PDA

View Full Version : سوال در مورد ارتباط يك فرم با گزارش

laia56
پنج شنبه 11 مهر 1387, 10:17 صبح
سلام دوستان
سئوالي دارم در مورد ارتباط يك فرم با گزارش
ميخواهم فرمي همچون فرم پارامترها بسازم با اين فرق كه بجاي تكست باكس از كامبو باكس استفاده كنم و سپس گزارش ويا كوري باز شود لطفا كد مربوطه را برايم بگذاريد با تشكر

مهدی قربانی
پنج شنبه 11 مهر 1387, 12:11 عصر
سلام

در Criteria ‌فيلد مورد نظر در كوئري بايد آدرس كامبو موجود روي فرم رو به اين شكل بنويسيد :

بجاي FormName‌ نام فرم مورد نظر
بجاي ComboNAME نام كامبو مورد نظر

Forms!FormName!ComboName

laia56
جمعه 12 مهر 1387, 11:58 صبح
با تشکر
حالا با داشتن چنین فرم وگزارشی میخواهم فرم دیگری را طراحی کنم که از همان کوئری ، گزارشی بدون فیلتر بالا تهیه کند وتمام اجزای کوئری را بیاورد لطفا راهنمایی کنید

مهدی قربانی
دوشنبه 15 مهر 1387, 00:52 صبح
سلام
منظورتون رو متوجه نميشم ، براي اينكه بحث به بيراهه كشيده نشه كامل و دقيق بفرمائيد كه منظورتن چيه و چه عملياتي مد نظر شماست ؟

laia56
چهارشنبه 17 مهر 1387, 22:56 عصر
ببینید من جدولی دارم با دو فیلد یکی شرح دومی ارقام
حالا میخواهم فرمی طراحی کنم که طی آن دو گزارش در دسترس قرار گیرد
یکی با فیلتر شرح
دیگری بدون در نظر گرفتن فیلتر و بصورت کلی تمام اجزا را نمایش دهد
شبیه فرم Customer Labels Dialog که در نمونه اکسس 2003 وجود دارد

مهدی قربانی
چهارشنبه 17 مهر 1387, 23:19 عصر
سلام
پيشنهاد اول : شما مي تونيد با استفاده از روش اشاره شده در پست شماره 2 شرط رو جوري قائل بشيد كه اگر مقداري در كامبو انتخاب نشد گزارش بطور كامل ديده بشه و اگر مقداري تعيين شد فقط مقدار متناظر رو نمايش بده
بجاي FieldName نام فيلد مورد نظر در كوئري رو جايگزين كنيد

IIf(IsNull(Forms!FormName!ComboName);FieldName;For ms!FormName!ComboName)پيشنهاد دوم : 2 كامند باتون روي فرم بذاريد ، اولي بره گزارشي رو كه از روي كوئري ساختيد باز كنه و دومي گزارشي رو كه مستقيماً از روي جدول و بدون فيلتر ايجاد شده باز كنه .

laia56
پنج شنبه 18 مهر 1387, 10:42 صبح
استاد باتشكر
اگر امكان دارد يك نمونه قرار دهيد چون پست شماره 2 را توانستم انجام بدهم اما شرط را نه البته من در اكسس 2007 عمليات را انجام دادم نميدانم ربط دارد يا نه

مهدی قربانی
یک شنبه 21 مهر 1387, 08:11 صبح
سلام
دوست گرامي شرط اشاره شده در پست قبلي طي نمونه فايل تقديمي پياده شازي شده به Query2 و Form2 توجه كنيد .