PDA

View Full Version : نمایش ندادن یک ستون در دیتا گرید

forozeshfard
شنبه 13 مهر 1387, 17:13 عصر
سلام دوستان
من می خواهم یک ستون را در دیتا گرید نمایش ندهم و دستور
DataGrid1.Columns(0).Visible = False می گذارم اما پیغام خطازیر را نمایش می دهد ممنون می شوم راهنمایی نماید
Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection. Parameter name: index

kezack
شنبه 13 مهر 1387, 17:21 عصر
دوست خوب ميتوني از hiddenfiled استفاده كني

milade
شنبه 13 مهر 1387, 17:45 عصر
خوب شما که نمی خوای نمایشش بدی حدفش کن تا نمایش داده نشه
موفق باشی

forozeshfard
شنبه 13 مهر 1387, 19:41 عصر
سلام مجدد خدمت تمام دوستان و ممنون از توجه شما
باید عرض کنم که اصل برنامه من این است
(................................................. ............)Dim conn As New SqlConnection
(Dim da As New SqlDataAdapter("select name , family , add , tel from table1", conn
Dim ds As New DataSet
() conn.Open
("da.Fill(ds, "table1
() conn.Close

DataGrid1.DataSource = ds
" DataGrid1.DataMember = "table1
() DataGrid1.DataBind
که نام و فامیلی و آدرس و تلفن را در دیتا گرید نشان می دهد من در این دیتا گرید می خواهم این فیلدها را به یک شکل خاص نمایش دهم که از تمپلیت کالن استفاده کرده ام و نتیجه این که , این فیلدها را علاوه بر تمپلیت کالن باز در خود دیتا گرید به شکل معمولی خودش هم نمایش می دهد که من می خواهم با یک دستور فیلدها را بصورت نرمال در دیتا گرید نمایش ندهد و با آن چیدمانی که من می خواهم نمایش دهد ممنون می شوم در صورت امکان بزگواری فرمایید و کامل توضیح دهید
در ضمن متوجه نشدم hidden file را چگونه اعمال کنم
با سپاس فراوان

kezack
شنبه 13 مهر 1387, 20:01 عصر
در قسمت edit templeete يك hidenfiled از قسمت toolbox بهش اضافه مي كني و به يك فيلد بايندش ميكني اينجوري

DataBinder.Eval(Container.DataItem,"namefiled")

forozeshfard
شنبه 13 مهر 1387, 20:11 عصر
سلام مجدد
ممنون اززحمات شما kezak
متاسفانه من چندین سال از برنامه نویسی دور بودم و مجددا از روز گذشته شروع کردم و توضیحات شما کمی برایم نامفهوم است فکر می کنم باید نوشته هایم را مجددا مرور کنم چون قسمت edit templeete را فراموش کردم و در ضمن در تمام برنامه های قبلیم کدی که در ابتدای صحبتم معرفی کردم جواب می داد و الان خطا می دهد

بحر حال ممنون می شوم اگر کد کامل را بگذارید

با سپاس فراوان

kezack
شنبه 13 مهر 1387, 20:40 عصر
ببين اين تابيك رو ببيم شايد كمكت كنه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=124603

kezack
شنبه 13 مهر 1387, 20:43 عصر
در قسمت gridview مربوط به column يك tempeletField اضافه مي كني كه بعدش مي توني همون كارهايي كه بالا كفتم رو انجام بدي