PDA

View Full Version : راههای ارتباط از راه دور با سرور (SQL server)

Marjan_pr
سه شنبه 16 مهر 1387, 11:34 صبح
با توجه به اینکه توی سایت یه تاپیک کامل در این موضوع پیدا نکردم، لطفا کسانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند ،
به کدوم روش میشه به یه سرور راه دور (Sql Server ) متصل شد ؟ ( توضیح : یه سرور در نقطه 1 داریم ،با یه WinApplication از نقاط مختلف شهر و یا حتی شهرهای دیگه میخوایم به سرور نقطه 1 وصل شیم ).

1 - خط تلفن معمولی ( بدون اینترنت ) ؟
2 - اینترنت (Ip Valid ) ؟

3 - با Vpn ؟
( virtual Private Network )

ASKaffash
سه شنبه 16 مهر 1387, 11:57 صبح
سلام
باهمه روشهای گفته شده ارتباط با DataBase یک SQLServer میتوان برقرار کرد
البته منظور شما :
از VPN روش Virtual Private Network است.
خط تلفن معمولی : از چه سرویسی قرار است استفاده کنید ؟(خودتان ؟ PCAnyware ؟ RAS ? یا ...)

Marjan_pr
سه شنبه 16 مهر 1387, 12:11 عصر
البته منظور شما :
از VPN روش Virtual Private Network است.
خط تلفن معمولی : از چه سرویسی قرار است استفاده کنید ؟(خودتان ؟ PCAnyware ؟ RAS ? یا ...)

متشکرم از توجهتون ، اصلاحش کردم Virtual Private Network :خجالت:

گزینه اول رو خودم هم نمیدونم که چطور میشه ! سوال پرسیدم شاید راهی داشته باشه ! در مورد ras میشه توضیح بدین . ( Remote Access Server ) !

بین گزینه 2 و 3 کدوم تایید میشه ؟

اصلا این ارتباط امن هست ؟! اگه پسورد اتصال رو از winapp خارج کنند ... ! چه مسائل امنیتی رو باید تاکید کنیم ؟

ASKaffash
سه شنبه 16 مهر 1387, 12:15 عصر
سلام
اگر برنامه شما WinApp است وخط تلفن دارید VPN خوب است و امن تر وبرنامه نویسی آن هم خیلی آسان است مثل برنامه نویسی روی یک Lan معمولی.

Marjan_pr
سه شنبه 16 مهر 1387, 13:25 عصر
باز هم ممنونم

فکر میکنم از نظر هزینه گرونترین حالت باشه ، اینطور که من جویا شدم برای نصب ( تحویل زوج سیم ) هر کلاینت 110000 تومان باید به مخابرات پرداخت بشه ، هزینه اشتراک و پهنای باند ماهیانه هم که یه طرف .

یه سوال دیگه : آیا برای ارتباط با سرور Ip valid ( حالت 2 ) سیستم هایی که قراره به سرور وصل بشند هم باید به اینترنت متصل باشند ؟

adinochestva
سه شنبه 16 مهر 1387, 14:00 عصر
بلی !!!!!!!

ASKaffash
چهارشنبه 17 مهر 1387, 08:04 صبح
سلام
اگر آن سازمان یا شرکت خودش این سرویس را داشته باشد فقط یک خط تلفن و هزینه تلفن شهری میشود (در سازمان ما هم اکنون این روش را داریم)

Sub Zero
چهارشنبه 17 مهر 1387, 10:06 صبح
آیا برای استفاده از مورد اول ( RAS ) ویندوز مورد استفاده در کامپیوتر سرور حتما باید ویندوز سرور باشد یا میتوان از ویندوز XP هم استفاده کرد