PDA

View Full Version : راهی برای تایپ کمتر به كمك AutoComplete

girlflower65
سه شنبه 16 مهر 1387, 12:59 عصر
سلام! با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
من می خوام هنگام ورود اطلاعات ،وقتی کاربر مثلا حرف م را وارد کرد،تمام اسامی که تو دیتابیس با م شروع میشن بطور خودکار بیان! کاربر از بین همونا انتخاب کنه ،اگه توی اون اسامی نبود خودش تایپ کنه!
کمک کنید لطفا!
بدرد همتون می خوره:لبخندساده:

mohammad272005
چهارشنبه 17 مهر 1387, 00:13 صبح
منظورت اینه؟

SELECT * FROM table WHERE name LIKE 'م%'

pnustudent110
چهارشنبه 17 مهر 1387, 01:02 صبح
توی event key up کنترل کد دوستمونو بنویسی قضیه حله

مهران رسا
چهارشنبه 17 مهر 1387, 01:08 صبح
این کد تقریباً یه همچین کاری می کنه . البته یه چند تا مشکل داره که حوصله نداشتم رفع کنم .
خودتون کاملش کنید :

private void comboBox1_KeyUp(object sender, KeyEventArgs e)
{
try
{
if (e.KeyCode == Keys.Back)
{
comboBox1.Text.Substring(1, comboBox1.Text.Length - comboBox1.SelectionLength);
}
string Tc = comboBox1.Text;
if (comboBox1.Text != "")
{
for (int i = 0; i < comboBox1.Items.Count; i++)
{
string x = comboBox1.Items[i].ToString().Substring(0, Tc.Length);
if (Tc == x)
{
comboBox1.Text = comboBox1.Items[i].ToString();
comboBox1.SelectionStart = Tc.Length;
comboBox1.SelectionLength = comboBox1.Text.Length;
}
}
}
}
catch { }
}

Milad Mohseny
چهارشنبه 17 مهر 1387, 09:01 صبح
سلام! با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
من می خوام هنگام ورود اطلاعات ،وقتی کاربر مثلا حرف م را وارد کرد،تمام اسامی که تو دیتابیس با م شروع میشن بطور خودکار بیان! کاربر از بین همونا انتخاب کنه ،اگه توی اون اسامی نبود خودش تایپ کنه!
کمک کنید لطفا!
این کار با روش دوست خوبم آقا محمد امکان پذیره. البته باید تو event key up بزاریش.
ولی نسبت به پروژه ات این کارو بکن. مثلا اگر رکوردهای زیادی در آن جدول داری یا اگر فاصله کاربرت از سرور زیاد باشه (مثلاً تو یک دانشگاه ممکنه کلاینت و سرور 400 متر از هم فاصله داشته باشند یا دو دانشگاه با Wireless به هم متصل باشند) اونوقت سرعت کارت پایین میاد.
این قابلیت رو نسبت به پروژت تو برنامه هات بزار. اگه مشکلاتی شبیه مشکلاتی که گفتم نداری این قابلیت رو بزار.

Leon_pro
چهارشنبه 17 مهر 1387, 10:04 صبح
اگه می خوای این کار رو بکنی من بهت ComboBox رو پیشنهاد میکنم. ComboBox خاصیت AutoComplete رو داره که میتونی به جدولی که می خوای بیندش کنی بعد خاصیت های AutoComplet اش رو تنظیم کنی (به عنوان مثال تو یه سیستم مالی جدولی داری که اسم بانک ها مثل ملی و صادرات و ... توش و می خوای کاربر از تو اونا یه اسم رو انتخاب کنه یا اینکه یه اسم دلخواه خودش رو وارد کنه.) هم میتونی توش تایپ کنی هم میتونی انتخاب کنی.

AutoCompleteMode = SuggestAppend

ASKaffash
چهارشنبه 17 مهر 1387, 13:33 عصر
اگه می خوای این کار رو بکنی من بهت ComboBox رو پیشنهاد میکنم. ComboBox خاصیت AutoComplete رو داره که میتونی به جدولی که می خوای بیندش کنی بعد خاصیت های AutoComplet اش رو تنظیم کنی (به عنوان مثال تو یه سیستم مالی جدولی داری که اسم بانک ها مثل ملی و صادرات و ... توش و می خوای کاربر از تو اونا یه اسم رو انتخاب کنه یا اینکه یه اسم دلخواه خودش رو وارد کنه.) هم میتونی توش تایپ کنی هم میتونی انتخاب کنی.

AutoCompleteMode = SuggestAppend

سلام
میشه با یک مثال بیشتر توضیح دهید ؟