PDA

View Full Version : اصلا بلد نیستم در 2008 ، دیتابیس کار کنم!!!

V60
سه شنبه 16 مهر 1387, 13:12 عصر
با سلام
من قبلا با net 2003 کار می کردم ، توی اون اگر یک پروژه web application باز می کردم و می خواستم یک دیتایی را توسط یک textbox ثبت کنم می امدم یکی از این textbox ها را روی صفحه می گذاشتم و بعد با اضافه کردن sqldataadapter و sqlconnection و dataset روی فرم و تنظیم مشخصات دیتابیسم روی ان از پروپرتی textbox گزینه binding را انتخاب می کردم و مشخص می کردم که این textbox به کدام فیلد متصل می شود.
ولی در این 2008 اصلا اینجوری نیست !!! نه خبری از dataset هست نه sqlconnection نه sqldataadapter یک چیزهای دیگه ای هست که هر چی باهاش ور می رم یاد نمی گیرم چه جوریه ، می گم نکنه اصلا 2008 من ناقصه
این عکس ابزار data من را نشان می دهد .
خواهشا یکی خیلی ساده من را راهنمایی کنه که : چجوری و با چه کامپوننتهایی می شه دیتابیس را در web application در 2008 فعال کرد
اساتید به من تازه کار کمک کنید.!!
این هم عکس toolbox من مربوط به TAB DATA
http://i35.tinypic.com/2m2xema.jpg

milade
سه شنبه 16 مهر 1387, 14:38 عصر
دوست عزیز روی box راست کلیک کن و choose item رو انتخاب کن و از لیست هر چی می خوای انتخاب کن
موفق باشی

V60
سه شنبه 16 مهر 1387, 15:22 عصر
متشکر
من رفتم توی این choose itemو کامپوننتهایی که می خواستم را پیدا کردم و چک باکسشان را تیک زدم ولی توی هیچ tabی از برنامه ام نیامد نه توی data نه جای دیگه باید بعد از این کار ، کار خاصی انجام بدهم که نصب بشه ؟

milade
سه شنبه 16 مهر 1387, 16:20 عصر
نمی دونم ...
نه عزیز نصب که میشه ولی حتما باید در یه محیط خاص قرار بگیری تا فعال بشه
برای این که همه رو ببینی show all رو بزن
در ضمن من پیشنهاد می کنم با vs 2008 خودتون رو وقف بدید
موفق باشید

V60
سه شنبه 16 مهر 1387, 16:28 عصر
من منظورتون را از وقف دادن با vs 2008 نفهمیدم ؟
یعنی باید در vs 2008 چه کار کرد ؟؟ شما چه کار می کنید ؟؟ من چطوری وقف بدهم؟؟ چطوری پروژه دیتابیس بنویسم در vs 2008

V60
سه شنبه 16 مهر 1387, 16:37 عصر
الان گزینه showall را زدم
اونهایی که اضافه کردم اومدن ولی به صورت غیر فعال
حالت کم رنگ را میگم یعنی چی؟

milade
سه شنبه 16 مهر 1387, 17:04 عصر
یعنی:
ای برادر شما در این محیط/صفحه/مکان نمی تونید از این کنترل استفاده کنید

V60
سه شنبه 16 مهر 1387, 18:12 عصر
والا چی بگم؟؟؟!!!!؟؟؟؟!!!؟؟؟؟!!!؟؟؟؟!!! ؟؟
من که اینجوری مشکلم حل نشد؟
اگر این پاسخ شما صحیح باشد
باید بگویم که من از این کامپوننت ها در محیط 2003 برای web application استفاده می کردم و جواب هم می داد پس اگر توی این محیط جواب نمی دهد من از چه کامپوننت هایی باید استفاده کنم
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااا گیج شدم.
دست شما درد نکند که پاسخ می دهید

milade
سه شنبه 16 مهر 1387, 20:07 عصر
ما که از این ... کارا نمی کنیم
ولی
در این انجمن بیشتر از گرید ویو ، دیتالیست ، و ... استفاده می کنن یا خودشون کد می نویسند
موفق باشید

V60
سه شنبه 16 مهر 1387, 20:37 عصر
سلام
خدا وکیلی این پاسخ من نبود
بیشتر از سر باز کردن بود
بابا من مشکل دارم ، می خواهم با 2008 کار کنم ، مگه نه اینکه وقتی ورژن می ره بالاتر باید راحت تر باشه این که سخت تر شده!!!!!!
نکنه مسیر را اشتباه آمده ام و باید برم جای دیگه فرومه دیگه ، یا بخش دیگه ای از این فروم
تو را به خدا کمک کنید وگرنه مثل عقب افتاده ها مجبورم برگردم روی 2003 کار کنم ، نکنید این کار را بامن
متشکر

milade
سه شنبه 16 مهر 1387, 20:51 عصر
بابا به خدا من تا حالا ندیدم از خود دیتالیست مستقیما استفاده کنن
پیشنهاد می کنم که چند تا کدهای دوستان رو دانلود کنی تا مطلب دستت بیاد
پ.ن:انلاینم که نیستی(یاهو رو می گم)
موفق باشی

V60
چهارشنبه 17 مهر 1387, 10:56 صبح
سلام
خدا وکیل دیشب حالم گرفته شد
دنبال کد می گردم ، اگر پیدا کردم ، شما هم اگر لینکی دارید بدید
خیل متشکر

Saber_Fatholahi
چهارشنبه 17 مهر 1387, 11:48 صبح
ببین داداش من برای استفاده ازدیتابیس SqlDataSource بذارروی فرمت توی وب بعدتظیمات کانکشن استرینگ اون درست کن بعد یه گرید ویو بذار روی فرم خاصیت DataSource اونوبرابر با همین SqlDataSource بذار حالاصفحه رااجراکن مشاهدهمیکنی که داده ها ازدیتابیس بازیابی شدن این فعلابرای خوندن داده ها اما سر بسرش بذاری بقیه چیزاشم دستت مییاد این کارارو بکن مشکلی داشتی بازم بگو

V60
چهارشنبه 17 مهر 1387, 17:18 عصر
سلام صابر خان
من این کار ها را کردم توی حالت آف لاین و در حالت دیزاین هم اطلاعات می آد توی جدول ولی وقتی برنامه را ران می کنم ، هیچ خبری از دیتا توی ویو نیست!!!!
در ضمن همونطور که خودت گفتی این برای نمایش اطلاعات .برای ثبت اطلاعات اون هم از طریق textbox چی کار کنم؟؟
اقا اصلا خر ما از کرگی دم نداشت ، یک لطف کنه یک لینکی بده من برم ببینم چطوری با کد می شه ثبت اطلاعات را از طریق textbox انجام داد.
milade
چهارشنبه 17 مهر 1387, 17:35 عصر
عزیز من به خدا فقط کلمه دانلود رو توی بخش بسرچ ببین چه قدر کد می اد دستت
موفق باشی