PDA

View Full Version : مهاجرت از Crystal به Stimul

Leon_pro
سه شنبه 16 مهر 1387, 08:53 صبح
من می خواهم از این به بعد به جای استفاده از Crystal Report از Stimul Report استفاده کنم.
می خواستم نظر شما رو در این مورد بدونم آیا خوبه یا نه بعدا به مشکل نخورم؟

In_Chan_Nafar
سه شنبه 16 مهر 1387, 16:54 عصر
دوست عزیز این نرم افزار را من چند وقت پیش تست کردم به نظر که نرم افزار خوبی میاد و امکاناتی که اکثر دوستان نظیر Report Designer - Cross Tabو... می خوان داره
خوبی این نرم افزار به این است که هسته این نرم افزار بر خلاف کریستال با دانت ایجاد شده است
سرعت خوبی در استخراج گزارش ها با حجم بالا داره مخصوصا اگه بانک اطلاعاتی شما هم ایندکس شده (این نکته خیلی مهم است) باشد
مشکلات کریستال رو نداره (از مشکلات مهم کریستال عدم ساپورت تاریخ شمسی میان عبارت های رشته ای است بدین صورت که فرمت اون را به هم میریزه که برای اینکار بایستی از راه حل های عیر استاندارد استفاده کرد)
در ضمن خوبی این نرم افزار این است که شما هنگام ایجاد حالت Run Time Report Designer برای گزارش های خود می توانید به فیلد هاتون Alias به صورت فارسی بدین تا نرم افزار اون را به کاربر نهایی نمایش بده نه اسم لاتین فیلد رو چیزی که در کریستال به راحتی نمیشه این کار را کرد.
و...
من دارم یه کسزی مطلب برای آموزش استفاده سیستم گزارش گیری و گزارش سازی دو نرم افزار (Crystal,Stimul) آماده می کنم که ان اشاالله با برگزاری یک دوره آموزشی می خواهم اون را به دوستان مشتاق ارائه بدهم
بزودی سرفصل مطالب این دوره را در سایت عرضه خواهم کرد
مسعود طاهری