PDA

View Full Version : ایجاد برنامه قرعه کشی

tc1000
پنج شنبه 11 مهر 1387, 16:46 عصر
با سلام
یک بانک هستش که روزانه عده ای در این بانک ثبت نام می کنند، و بطور مثال دکمه ساعت 12 از طرف مدیر سایت فشرده میشود. که در از میان کسانی که ثبت نام کرده اند بصورت تصادفی 10 نفر را انتخاب میکنند و در سایت نمایش داده میشود و بانک را خالی و منتظر ثبت نامهای روز بعد می ماند

سئوال:
1-آیا می توان کاری کرد که این حرکت بصورت اتئماتیک انجام شود. غیر از امکانات هاست که در زمان و ساعت مشخص میتوان صفحه ای را جرا نمود.
2-قرعه کشی بهر حال اجرا خواهد شد ولی اگر تعداد از 10 نفر کمتر بودند مثلا 8 نفر 8 نفر رو انتخاب کنیم و 2 تایی اخری رو بیخیال بشه
اینو چکار کنم

milade
پنج شنبه 11 مهر 1387, 17:13 عصر
1-آیا می توان کاری کرد که این حرکت بصورت اتئماتیک انجام شود. غیر از امکانات هاست که در زمان و ساعت مشخص میتوان صفحه ای را جرا نمود.
در اپلیکیشن یه تایمر بزار و وقتی زمان رسید کد رو اجرا کن

2-قرعه کشی بهر حال اجرا خواهد شد ولی اگر تعداد از 10 نفر کمتر بودند مثلا 8 نفر 8 نفر رو انتخاب کنیم و 2 تایی اخری رو بیخیال بشه
اینو چکار کنم
بنویس اگه کمتر از 10 تا بود قرعه کشی انجام نشه و بره برا فردا
موفق باشی

tc1000
جمعه 12 مهر 1387, 22:59 عصر
با تشکر از شما میخوام بگم اگه زیر 10 نفر هم بودند یعنی 7 نفر همون 7 نفر رو بهشون جایزه بده و 3 تا دیگه رو بیخیال شهنمی دونم چطور حلش کنم

mahdi_farhani
شنبه 13 مهر 1387, 00:52 صبح
با تشکر از شما میخوام بگم اگه زیر 10 نفر هم بودند یعنی 7 نفر همون 7 نفر رو بهشون جایزه بده و 3 تا دیگه رو بیخیال شهنمی دونم چطور حلش کنم
یه شرط دیگه ..... اگر کمتر از 10 بود به تعداد کل جایزه بده

el_abdollahi
شنبه 13 مهر 1387, 09:14 صبح
در اپلیکیشن یه تایمر بزار و وقتی زمان رسید کد رو اجرا کن
فکر میکنم اینجا یه مشکلی باشه.
من فکر میکنم زمانی این راهکار جواب میده که در ساعت 12 سایت باز باشه.یعنی کسی در حال دیدن اون باشه.نمیدونم چه طوری بگم،امیدوارم منظورم رو بفهمین.اگر سایت بسته بشه پس این کد هم اجرا نمیشه.

ولی توی همین سایت یه مقاله خونده بودم که برای این مشکل هم راهکار داده بودن.
منتظر نظر دوستان هستم.

tc1000
شنبه 13 مهر 1387, 10:10 صبح
فکر میکنم اینجا یه مشکلی باشه.
من فکر میکنم زمانی این راهکار جواب میده که در ساعت 12 سایت باز باشه.یعنی کسی در حال دیدن اون باشه.نمیدونم چه طوری بگم،امیدوارم منظورم رو بفهمین.اگر سایت بسته بشه پس این کد هم اجرا نمیشه.

ولی توی همین سایت یه مقاله خونده بودم که برای این مشکل هم راهکار داده بودن.
منتظر نظر دوستان هستم.

