PDA

View Full Version : روش اتصال بانک access که پسورد دارد با visual basic

coral
دوشنبه 13 مهر 1383, 08:31 صبح
سلام
من یک بانک access دارم که روی اون کلمه عبور گذاشته ام البته می دانم که این کار اصلا safe نیست اما چاره ای ندارم نمی توانم که بانک را همین جوری روی هارد کاربر بذارم !! اما سوالی که دارم این است:من از روش ado استفاده میکنم ودر روش ado وقتی روی بانک کلمه عبور می گذارم نمی توانم connection را برقرار کنم لطفا به من کمک کنید.

vbprogramer
دوشنبه 13 مهر 1383, 11:40 صبح
این رو یک امتحان بکن ببین جواب میده :متفکر:

ado1.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.3.51;Persist Security Info=False;Data Source=" & App.Path & "\File.mdb", "Userid as string", "Password as string"

hbi
جمعه 17 مهر 1383, 05:41 صبح
پس لود شدن Vb یک قرم جدید انتخاب کن از ( حالت پیش فرض ) سپس از قسمت اضافه کردن فرم به برنامه به جای انتخاب فرم معمولی حالت VB Data Form Wizard را انتخاب کن در اینجا میتوانی با هر بانک اطلاعاتی رابطه برفرار کنی البته به این شرط که کلمه عبور بانک اطلاعاتی را در اکسس بدانی :flower:

hbi
جمعه 17 مهر 1383, 06:14 صبح
VB Data Form Vizard

کم حوصله
شنبه 18 مهر 1383, 23:29 عصر
1 - اگر از دیتابیس ACCESS 2000 or XP از Jet 4.0 و اگر از دیتابیس ACCESS 97 استفاده میکنید JET 3.51 استفاده نمایید

2 - در رابطه با دیتابیس های ACCESS با توجه به اینکه مود کاربری ندارند و تک کاربر هستند می توان از کلمه UserName در ConnectionString فاکتور گرفت در غیر اینصورت UserName شما کلمه Admin خواهد بود

با توجه به این تفاصیل شما از این کد برای باز کردن دیتابیس های رمز دار می توانید استفاده کنید
من برای مثال بر روی دیتابیس NWIND.MDB موجود در شاخه وی بی پسورد TEST را گذاشته و کانکشن استرینگ آن را برایتان می گذارم شما می توانید آن را تست کنید و اگر مشکل داشتید بفرمایید :)

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98\NWIND.MDB;Persist Security Info=False;Jet OLEDB:Database Password=Test

coral
یک شنبه 19 مهر 1383, 07:47 صبح
سلام
من دقیقا این کدی که فرستادین را کپی کردم و حالا بازهم از پسورد ایراد می گیرد.من سورس برنامه را به ایمیل شما می فرستم.
که ببینید.

coral
شنبه 07 آذر 1383, 10:55 صبح
دوستان کسانیکه از insert into استفاده میکنند چطور به جدول اکسس متصل می شوند که پسورد دارد یک نمونه برنامه برای ما بگذارید.با تشکر

vbprogramer
شنبه 07 آذر 1383, 17:33 عصر
جناب coral من از insert into همراه با پسورد استفاده میکنم ولی فکر نمی کنم استفاده از پسورد در حالت استفاده کردن یا نکردن از insert into فرقی بکنه ولی با این حال به صورت زیر است :
:wink:

Dim ado1 As New ADODB.Connection
Dim record1 As New ADODB.Recordset
ado1.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Persist Security Info=False;Data Source=" & App.Path & "\Bank.mdb;Mode=Read|Write;Jet OLEDB:Database Password=vbprogramer"
z = "insert into Tabelname (Feildname)values('VbProgramer')"
record1.Open z, ado1, 1, 2
ado1.Close

اگه بازهم مشکلی داشتی بگو :موفق:

vbprogramer
دوشنبه 09 آذر 1383, 16:57 عصر
نکنه شما میخواهید پسورد رو با این دستورات روی بانکتون ست کنید ؟ :strange:
اول پسورد رو از توی اکسس ست کن بعد با ین کد راحت میتونی بهش وصل بشی و به جای اون vbprogramer که جلوی عبارت پسورد نوشتم کلمه رمز خودت رو بذار و اگه با insert into کار کرده باشی باید بدونی که به جای tabelname نام جدول و به جای feildname نام فیلد و به جای عبارت vbprogramer در دستور insert into باید مقداری رو که می خواهی توی اون فیلد ذخیره کنی بنویسی حالا یا از یک textbox یا از چیز دیگر...
اگه باز هم نتونستی بگو تا یه سورس بدم ولی اگه شما از insert into تا حالا هم استفاده میکردید نباید مشکلی داشته باشید فقط همون خط ado.open رو باید عوض کنید و توش پسورد بگذارید :wink:

coral
سه شنبه 10 آذر 1383, 07:45 صبح
ببین این قدر ها هم که به نظرت رسیده ناشی نیستم. :sunglass: پسورد را هم ست کردم .من اول یک کنترل ado روی فرم می ذارم ومسیر بانک را بهش می دهم . بعد هم میایم ومطالب بالا را می نویسم و اون کنترل را حذف می کنم.
اگه برام سورس بفرستی ممنون می شوم.

vbprogramer
سه شنبه 10 آذر 1383, 11:24 صبح
خیلی مخلصیم :wink:

Reza_sh_42
سه شنبه 10 آذر 1383, 22:52 عصر
دوست عزیز من از این سابروتین در برنامه ام استفاده کرده ام این را امتحان کن