PDA

View Full Version : مشکلات با دلفی 2009

hedi
پنج شنبه 11 مهر 1387, 22:40 عصر
با عرض سلام به خدمت اساتید و ضمن عرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر

دوستان من نسبت به تهیه نرم افزار دلفی 2009 اقدام کردم که شرکت ISG آن را عرضه کرده بود وقتی درصدد نصب آن برآمدم در همان مرحله دوم نصب ،پنجره ای را باز شد مبنی بر وصل شدن به اینترنت و دانلود کردن بعضی از برنامه ها و وقتی به آن اجازه برقراری به اینترنت را نمی دادم بلافاصه از محیط Setup خارج می شد تا این که متوجه این امر شدم که باید برنامه های پیش نیاز را که همان .Net FramWork2 و J#2 و ... است را نصب کنم درواقع علت وصل شدن هم دریافت همین برنامه ها و نصب آنها بود که خودم دستی آنها را از Delphi 2007 که داشتم نصب کردم و بعد دوباره داخل Setup Delphi 2009 که شدم که دیگر آن مرحله را چک نکرد و برای ادامه مراحل نصب صفحه های بعدی را دنبال کردم و در انتها آن را نصب کردم و بعد آن را فعال سازی کردم و وارد محیط Delphi 2009 شدم حالا یکی یکی مشکلات را عرض می کنم :

1-اول این که برگه Server که مربوط به ابزارهای OfficeXP می شود را نمایش نمی دهد یعنی اینکه وقتی آن را در قسمت Install Package فعال می کنم ،تیک می خورد اما برگه در بخش ToolPallte دیده نمی شود.ولی وقتی ابزارهای مربوط به Office 2000 که همان Dcloffice2002k.bpl است را فعال می کنم در قسمت ToolPallte نمایش می هد با توجه به این که ویندوز هم XP SP2 است و Office XP 2003 را هم نصب کردم.

2-وقتی می خواهم از کامپوننت MainMenu استفاده کنم و منو بسازم وقتی در بخش Caption منو حروف انگلیسی استفاده می کنم مثل Fileو Edit و ... درست برنامه را نمایش می دهد اما وقتی از حروف فارسی استفاده می کنم در انتهای آن منو کلمه انگلیسی اضافه می شود البته این مسئله در محیط Design اتفاق نمی افتد بلکه در محیط Compile است مثلا : ورود اطلاعات مربوط به مشتری را در برنامه Exe به این صورت نمایش می دهد : ورود اطلاعات مربوط به مشتری(Z)

3-وقتی QuickReport 5.4 را که شرکت QBS برای دلفی 2009 منتشر کرده است را نصب کردم درحین اجرای نرم افزار Delphi از QrDesign آن ایراد می گیرد و با پیغامی که مضمون آن در ارتباط با File: Rtl120 است می باشد.

خلاصه که همش برای من این دلفی 2009 دردسر بود و یک نسخه درست و حسابی که قیمت آن هم معقول باشه و ابزارهای قابل نصب را هم برای آن فراهم باشه تو این بازار ها پیده نمیشه که نمیشه حالا از دوستان می خواهم ببینم که کسی سررشته از مسائل به وجود آمده داره نظر بده .

m-khorsandi
جمعه 12 مهر 1387, 00:18 صبح
دوستان من نسبت به تهیه نرم افزار دلفی 2009 اقدام کردم که شرکت ISG آن را عرضه کرده بود وقتی درصدد نصب آن برآمدم در همان مرحله دوم نصب ،پنجره ای را باز شد مبنی بر وصل شدن به اینترنت و دانلود کردن بعضی از برنامه ها و وقتی به آن اجازه برقراری به اینترنت را نمی دادم بلافاصه از محیط Setup خارج می شد تا این که متوجه این امر شدم که باید برنامه های پیش نیاز را که همان .Net FramWork2 و J#2 و ... است را نصب کنم درواقع علت وصل شدن هم دریافت همین برنامه ها و نصب آنها بود که خودم دستی آنها را از Delphi 2007 که داشتم نصب کردم و بعد دوباره داخل Setup Delphi 2009 که شدم که دیگر آن مرحله را چک نکرد و برای ادامه مراحل نصب صفحه های بعدی را دنبال کردم و در انتها آن را نصب کردم و بعد آن را فعال سازی کردم و وارد محیط Delphi 2009 شدم حالا یکی یکی مشکلات را عرض می کنم :

.Net FrameWork جزء پيش‌نيازهای RAD Studio 2009 هست، بنابراين ابتدا بايد Net FrameWork. و #J را نصب كنيد و بعد RAD Studio 2009 ، تمام اين موارد در مستندات اين محصول ذكر شده.

1-اول این که برگه Server که مربوط به ابزارهای OfficeXP می شود را نمایش نمی دهد یعنی اینکه وقتی آن را در قسمت Install Package فعال می کنم ،تیک می خورد اما برگه در بخش ToolPallte دیده نمی شود.ولی وقتی ابزارهای مربوط به Office 2000 که همان Dcloffice2002k.bpl است را فعال می کنم در قسمت ToolPallte نمایش می هد با توجه به این که ویندوز هم XP SP2 است و Office XP 2003 را هم نصب کردم

من بعد از اينكه بسته Microsoft Office XP Sample Automation Server Wrapper Components رو انتخاب كردم، تب Server به اضافه‌ی تمام ابزار رو نصب كرد.

