PDA

View Full Version : سوال: گروه بندی براساس سال و ماه

dadsara
سه شنبه 16 مهر 1387, 11:41 صبح
باسلام
من یک تیبل دارم که ساختار و نحوه درج اطلاعات آن را در نمونه پیوست ضمیمه نموده ام اما یک مشکل دارم وقتی که فرم یک را اجرا می کنم و در دو تکست باکس از تاریخ 01/01/86 لغایت 30/02/87 را می زنم می خواهم خروجی فایل من مثل تصویر پیوست باشد.
توضیح اینکه اعداد جلوی هر تاریخ بایستی به این صورت تولید شود:
- مثلا با توجه به اینکه اولین تاریخی که در فرم وارد نموده ام باید 8601 ( فروردین 86 ) و آخرین عدد 8702 ( اردیبهشت 87 ) باشد
- توضیح دیگر فرض کنید در بانک فوق تاریخ ورود و خروج اتومبیلهائی در تعمیرگاه می باشد و مسئول مربوطه می خواهد بداند در ابتدای هر ماه چند اتومبیل داخل تعمیرگاه بوده است
پس طبیعی است که در ابتدای فروردین ماه تنها یک رکورد بوده که شامل شرایط فوق بوده است. و . . .

dadsara
شنبه 20 مهر 1387, 08:18 صبح
باسلام
آیا کسی به راه حلی نرسیده است؟

مهدی قربانی
یک شنبه 21 مهر 1387, 00:54 صبح
سلام
منظور شما همينه ؟

dadsara
یک شنبه 21 مهر 1387, 07:49 صبح
سلام
منظور شما همينه ؟
باسلام
ضمن تشکر از جنابعالی ، اگر به تصویر پیوست شده در اولین تاپیک یک نگاه بیندازید بیشتر متوجه خواهید شد .
علاوه بر مثال قبلی ، یک مثال دیگر نیز می زنم که مسئله بیشتر روشن شود:
در یک بیمارستان همه روزه تعدادی بیمار بستری و تعدادی نیز مرخصی می شوند حال مدیر بیمارستان گزارشی می خواهد که در یک بازه زمانی ، در ابتدای هر ماه چه تعداد بیمار بستری بوده است ( صرفنظر از اینکه این بیمار در آخرین روز ماه قبل بستری شده است و یا اینکه از ماههای قبل بستری بوده و مرخص نشده است )
باتشکر
( خروجی باید مشابه تصویر باشد)

مهدی قربانی
یک شنبه 21 مهر 1387, 08:55 صبح
سلام
جناب dadsara من با توجه به تصوير ضميمه شما نمونه رو تقديمتون كردم ، برداشتي كه من از تصوير كردم منتهي به ساخت كوئري موجود در نمونه شد اگر مغايرتي هست قطعاً متوجه منظور شما نشدم اما با توضيحات اخير شما بازم نكته جديدي به ذهن من خطور نمي كنه منظور شما از اطلاعات موجود در ابتداي هر ماه دقيقاً چيه يعني مثلاً شما در ماه شهررو همه اطلاعات رو نياز نداشته و فقط اطلاعات موجود در ابتداي شهريور رو نياز داريد .... توضيحات كاملتر و تشريح دقيق موضوع انشاء الله راهگشا خواهد بود

dadsara
یک شنبه 21 مهر 1387, 15:08 عصر
سلام

جناب dadsara من با توجه به تصوير ضميمه شما نمونه رو تقديمتون كردم ، برداشتي كه من از تصوير كردم منتهي به ساخت كوئري موجود در نمونه شد اگر مغايرتي هست قطعاً متوجه منظور شما نشدم اما با توضيحات اخير شما بازم نكته جديدي به ذهن من خطور نمي كنه منظور شما از اطلاعات موجود در ابتداي هر ماه دقيقاً چيه يعني مثلاً شما در ماه شهررو همه اطلاعات رو نياز نداشته و فقط اطلاعات موجود در ابتداي شهريور رو نياز داريد .... توضيحات كاملتر و تشريح دقيق موضوع انشاء الله راهگشا خواهد بود

باسلام
ضمن تشکر مجدد از جنابعالی
بادرنظرگرفتن تیبل موجود در فایل پیوست تاپیک اول :
1- کاربر دو تاریخ 01/01/86 لغایت 30/02/87 را در دو تست باکس وارد می کند.
2- طریقه کنترل شرط :
در خصوص رکورد شماره 4 :فیلد input از 1/1/86 کوچکتر است و output آن خالی است پس هنوز رکورد شماره 4 وجود دارد و خارج نشده است ( رکورد شماره 4 بعنوان اولین خروجی برمیگردد)
رکورد شماره 1 : فیلد input از 1/1/86 بزرگتر است از حلقه خارج می شود
رکورد شماره 6:فیلد input از 1/1/86 بزرگتر است از حلقه خارج می شود
رکورد شماره 2: فیلد input از 1/1/86 بزرگتر است از حلقه خارج می شود
رکورد شماره 5 : به همین ترتیب
رکورد شماره 3 : به همین ترتیب
***پس در جلوی 8601 عدد 1 نوشته شود***
- حال در ابتدای ماه 8602 :
رکورد شماره 4 : فیلد input از 1/2/86 کوچکتر است و output آن نیز خالی پس هنوز موجود می باشد و خارج نشده است.
رکورد شماره 1 : فیلد input از 1/2/86 کوچکتر است و هنوز خارج نشده است
رکورد شماره 6: فیلد input از 1/2/86 کوچتر است ولی تاریخ خارج شدن آن بعد از 1/2/86 است پس در 1/2/86 وجود داشته
مابقی رکوردها هیچ کدام این شرایط را ندارند
*** پس در جلوی 8602 عدد 3 نوشته شود ***
و . . .