PDA

View Full Version : Queue و کاربر آن

MSYNK
چهارشنبه 15 مهر 1383, 14:40 عصر
با سلام
طریقه کاربرد Qeue و بهترین جاهای استفاده از اون رو کسی میتونه شرح بده؟
همچنین مزایا و یا معایب و ...
با تشکر.

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 15 مهر 1383, 18:12 عصر
نمی دونم چرا این تیپ سوالات رو می بینم یاد سوالات امتحانی می افتم!
==========
این Qeue را در ASP.NET دقیقا کجا دیدی؟
print jobs in qeue ؟؟
mail jobs in qeue ؟؟
message qeue ؟؟
کجا؟!

MSYNK
پنج شنبه 16 مهر 1383, 10:35 صبح
با سلام
(اولا یادش بخیر)
دوما راستش من در مورد Qeue ها اطاعات کمی دارم و فقط میدونم که یه نوع data store موقتی هستش که داده ها رو به صورت Qeue (صف) ذخیر میکنه و بعدش هم به ترتیب از اول صف تا آخر میشه به داده هاش دسترسی پیدا کرد!
مثال خوبی که میشه تو مورد استفادش ذکر کرد اینه که من میخوام که کاربران آنلاین رو تو دیتابیس ذخیره کنم ولی نمیشه که هر کی وارد شده رو فرتی برد تو دیتابیس٬ بنابراین به نظر من باید ابتدا این اطلاعات رو تو یه Qeue ذخیره کرد و سپس مثلا هر 5 دقیقه یکبار فرستادشون تو دیتابیس. خوب.... (تا نظر دوستان چی باشه!) چون شنیدم سرعت qeue هم زیادی زیاده! و مثالهای دیگری مثل ایمیل به کاربران تازه وارد (جهت کاهش بار روی میل سرور باید یه سری ایمیل رو یه رفعه ولی با فاصله زمانی متفاوت فرستاد ... که باز هم میشه از Qeue استفاده کرد. و ... )
حالا یه همچین Qeue ای وجود خارجی داره؟
اگه داره چیه و چه جوری میشه ازش استفاده کرد؟
با تشکر.

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 16 مهر 1383, 21:02 عصر
در مورد ثبت نام کاربران نیازی به صف بستن نیست! همین فوروم می تونه مثال خوبی باشه که اینطور نیست.

در مورد صف بندی و در صف قرار دادن ایمیل و غیره بیشتر بحث خود SMTP Server است تا ASP.NET . (برای نمونه همین فوروم وقتی می خواد به چند هزار کاربر ایمیل بزنه یکباره اینکار رو انجام نمی ده. اینکار رو در صف مربوط به smtp server قرار می ده و گرنه بدون شک سرور هنگ خواهد کرد. )

MSYNK
شنبه 18 مهر 1383, 17:16 عصر
با سلام
راستی منظورم Queue بوده! (:D)
در مورد نمایش کاربران آنلاین که بدرد میخوره؟
حالا گذشته از این حرفا لطفا مزایا و معایب و محل استفاده از Queue رو با مثال توضیح بدین؟
با تشکر.

MSYNK
پنج شنبه 23 مهر 1383, 09:32 صبح
با سلام
Queue
؟ :(
با تشکر.

MSYNK
چهارشنبه 29 مهر 1383, 12:26 عصر
با سلام

همین فوروم می تونه مثال خوبی باشه که اینطور نیست.
اگه منظورتون phpBB هستش که من با کدهای php غریبم(بین خودمون باشه٬ اصلا خوشم نمیاد!)
در هر صورت همین فروم چیکار میکنه؟
با تشکر.

qwerty_1002
دوشنبه 30 مرداد 1385, 18:08 عصر
آقا توضیحی هم در مورد صف و توزیع نمایی آن بدید و اگر سورسی هم دارید لطف کنید