PDA

View Full Version : سوال: راهنمايي جهت نوشتن برنامه فروشگاه - مجهز به باركد

sepanta2008
دوشنبه 15 مهر 1387, 10:09 صبح
سلام دوستان
من می خوام یه برنامه فروشگاه بنویسم که با استفاده از بارکد کار کنه
درباره بارکد تو سایت سرچ کردم دوستان نحوه کاره شو توضیح داده بودن که یه تکس باکسو پر می کنه و تو تنظیماتش می شه گفت که بعد از نوشتن بارکد یه اینتر بزنه
حالا سوال من در مورد اینه که دوستان چه پیشنهادی دارن که چه جوری این بارکد ها رو ذخیره کنم و در نهایت قیمت همه اجناسو بده
منظورم استفاده از چه کنترل هایی یا شایدم یه الگوریتم واسه این برنامه
ممنون میشم راهنماییم کنید

sepanta2008
دوشنبه 15 مهر 1387, 10:47 صبح
خسته نباشید
این اولین پست منه
یکی یه چیزی بگه

nathan
پنج شنبه 18 مهر 1387, 10:00 صبح
دوست عزيز باچه زباني كارمي كني؟
با چه بانكي كارمي كني؟
ميزان مهارت و تجربت چقدره؟
براي ذخيره سازي مي توني از بانك اطلاعات استفاده كني.

captain_black81
پنج شنبه 18 مهر 1387, 15:51 عصر
من این نرم افزار را قبلا نوشته ام
captain_black81@yahoo.com

a1053r
پنج شنبه 18 مهر 1387, 15:57 عصر
دوست عزیز شما باید نوع کدینگ بار کد رو مشخص کنید که بعد از مشخص شدن نوع کدینگ و ثبت کد در یک بانک اطلاعاتی کوچک یا فایل XML مشخصات اون کد رو مشخص کنید سه نوع بارکد رو دارم اگه بخواهید براتون می فرستم
a1053r@gmail.com

__H2__
پنج شنبه 18 مهر 1387, 21:14 عصر
سلام

حالا سوال من در مورد اینه که دوستان چه پیشنهادی دارن که چه جوری این بارکد ها رو ذخیره کنم و در نهایت قیمت همه اجناسو بده
منظورم استفاده از چه کنترل هایی یا شایدم یه الگوریتم واسه این برنامه
اصلاً بحث پیچیده ای نیست و طبق روال معمول برنامه های یانک های اطلاعاتی در چند خط کد نویسی ناقابل قابل انجام است.

اگر فرمت بارکدتان همواره ثابت و عددی است، مثل EAN13 میتوانید در sqlserver از نوع دیتای bigint استفاده کنید در غیر این صورت میتوانید از char یا varchar استفاده کنید.

تمام اطلاعات کالا و حتی تصویر را هم میتوانید به راحتی در فیلدهای یک تک جدول sqlserver ذخیره کنید و برای بازیابی هم یک دستور SELECT-WHERE ساده و معمولی SQL کافی است.

در اصل هیچ فرقی با برنامه های عادی ado.net و sqlserver ندارد.