PDA

View Full Version : سوال: راهنمايي در رابطه با نوشتن برنامه نمايش استان ها

Afshin160
یک شنبه 14 مهر 1387, 00:05 صبح
سلام به تمام دوستان.......
از من يه برنامه خواستن كه يكسري اطلاعات كه مربوط به استانها مختلف را وارد ديتابيس كرده و در صفحه اي نقشه ايران با تمام استانها باشد و وقتي موس روي استان خاصي مي رود اطلاعات آنجا نمايش داده شود و زماني كه روي آن كليك شود اطلاعات چاپ شود ...و...

حال مشكل من سر درست كردن نقسه ايران با ابعاد بزرگ است و اينكه چطور اون را با اين حالت در فرمي آورم كه وقتي روي هر قسمت كه ميروم اطلاعات خاصي نمايس داده شود...

پيشاپيش از راهنمايي تون ممنونم...........

SMRAH1
یک شنبه 14 مهر 1387, 05:00 صبح
سلام

1) دوست من نامی مناسبی برای تاپیک انتخاب نکردی،در این رابطه بیشتر دقت کن(خطر حذف در کمین است!!!).
2) یکی از راه حل ها این گونه است:ابتدا نقشه ای از ایران را که در آن هر استان به رنگی است مهیا کن (مواظب CopyRight باش که بعدا دردسر نشه).در این نقشه باید هر استان دارای یک رنگ باشه بطوری که از استانهای مجاور قابل تمایز باشه (ممکن است چند استان هم رنگ داشته باشم ولی دو استان همجوار نباید هم رنگ باشند یا حتی رنگشون خیلی نزدیک به هم باشه).بعد از اسکن تصویر در فرمت،پیغام های MouseMove روی عکس رو بگیر تا در هر لحظه بدونی موس در کجای تصویر است،حالا کمی پردازش تصویر لازم داری تا بتونی تشخیص بدی که موس دقیقا توی کدوم استانه (در رابطه با پردازش تصویر ،اگر جستجو کنی مطالب خوبی در همین سایت و تحت #C هست).در نهایت با توجه به حدود موس و تشخیص حاصل از پردازش تصویر ،می تونی به شکل قاطع استان رو مشخص کنی .بقیه هم دریافت اطلاعات هر استان (در صورت تغییر استان) و ... است که احتمالا می دونی.

من خیلی وقته می خواهم پروژه ای شبیه به این انجام بدم،ولی فرصت کافی رو ندارم،در هر حال اگر کارت به جایی رسید،ما رو هم بی خبر نگذار.

موفق باشی

مهران رسا
یک شنبه 14 مهر 1387, 10:29 صبح
روی هم کدوم از استان های یه دونه Label قرار بده و از رویداد Mouse_Move اونها استفاده کن . (حداقل یک محدوده ای رو پوشش میده)

برای چاپ هم از رویداد Click بچسب های استفاده کن :کف:

SMRAH1
دوشنبه 15 مهر 1387, 07:31 صبح
سلام

گفتم که خیلی وقته می خوام یه همچین کاری بکنم.یک کار جمع و جور انجام دادم.گفتم شاید بدردت بخوره(البته هنوز مونده تا یک برنامه درست بشه ولی در هر حال شاید سکوی شروع خوبی باشه)

موفق باشی

Afshin160
سه شنبه 16 مهر 1387, 18:24 عصر
سلام به تمام دوستان ...
لازم دونستم كه از دوست عزيزم SMRAH1 به اين صورت هم تشكر كنم خيلي عالي بود ...
اگه به مشكلي برخوردم باز هم مزاحم ميشم..

SMRAH1
چهارشنبه 17 مهر 1387, 11:25 صبح
سلام

اگر دقت کرده باشید ،من در برنامه توی رویداد MouseMOve دوتا تصویر را باهم ادغام کرده (تصویر خالی نقشه ایران رو با تصویر از استان رنگ شده در جای مناسب) و تصویر حاصل رو به PictureBox تخصیص دادم.برای Zoom کافیه شما یک مرحله دیگه هم اضافه کنید.در واقع خروجی تصویر حاصل از تلفیق در مرحله قبل رو دوباره توی یک تصویر جدید DrawImage کنید البته با ابعادی که می خواهید که مهمترین نکته محاسبه اعداد حاصل از بزرگنمایی و مکانی که باید Zoom شود ،هست.اگر کمی با این تابع کار کنید مطمئنا راه کار رو بدست می آورید.

درضمن این تصویر ارزش بزرگ نمایی رو نداره (کیفیت پایین است و از طرفی یک نواختی تصویر داریم).

موفق باشید