PDA

View Full Version : پرس وجو

sinas1386
پنج شنبه 11 مهر 1387, 09:12 صبح
با سلام

من دو جدول دارم جدول یک :نام - فامیلی - کد و جدول دو فاکتور - تاریخ - مبلغ

من در ابتدا دادهای جدول یک را قبلا وارد کرده ام . و اینها را به هم اتصال داده ام حال از هر دو جدول در یک فرم استفاده میکنم. مثلا من فیلد ((کد)) را بهcomboxتبدیل میکردم و اگر مثلا کد 750را میزدم بقیه اطلاعات آورده میشد . سوال من اینه که آیا راهی هست به غیر از combox که مثلا ما اگر در فیلد ((کد ))عدد 09999را بزنیم یک فرم دیگر باز شود و من وقتی کد 750را بزنم تمام کد هایی که مشمول کد 750یا مثلا 7501یا 7105 یا شبیه اینها را بیاورد و من از بین لیست هایی که آورده شده کد را انتخاب کنم و فرم بسته شود و اطلاعات مربوط به آن کد مثل comboxنشان داده شود .

با تشکر

مهدی قربانی
پنج شنبه 11 مهر 1387, 11:49 صبح
سلام
دوست عزيز پاسخ سئوال شما مثبته ، حالت مورد نظر شما با روشهاي مختلفي از جمله كوئري ، تابع Dloolkup‌ و SQL‌ و ركوردست و .... قابل اجراست كه براي هر كدوم بارها در اين بخش بحث شده اگر يخورده جستجو كنيد و مطالب رو مرور كنيد پاسختون رو پيدا خواهيد كرد ضمناً اينم يك نمونه كه از ركوردست و SQL‌ كمك گرفته :
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=606772&postcount=2

در صورتي كه مطالب كفايت نكرد بفرمائيد تا بيشتر راهنمايي كنم

sinas1386
شنبه 13 مهر 1387, 08:43 صبح
با سلام
صورت دیگر سوال

من میخواهم وقتی در فیلد کد عدد 750را زدم یک لیست باکس در فرم visible شود و کد هایی که مشمول 750 یا 0751 یا 75001 و یا امثال این باشد در لیست باکس آورده شود و من از بین این لیستها رکورد مورد نظر را انتخاب و بقیه اطلاعات آورده شود