PDA

View Full Version : مثال براي Winsock2005.DLL



amirsajjadi
دوشنبه 08 مهر 1387, 23:43 عصر
با سلام
مثال براي برقراري ارتباط ميان دو برنامه از طريق Socket و فرستادن اطلاعات ميان آن دو برنامه
برنامه ي كامپيوتر كلاينت :


Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Winsock1.Connect("127.0.0.1", 1000)
End Sub

Private Sub Winsock1_Connected(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Winsock1.Connected
MsgBox("Connected")
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Winsock1.Send(TextBox1.Text)
End Sub

Private Sub Winsock1_ConnectionRequest(ByVal sender As Object, ByVal e As Winsock2005DLL.WinsockClientReceivedEventArgs) Handles Winsock1.ConnectionRequest
Winsock1.Accept(e.Client)
End Sub

Private Sub Winsock1_DataArrival(ByVal sender As Object, ByVal e As Winsock2005DLL.WinsockDataArrivalEventArgs) Handles Winsock1.DataArrival
Dim s As String = ""
Winsock1.Get(s)
MsgBox(s)
End Sub

End Class

برنامه ي كامپيوتر سرور :


Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Winsock1.Listen(1000)
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Winsock1.Send(TextBox1.Text)
End Sub

Private Sub Winsock1_ConnectionRequest(ByVal sender As Object, ByVal e As Winsock2005DLL.WinsockClientReceivedEventArgs) Handles Winsock1.ConnectionRequest
Winsock1.Accept(e.Client)
End Sub

Private Sub Winsock1_DataArrival(ByVal sender As Object, ByVal e As Winsock2005DLL.WinsockDataArrivalEventArgs) Handles Winsock1.DataArrival
Dim s As String = ""
Winsock1.Get(s)
MsgBox(s)
End Sub

End Class

به خاطر درخواست هاي زياد دوستان اين مثال رو توي يك تاپيك جديد انداختم اميدوارم به دردتون بخوره
با تشكر

msh_gold
سه شنبه 09 مهر 1387, 04:23 صبح
با سلام آقاي سجادي ممنونم از زحماتتون.
من مي خوام وقتي كه داده ها رو سرور دريافت كرد اونا رو به كلاينت ديگه اي بفرسته
من ايجوري نوشتم .ولي خطا ميده كه نمي تونه بفرسته چون كانكت نيست
Private Sub Winsock1_DataArrival(ByVal sender As Object, ByVal e As Winsock2005DLL.WinsockDataArrivalEventArgs) Handles Winsock1.DataArrival

dim s as string
(winsock1.get(s
(winsock1.send(s
end sub

با تشكر

amirzandi
شنبه 12 آذر 1390, 14:07 عصر
خوب آقای سجادی ، اگر سرور ما روی یک ایستگاه کاری دیگه با آی پی دیگه ای باشه ، اونوقت چه جوری بهش وصل می شین؟ می دونم که تو قسمت آپیشو وارد می کنیم ولی پیغام خطا می ده