PDA

View Full Version : سوال: دو مشکل با EditTemplate در GridView

hamparvaz
دوشنبه 08 مهر 1387, 17:18 عصر
HTML clipboard

سلام بر همه
دوتا مشکل فوقلاده مبتدی واسه من پیش اومده و بد جوری منو لنگ کرده ::افسرده:
مشکل 1 : آقا من میدونم از طریق True کردن AutoGenerateDeleteButton میشه دکمه حذف رو روی گرید قرار داد. اما میخوام از طریق Edit Template میخوام یک دکمه بزارم که کار حذف رو انجام بده. ولی نمیدونم چطور؟ اگه توضیح بدید ممنون میشم. کد Deleting رو هم به صورت عکس زیر نوشتم. به عبارتی میخوام همین رو در یک دکمه که روی Template میزارم اجرا کنم.:افسرده:
23920

مشکل2 : من به صورت عکس زیر 3 تا Value رو دادم به DropDownList ای که از طریق DataBind برای من 3تا مقدار رو نشون میده. حالا میخوام با عوض کردن این گزینه ها عمل آپدیت اون فیلد رو انجام بده. ولی به SelectedValue مربوط به DropDownList نمیدونم چطور دسترسی پیدا کنم :افسرده:و فیلدی که کاربر در اون این عمل رو انجام میده رو چطور پیدا کنم (برای قرار دادن در شرط Where در Update) یعنی تابع Update من یک فیلد UserID میگیره و یه SelectedValue که داخل DropDownList هست.

اگه منظور من رو متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدم. :قلب:
23921
ممنون از لطفتون :قلب::بوس:

kezack
دوشنبه 08 مهر 1387, 17:48 عصر
جواب سوال يك
در اين تابيك كه خودتون ايجاد كردين يك كد نمونه قرار دادم كه حذف دستي رو توش انجام دادم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=124603&page=2
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=23885&d=1222619528

kezack
دوشنبه 08 مهر 1387, 17:52 عصر
خوب همنطور كه كد delete رو نوشتي update هم بزار و توي update مقدار Dropdownlist رو هم ...
براي دسترسي به مقدار dropdaownlist از خاصيت GridView1_SelectedIndexChanged استفاده كن

hamparvaz
دوشنبه 08 مهر 1387, 21:24 عصر
خوب همنطور كه كد delete رو نوشتي update هم بزار و توي update مقدار Dropdownlist رو هم ...
براي دسترسي به مقدار dropdaownlist از خاصيت GridView1_SelectedIndexChanged استفاده كن
خوب اینو میدونم دوست عزیز
چطور شرط رو با selectedIndexChanged بررسی کنم. یعنی بدونم کدوم گزینه انتخاب شده و اونو داخل جدول Update کنم

hamparvaz
دوشنبه 08 مهر 1387, 21:30 عصر
یعنی منظورم اینه که کاربر (طبق عکس داخل پست 1) اومده گزینه 1 رو به 2 تغیر داده. من میخوام با True بودن AutoPostBack درجا این تغییر لیست DropDown در دیتابیس ذخیره بشه.من فقط میخوام اینو بدونم چطوری؟
اگه عکس دومی رو ببینید منظور منو بهتر متوجه میشید.
ممنون

kezack
دوشنبه 08 مهر 1387, 21:52 عصر
اينجوري شايد بشه

protected void GridView1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
DropDownList drop = this.GridView1.SelectedRow.FindControl("DropDownList1") as DropDownList;

....=drop.selectValue.tostring()
}

شايد از نظر املا غلت نوشته باشما!!
فكر كنم اينجوري بشه امتحان كن