وقتی می خواهم از کامپوننت MainMenu استفاده کنم و منو بسازم وقتی در بخش Caption منو حروف انگلیسی استفاده می کنم مثل Fileو Edit و ... درست برنامه را نمایش می دهد اما وقتی از حروف فارسی استفاده می کنم در انتهای آن منو کلمه انگلیسی اضافه می شود البته این مسئله در محیط Design اتفاق نمی افتد بلکه در محیط Compile است مثلا : ورود اطلاعات مربوط به مشتری را در برنامه Exe به این صورت نمایش می دهد : ورود اطلاعات مربوط به مشتری(Z)

ويژگی AutoHotKeys منو رو به maManual تغيير بديد.

Kaveh-K
دوشنبه 06 آبان 1387, 17:17 عصر
منم مشکلاتی دارم، اگه کسی میدونه بهم جواب بده، وقتی از rave موجود توی rad 2009 استفاده میکنم پیغام خطایی در مورد بعضی از یونیتهای rave مثل RpConDS, RpConBDE و خیلی دیگه از یونیتهای rave میده با این مزمون که [DCC Fatal Error] به با متن Unit1.pas(7): F2051 Unit RpConDS was compiled with a different version of DB.TDataSet ؛ حالا چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم بهم کمک کنید...

vcldeveloper
سه شنبه 07 آبان 1387, 02:27 صبح
من هیچ وقت از Rave استفاده نکردم. آیا شما از نسخه Raveایی که با دلفی 2009 بود استفاده کردید؟ یا خودتان نسخه ایی که داشتید را نصب کردید؟

وقتی QuickReport 5.4 را که شرکت QBS برای دلفی 2009 منتشر کرده است را نصب کردم درحین اجرای نرم افزار Delphi از QrDesign آن ایراد می گیرد و با پیغامی که مضمون آن در ارتباط با File: Rtl120 است می باشد.
این مشکل چندین جا مطرح شده. ظاهر شرکت سازنده QuickReport هنوز کاملا محصول خودش را با دلفی 2009 انطباق نداده. در هر حال، شرکت سازنده QuickReport باید محصولش را بروز کنه.

من بعد از اينكه بسته Microsoft Office XP Sample Automation Server Wrapper Components رو انتخاب كردم، تب Server به اضافه‌ی تمام ابزار رو نصب كرد.
برای من هم بدون مشکل نصب شد.

Kaveh-K
سه شنبه 07 آبان 1387, 10:32 صبح
با خود نسخه ای که همراه rad 2009 هستش یک مثال کوچک هم مینویسم همین مشکل رو داره! احتمالا قبل از اینکه rad 2009 رو توزیع کنند حتی یک بار هم rave رو توش تست نکردن! من بدجوری گیر کردم و حالا دارم دنبال fast report میگردم و چون الان تهران نیستم بدجوری گیر کردم! نمیدونم چیکار کنم!!!

yaserjvani
پنج شنبه 23 آبان 1387, 16:50 عصر
با سلام من یه مشکلی با دلفی 2009 پیدا کردم وقتی دلفی رو نصب کردم و روی ایکن مورد نظر کلیک کردم از من کد فعال سازی می خواد لطفا کمکم کنید چی کارش کنم .مرسی

vcldeveloper
پنج شنبه 23 آبان 1387, 17:46 عصر
من یه مشکلی با دلفی 2009 پیدا کردم وقتی دلفی رو نصب کردم و روی ایکن مورد نظر کلیک کردم از من کد فعال سازی می خواد لطفا کمکم کنید چی کارش کنم .
انتظار داشتید ازتون چی بخواد؟! دلفی یک نرم افزار تجاری هست، طبیعی هست که برای اجرا شدن نیاز به License معتبر داره، یا باید کرک بشه.
می تونید در اینترنت دنبال Delphi Distiller 1.54 بگردید.

smaj2007
یک شنبه 24 آذر 1387, 11:27 صبح
جناب آقای کشاورز

با سلام و تشکر از مطالب بروز و مفیدتون . بنده دو تا مشکل با دلفی 2009 دارم .

1- بعد از نصب فولدر demos رو پیدا نمی کنم (اصلا ندارم)
2- آپدیت 1 دلفی 2009 رو که نصب می کنم فولدر install رو می خواد اونم که بهش می دم انگار که نمی بینه و دوباره می خواد و به همین نحو اصلا نصب نمی شه

اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید ممنون می شم
http://smaj.blogfa.com (http://smaj.blogfa.com/)

m-khorsandi
یک شنبه 24 آذر 1387, 12:25 عصر
اگه از ويندوز XP استفاده ميكنی Demos رو توی Documents and Settings\All Users\Shared Documents\RAD Studio\Demos بايد پيدا كنی،
اگه از ويستا استفاده ميكنی توی Users\Public\Documents\Rad Studio\ هست.

آپديتی كه من دارم 12.1 MB هست و بدون مشكل هم نصب ميشه.

reza26am
سه شنبه 22 بهمن 1387, 18:31 عصر
آيا از دوستان كسي بررسي كرده كه در دلفي 2009 ميشه از اينتربيس 6 استفاده كرد؟

AliReza Vafakhah
چهارشنبه 23 بهمن 1387, 02:15 صبح
من یه نظر دارم برای تهیه بهترین نسخه از دلفی 2009 و اون هم اینه که از سایت تهیه کنید
من خودم از سایت خریدم و واقعا کار درسته هیچ مشکلی نداره

به غیر از اینکه بهترین کامپوننت ها هم در DVD وجود داره (الته بعضی هاش تریال هست)