PDA

View Full Version : سوال: اجرای یک تابع با زدن یک دکمه

ahmadbadpey
سه شنبه 16 مهر 1387, 16:13 عصر
دوستان چه جوری میشه با یه دکمه یه تابع اجرابشه . من خودم توی رویداد اون دکمه تابع رو فراخونی می کنم اما جواب نمیده و بدون زدن اون هم تابع اجرا میشه .

Bahram0110
سه شنبه 16 مهر 1387, 16:38 عصر
اگه منظورت تابع php باشه، می تونی از ajax استفاده کنی

as13851365
سه شنبه 16 مهر 1387, 16:53 عصر
دوستان چه جوری میشه با یه دکمه یه تابع اجرابشه . من خودم توی رویداد اون دکمه تابع رو فراخونی می کنم اما جواب نمیده و بدون زدن اون هم تابع اجرا میشه .

بهترین گزینه برای این کار استفاده از Ajax می باشد ( همان طور که دوستان گفتن )

ولی شما اول مشخص کنید که برای چه کاری می خواهید که با زدن یک دکمه تابع فرواخوانی بشه ؟

مشخص کنید که این تابع چه کاری می خواهد انجام بدهد شاید راههای ساده تری هم نصبت به استفاده از Ajax برای شما وجود داشته باشه!

ahmadbadpey
سه شنبه 16 مهر 1387, 17:00 عصر
کار این تابع حذف یک رکورد از دیتابیس اسj

as13851365
سه شنبه 16 مهر 1387, 17:37 عصر
کار این تابع حذف یک رکورد از دیتابیس اسj

آیا برای حذف کردن رکورد نیازی به تائیدیه دارید مثلا شما در سایت هستید و می دارید تمام رکورد ها رو می بینید و با انتخاب گزینه حذف رکورد مورد نظر این رکورد از بانک اطلاعاتی شما حذف بشه ؟ اگر جواب شما آره باشه ::متفکر:

شما اول هنگامی که می خواهید رکورد رو نمایش بدید آی دی مربوط به رکورد رو در داخل یک دکمه یا لینک قرار می دید به این صورت که

مثلا شما 10 تا رکورد دارید که به ترتیب آی دی آنها از 1 تا 10 می باشد حالا شما می خواهید که هر کدام رو خواستید حذف کنید !!

هنگامی که می خواهیم این رکورد ها رو نمایش بدیم می آییم و به هر یک از این رکورد ها یک لینک ( یا دکمه یا هرچیزه دیگه ) اختصاص می دیم که اگر کاربر روی لینک کلیک کرد آی دی مربوط به رکورد رو به صفحه ارسال می کنیم ( با GET ) بعد در صفحه مزبور با دریافت آی دی تابع مورد نظر رو فراخوانی می کنیم و رکورد رو حذف می کنیم و ادامه کار :متفکر:

حالا اگر خواسته شما چیزی تو مایه های گفته های من باشه هر کجا رو که متوجه نشدید بگید تا بیشنر توضیح بدم !:لبخندساده:

ahmadbadpey
سه شنبه 16 مهر 1387, 18:11 عصر
با تشکر از شما
من می خوام عمل حذف رکورد در همان صفحه ای که دکمه هست انجام بشه . لطفا اگه یه تکه کدی هم برای نمونه بذاری ازت ممنون می شم.
در ضمن می خوام بعد ار عمل حذف پیام حذف شدن هم در همان صفحه نمایش داده بشه.

as13851365
چهارشنبه 17 مهر 1387, 14:44 عصر
من می خوام عمل حذف رکورد در همان صفحه ای که دکمه هست انجام بشه

خوب شما می تونید به چند روش برای حذف کردن رکورد در همان صفحه استفاده کنید !
1 ) استفاده از from و مقدار دهی نام همان صحفه به action همان فرم و چک کردن ارسال یک پارامتر در اول صفحه که اگر این پارامتر ارسال شده باشد شما با استفاده از آی دی رکورد صفحه رو می تونید حذف کنید!

2 ) استفاده از لینک ها یعنی شما با استفاده از دستور GET متغییری رو به همان صفحه ارسال کنید و بعد با دریافت این مقدار با استفاده از آی دی می تونید رکورد رو حذف کنید

لطفا اگه یه تکه کدی هم برای نمونه بذاری ازت ممنون می شم.
اگه پیدا کردم چشم .

در ضمن می خوام بعد ار عمل حذف پیام حذف شدن هم در همان صفحه نمایش داده بشه

خوب برای این کار هم راههای زیادی وجود داره تمام این راهها سلیقه ای است و هرکس خودش برای خودش راههایی رو انتخاب می کنه پس دقیقا نمی شه گفت که شما باید یک روش رو انتخاب کنید .

1 ) شما می تونید یک تک DIV داشته باشید که در حالت عادی مقدار Display آن رو برابر None می کنید و داخلش پیغام خودتان رو می نویسید و هروقت تابع مورد نظر ( تابع حذف رکورد ) اجرا شد مقدار Display رو برابر Block قرار می دهید و پیغام نمایش داده می شه

2 ) شما می تونید از Alert استفاده کنید یعنی وقتی که رکورد مورد نظر رو حذف کردید کد زیر رو در صفحه بنویسید

<script>alert('پیغام شما ') ; </script>