PDA

View Full Version : این ویروس رو چطور از بین ببرم

SMRAH1
پنج شنبه 11 مهر 1387, 18:32 عصر
سلام

چند وقت قبل،فایل Access رو باز کردم که گویا حاوی یک ویروس VBA بوده.بعد از اون در هر بار باز کردن یک بانک داده پیغامی مبنی بر وجود کدی برای اجرا داده می شه.حتی اگر یک پایگاه داده که تازه درستش کرده ام(راست کلیک و New و ...).

در ضمیمه پایین نمونه ای از یک پایگاه داده Access که خالی است می گذارم.احتمالا ویروسی است.البته هنوز نمی دانم این ویروس خود را داخل هر پایگاه داده کپی می کند یا نه و اصلا این ویروس چیست و ....

در هر حال دو تقاضا دارم.اول اینکه دوستان مشخص کنند که این پایگاه داده ویروسی است یا نه (در اینصورت متوجه می شوم که .ویروس خود را درون هر پایگاه داده کپی می کند یا یک منبع داشته و خود را در هنگام اجرا هر پایگاه داده از آن منبع خود می خواند).دوم اینکه اگر ویروسی است،این ویروس چیست (در فهرست پروژه های VBA Editor هیچ چیز نشان نمی دهد - چطور پاکش کنم و ...).

ممنون
موفق باشید

SMRAH1
جمعه 12 مهر 1387, 18:40 عصر
لطف دوستان پاینده!!!!

amirzazadeh
شنبه 13 مهر 1387, 08:06 صبح
لطف دوستان پاینده!!!!
دوست من فكر ميكنم فايل ضميمه رو فراموش كردي!!!

SMRAH1
شنبه 13 مهر 1387, 08:13 صبح
ممنون
من تا جایی که یادمه،ضمیمه کردم،ولی نمی دونم کجا رفته (اینقدر دیگه بی حواس نبودم).
باز هم دوباره می گذارم.

amirzazadeh
شنبه 13 مهر 1387, 08:41 صبح
ممنون
من تا جایی که یادمه،ضمیمه کردم،ولی نمی دونم کجا رفته (اینقدر دیگه بی حواس نبودم).
باز هم دوباره می گذارم.
دوست من فايل ضميمه شما رو چك كردم تو كامپيوتر من هيچ نوع آلودگي ويروسي نشون نداد.احتمالا ويندوز شما الوده شده.
..................................
موفق باشيد

SMRAH1
شنبه 13 مهر 1387, 09:32 صبح
سلام

از لطف شما ممنونم.
احتمالا منشا آلودگی رو پیدا کردم که یکی از فایل هایی است که قبلا از همین سایت دانلود کرده ام (مطمئن نیستم)،با توجه به اینکه موضوع آیا راهی برای مقابله با این ویروس به نظرتون می رسه؟یا اطلاعاتی در ضمینه ویروس های VBA درون Acces (فهرست،طریقه پاک کردن و ...).

amirzazadeh
شنبه 13 مهر 1387, 09:40 صبح
سلام

از لطف شما ممنونم.
احتمالا منشا آلودگی رو پیدا کردم که یکی از فایل هایی است که قبلا از همین سایت دانلود کرده ام (مطمئن نیستم)،با توجه به اینکه موضوع آیا راهی برای مقابله با این ویروس به نظرتون می رسه؟یا اطلاعاتی در ضمینه ویروس های VBA درون Acces (فهرست،طریقه پاک کردن و ...).
ببنيد اين لينك به دردتون ميخوره
http://www.viruslist.com/en/viruses/encyclopedia?virusid=26980
.............................
موفق باشيد

SMRAH1
شنبه 13 مهر 1387, 10:50 صبح
از لینکتون ممنونم.البته این ویروس ها بیشتر بریا آفیس 97 بودن با این حال (با توجه به توضیحات اونآ9،به نظر نمی رسه،ویروس من از این دست باشه.
مشکل من اینه که حتی نمیدونم این ویروس چه کار داره می کنه و چه تبعاتی داره که بر اساس اون مشخصات دنبالش بگردم.
منتظر راهنماییتان هستم.