PDA

View Full Version : کدchat room

oranoos
چهارشنبه 15 مهر 1383, 17:26 عصر
سلام
من می خواهم یک chat room درست کنم ولی نمی دانم از کجا باید شروع کنم و چه مراحلی را باید طی کنم
لطفا مرا راهنمایی کنید
در ضمن زبا ن برنامه نویسی من ASP.Net می باشد .

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 15 مهر 1383, 18:19 عصر
اگر دنبال کد آماده در این بخش هستی ... شرمنده!
======

برای نوشتن یک چت روم ساده :
1- به یک دیتابیس نیاز است (برای شروع اکسس خوبه)
2- بعد یک صفحه که در پایین آن توسط یک تکست باکس کاربر لاگین کرده می تونه پیام بفرسته.
3- یک تایمر روی صفحه وب به مدت زمان ریفرش برای مثال 30 ثانیه لازم است . (با استفاده از کد کلاینت ساید باید تایمر درست کنی . ASP.NET در اختیار شما تایمر قرار نمی ده)
4- هر بار که صفحه ریفرش می شود پیغام های جدید را می خواند و برای مثال در یک دیتاگرید زیبا نمایش می دهد. پایین صفحه هم می شود پیغام جدید پست کرد.

این ایده ی کلی و ساده ی بسیاری از محیط های چت کاملا تحت وب است.

(معایب : با زیاد شدن تعداد کاربرها (بیش از 500 نفر در آن واحد) و ازدیاد درخواست ها سرور داون خواهد شد!!)

MSYNK
پنج شنبه 16 مهر 1383, 11:01 صبح
با سلام
البته راه حل جناب نصیری معروف به چت دیتابیسی هست که همونطور هم که خودشون گفتن بدرد کاربران با تعداد بالا نمیخوره!
راه حل بهتر استفاده از remoting و یا TCP (در واقع استفاده از کلاسهای TcpClient , TcpListener)هستش که بدون نیاز به دیتابیس کار رو راه میندازه!
موفق باشین.

MSYNK
پنج شنبه 16 مهر 1383, 11:13 صبح
با سلام
راستی یادم رفت که بگم ما قبلا این کار رو امتحان کردیم:
remoting :: به جواب نرسیدیم!
Tcp :: کامل انجام شد ولی بدلیل نداشتن سرور درست و حسابی نشد که بشه(یعنی تستهایی چون سرعت و کارایی در حجم بالا انجام نشد!)
ولی درکل:
شما با استفاده از یه TcpClient یه چیزی رو میفرستی سرور ٬ و سرور هم با TcpListener دریافت میکنه و اونو برای تمام کاربران آنلاین میفرسته به همین راحتی!
البته جای نظر اساتید هم خالی است!
موفق باشین.

mhaeri
پنج شنبه 16 مهر 1383, 12:41 عصر
با سلام
برای راهنمایی می تونید به این سایت مراجعه کنید:
http://www.codeproject.com/aspnet/AliAspNetChat.asp

ghandi
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 20:03 عصر
سلام می شه من رو هم راهنمایی کنید چون من هم می خوام chat room بسازم با asp.net البته زبان #c وپایگاه داده من هم sql server 2000 هست تو رو خدا اگه کسی می تونه به من کمک کنه............................................ ....

favorite
یک شنبه 07 خرداد 1385, 02:22 صبح
سلام میشه منم راهنمایی کنید با vb چتروم بسازم!؟

manager
یک شنبه 07 خرداد 1385, 12:54 عصر
این با Ajax :
http://www.dynamicajax.com/chat.php