از این برنامه که عکس رو گذاشتم میشه استفاده کرد البته توی کنترل پانل هاست هستش ( HEML )
این بهمن جواب داده

tc1000
شنبه 13 مهر 1387, 10:12 صبح
یه شرط دیگه ..... اگر کمتر از 10 بود به تعداد کل جایزه بده

من اینو گذاشتم نظرتون چیه؟
متغیر sums تعداد ثبت در قرعه کشی می باشند

If sums > 10 Then

Else
Do While tedad <> sums
tedad =tedad+1

loop
End if

tc1000
شنبه 13 مهر 1387, 10:15 صبح
دوست عزیز بیشتر روی کلاس random کار کنید!

دوست عزیز من از این تابع استفاده کردم خوب جواب میده ولی یه مشکل توی برنامه دارم بطور مثال وقتی عدد 3 انتخاب مشیه میخوام دیگه عدد 3 انتخاب نشه و یا اگ انتخاب میشه دیگه ترتیب اثر داده نشه
با تشکر

Randomize()
number = Int(10 * Rnd())

mahdi_farhani
شنبه 13 مهر 1387, 10:37 صبح
تو یک آرایه بزار و هرکدوم رو که انتخاب میکنی از آرایه حذف کن و دوباره بش بگو یک عدد بین 0 تا تعداد آیتم های آرایه برات پیدا کنه

m.hamidreza
شنبه 13 مهر 1387, 10:39 صبح
برای تولید اعداد تصادفی بهتره از کلاس RNGCryptoServiceProvider استفاده کنی.
برای اجرای اتوماتیک یه رویدادی در یه ساعت خاص هم یه مقاله قبلا جناب SalarSoft نوشتن از اون میتونی استفاده کنی.

tc1000
شنبه 13 مهر 1387, 10:43 صبح
تو یک آرایه بزار و هرکدوم رو که انتخاب میکنی از آرایه حذف کن و دوباره بش بگو یک عدد بین 0 تا تعداد آیتم های آرایه برات پیدا کنه

بسیار عالی بود
یه مثال کوچیک بزنید ممنون میشم.

tc1000
شنبه 13 مهر 1387, 10:48 صبح
در مورد کلاس RNGCryptoServiceProvider میتونید یه مثال بدید ممنون میشم

milade
شنبه 13 مهر 1387, 13:17 عصر
ارایه ور پیشنهاد نمی کنم چرا؟؟؟؟؟
چون بالاخره مجبوری از بانک هم حذفشون کنی
بهتره تعداد ایتمها رو که توی بانکه بگیری و با رندم قرعه بکشی اونی هم که برنده شد id رو بگیری و از بانک delete کنی یا یه چیز بهش update کنی

در مورد کلاس RNGCryptoServiceProvider میتونید یه مثال بدید ممنون میشم
تو بخش بسرچ
تو پستهام بسرچ

موفق باشی

tc1000
شنبه 13 مهر 1387, 15:42 عصر
راستش رو بخای فکر کنم باید برای این کار از یک جدول هم استفاده کنی داخل دیتابیست.

البته اینجور که من فهمیدم.دقیق مطلب رو نگرفتم@

بله
چندین جدول داره
1- جدول یوزهای که بعد از تکمیل شدن برنامه سورس و دیتا بیس رو میزارم که بقه هم استفاده کنند

tc1000
شنبه 13 مهر 1387, 15:44 عصر
ارایه ور پیشنهاد نمی کنم چرا؟؟؟؟؟
چون بالاخره مجبوری از بانک هم حذفشون کنی
بهتره تعداد ایتمها رو که توی بانکه بگیری و با رندم قرعه بکشی اونی هم که برنده شد id رو بگیری و از بانک delete کنی یا یه چیز بهش update کنی

این درسته باید یه چیزی به رکورد مورد نظر اپدیت کنم چون اگه حذف هم کنم بازم انتخاب ممکنه بشه و بعد چیزی توش نباشه چیزی بهش اپدیت میکنم و براش یه شرکت میزارم

راستی بجای goto چه چیزی میشه استفاده کرد شخصا از این روش goto اصلا خوشم نمی یاد

milade
شنبه 13 مهر 1387, 15:58 عصر
این درسته باید یه چیزی به رکورد مورد نظر اپدیت کنم چون اگه حذف هم کنم بازم انتخاب ممکنه بشه و بعد چیزی توش نباشه چیزی بهش اپدیت میکنم و براش یه شرکت میزارم
کی فهمید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا واضح توضیح بده