PDA

View Full Version : تشخیص تصویر picture box

john smithair
چهارشنبه 10 مهر 1387, 17:00 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
یک سوال فوری داشتم که ازتون درخواست کمک دارم:
من یه picture box دارم که همیشه توی اون یه تصویر از تصویر های موجود در فولدر bin برنامه من هست.
حالا میخوام وقتی روی اون کلیک شد مثلا اگر تصویری که نام "tired" داشت بود با یک مسیج باکس بگه تصویر "tired" موجود است..
توی نوشتن شرطش من مشکل دارم.
خیلی ممنون میشم اگه بهم کمک کنید.

john smithair
چهارشنبه 10 مهر 1387, 21:39 عصر
لطفا اگر کسی میتونه کمک کنه دریغ نکنه.
من میخوام اگر تصویر یک picture box تصویر a بود یک پیغام بده و اگر تصویر b بود پیغام دیگری خیلی ممنونم لطفا کمکم کنید!!!!!!!!!:ناراحت::ناراحت::نا راحت::ناراحت::لبخندساده:

mostafaaa
پنج شنبه 11 مهر 1387, 09:13 صبح
PictureBox رو چطور پر میکنی؟
در هر حال به هر صورتی که اون رو مقدار دهی میکنی همیشه خودت اسم عکس رو داری . پس اونموقع میتونی اسم عکست رو یه جا ذخیره کنی و بعد استفاده کنی . مثلا میتونی توی خاصیت Tag همون PictureBoX ذخیرش کنی.

mansour01
پنج شنبه 11 مهر 1387, 11:45 صبح
PictureBox رو چطور پر میکنی؟
در هر حال به هر صورتی که اون رو مقدار دهی میکنی همیشه خودت اسم عکس رو داری . پس اونموقع میتونی اسم عکست رو یه جا ذخیره کنی و بعد استفاده کنی . مثلا میتونی توی خاصیت Tag همون PictureBoX ذخیرش کنی.

ممنون مصطفی جان
یک سوال اینجا واسم پیش اومد که احتمالا بی ارتباط به این موضوع هم نیست و اون هم مبحث Image Proccessing هست که در دات نت من تا حالا باهاش روبرو نشدم ، به عنوان مثال برنامه بتونه راندوم اعداد 123456 با رنگ مشکی و در پس زمینه سفید رو بدون دونستن مقدار اونها پروسز کنه و حدس بزنه . شما اطلاعاتی در این مورد دارید ؟
بازم ممنون

mostafaaa
پنج شنبه 11 مهر 1387, 11:50 صبح
یعنی شما میخوای متن داخل یه عکس رو بخونی؟
اگه آره فکر میکنم باید از کومپوننتهای OCR استفاده کنی.