PDA

View Full Version : سوال: تو برنامه م آیا حذف فاکتور داشته باشم؟

tik_tak
سه شنبه 16 مهر 1387, 09:58 صبح
با سلام
این سوال رو پرسیدم چن من تو بعضی برنامه ها دیدم که گزینه ای یا همون باتونی برای حذف فاکتور وبه دنبال اون حذف ریز فاکتور ، ندارند !
من نمیدونم تو برنامه این حذف رو داشته باشم یا نه !
اگه کاربر اشنباهی تو ثبت فاکتور داشته ، بتونه فاکتور مورد نظرش رو حذف کنه یا نتوونه ؟؟
یا علامتگذاریش کنه و بعد مدیر ، اون رو حذف کنه !؟
نمیدونم معمولاً چه جوری عمل میشه ؟
با تشکر

adinochestva
سه شنبه 16 مهر 1387, 13:25 عصر
اصولا نباید باشه
البته بعضی جاها می خوان که بهتره ابطال و اگه دیگه خیلی گیر بودن اصلاح رو بزاری

Modifier
چهارشنبه 17 مهر 1387, 17:12 عصر
سلام علیکم

اگه منظور شما از فاکتور یه سند حسابداری هست :
تا زمانی که قطعی نشده باید امکان حذف و ویرایش باشه (هم برای سند و هم برای هر آرتیکل).

اگه فقط فاکتور زنی هست که این هم باید باشه و براش یه امکان بزارید تا فاکتور قطعی بشه و بعد از اون دیگه تغییر نکنه.

البته برای سند حسابداری امکان حذف معمولا قرار نمیدن چون ترتیب و تاریخ اسناد بهم میریزه و اینکه چون اون باید در دفاتر رسمی ثبت بشن مشکل ایجاد میشه.

اما در کل برای فاکتور میشه گذاشت.

اگه هم نزارید مشکلی نیست و فقط امکان ویرایش بزارید.

و حتما امکان قطعی شدن رو بگزارید.

یا علی

tik_tak
چهارشنبه 17 مهر 1387, 22:08 عصر
من حذف و ویرایش رو واسه اقلام موجود تو فاکتور ،اینی که هر مشتری چیا خریده رو گذاشتم
ولی سوال من درمورد کل یک فاکتوره ، مثلا یه فاکتور باتمام کالاهای خریده شده که با حذف اون تمام اینچیزا حذف میشه!
از توضیحاتتون ممنونم

Modifier
پنج شنبه 18 مهر 1387, 15:35 عصر
سلام علیکم

من حذف و ویرایش رو واسه اقلام موجود تو فاکتور ،اینی که هر مشتری چیا خریده رو گذاشتم
ولی سوال من درمورد کل یک فاکتوره ، مثلا یه فاکتور باتمام کالاهای خریده شده که با حذف اون تمام اینچیزا حذف میشه!
از توضیحاتتون ممنونم

فکتور یک سند است.
به همین راحتی که نباید حذف بشه ...
اگه هم بشه باید تمام مراحلroll back بشه.

امکان ویرایش و حدف آرتیکل براش بزار ولی کل فاکتور رو حذف نکن و همچنین اگانب بزار که دیگه هیچکس نتونه تغییرش بده .

یا علی