PDA

View Full Version : سوال: امنیت در بانک

rahil_2007
سه شنبه 16 مهر 1387, 10:01 صبح
با سلام
با اینکه سوالات من مربوط به این تالار نمیشود اما حداقل سریعتر از تالارهای مربوط به آن جواب میگیرم. بعضا خیلی از سوالاتم را در آن تالار جواب نداده اند.
من میخواهم در بانک اطلاعاتم این امکان را داشته باشم که فقط خودم به آن دسترسی داشته باشم. چگونه میتوانم این امکان رو اعمال کنم ؟(در ضمن من از sql server 2000 استفاده میکنم)
علاوه بر آن یکی از جدولهای بانکم بطور تقریبی تا 120000 رکورد خواهد رسید . آیا امکان اینکه فضایی برای این تعداد رکورد بخواهم تعریف کنم وجود دارد؟چگونه؟

با تشکر

کم حوصله
سه شنبه 16 مهر 1387, 11:35 صبح
سلام
در مورد سوال اول : جهت عدم دسترسی شما فقط با محدود کردن دسترسی به سرور می توانید این کار را انجام دهید یعنی هر فردی که یوزر دسترسی ادمین را داشته باشد می تواند تمام دیتابیس های موجود را ببیند

درمورد سوال دوم : تعداد رکورد شما خیلی کم است البته وابسته به طراحی ساختار جدول مهم است ولی کلا چنانچه بخواهید فضایی خاص به یک یا چند جدول اعطا کنید کافی است ابتدا یک فایل گروپ به دیتابیس خود اضافه کنید سپس به فایلهای دیتابیس خود فایلی به اندازه فضای مد نظر در فایل گروپ ایجاد شده بسازید و فایل گروپ جدول را به فایل گروپ ایجاد شده تغییر دهید فضای ایجاد شده به آن جدول اختصاص داده می شود

rahil_2007
سه شنبه 16 مهر 1387, 18:34 عصر
جناب کم حوصله خیلی کلی جواب دادید . اگر میشه در مورد 2 سوال کمی کاربردی تر و عملیاتی تر جواب بدید. من اولین باره که چیزهایی که گفتید رو تاحالا شنیده بودم.
در ضمن من از sql server 2000 استفاده میکنم و این برنامه فقط روی یک سیستم نصب میشه .

با تشکر