR+Z به مراحل قبل برگشت حتی مراحلی رو که save شده باشن ...
یه برنامه نویس معمولا روی برنامه ای که مینویسه مسلطه پس نبایستی در تغییر دادن قسمتی از دستورات با مشکل روبرو بشه ...

دوست عزیز مشکل من در اضافه کردن بعضی از کامپونت ها است
وقتی این شی ها را ADD می کنی دیگه Ctrl+Z کار نمی کنه
و یا وقتی که یک گروه شی را کپی می کنی دیگه اصلا Ctrl+Z کار نمی کنه
دوست عزیز حالا اگر می تونی مشکل منو حل کن

kablayi
چهارشنبه 10 مهر 1387, 09:26 صبح
من با 2008 کار میکنم ...
اصلا این مشکلی که شما میگید ندارم ...
حتی هر وقت که کامپوننتی add میکنم با Ctr+z میتونم برگردم عقب ... و اون کامپوننت هم برداشته میشه ...

reza6384
چهارشنبه 10 مهر 1387, 17:26 عصر

من هم دقیقا این نظر موافقم ، چون خیلی وقت ها شده که کلی برنامه رو تغییر دادم و هی اجرا کردم و بعد بدون اینکه Save کنم بستم ، خوب اگه موقع کامپایل Save نمی کرد که بیچاره می شدم.
پیشنهادم برای شما اینه که قبل از اینکه برنامتون رو تغییر بدید ، هر روز یا هر دفعه که ازش استفاده میکنید یک Backup از کل Project بگیرید و توی یه فولدر به نام روز Save کنید. کاری که خیلی ها انجام میدن.

Hossein Bazyan
پنج شنبه 11 مهر 1387, 11:09 صبح
سلام
در اینجور مواقع من کلک مرغابی میزنم !
فرم اصلی رو دستکاری نمیکنم یه فرم میسازم کپی فرم اصلی ( میتوان کامپوننتها و کدها را کپی نمود) روی این فرم کارهایی رو که میخوام انجام میدم اگه نتیجه رضایت بخش بود اصلیه رو حذف و این فرم را به جاش قرار میدم اگه نه که چیزی رو از دست نداده ام - یعنی یه جورایی بک آپ گیری

reza6384
پنج شنبه 11 مهر 1387, 17:13 عصر
خوب ، بله. درسته که اینکار رو می کنی . ولی بدون که بعضی وقتها در اثر خستگی ممکنه یه برنامه نویس اشتباه کنه و یکدفعه دیدی جای کپیه اصل رو پاک کردی. حالا بیا و درستش کن.

Hossein Bazyan
پنج شنبه 11 مهر 1387, 17:46 عصر
خوب ، بله. درسته که اینکار رو می کنی . ولی بدون که بعضی وقتها در اثر خستگی ممکنه یه برنامه نویس اشتباه کنه و یکدفعه دیدی جای کپیه اصل رو پاک کردی. حالا بیا و درستش کن.

سلام
خوب دوست عزیز را هیچ جیزی 100% نیست همیشه احتمال خطای انسانی و ماشینی هست . بالاخره بین بد و بدتر باید بد رو انتخاب کرد.

AJL110ALI
پنج شنبه 11 مهر 1387, 20:02 عصر
بريد توي tools->options
تيك show all setting رو اون پايين بزنيد. بريد به قسمت: Project and solations-> Build and Run
گزينه Before Building رو روي مورد دلخواهتون بگذاريد. مثلا Don't save any change براي اصلا ذخيره نكردن.
----------------------------------------------------
در مورد Ctrl+Z
توي VS هر تبي كه بازه يه ليست History مخصوص خودشو داره. يعني اگه روي تب Designer يه فرم يه شيئ رو Cut كرديد. حتما بايد اول اون تب رو اتخاب كنيد بعد Ctrl+Z رو بزنيد.