PDA

View Full Version : گفتگو: کار با پورت USB

vahid_d_0101
سه شنبه 16 مهر 1387, 21:14 عصر
سلام
بچه ها میتونید یه سرچ کنید تو این بخش ببینید تاپیکهایی که در برای این موضوع هست چه قدر هست ( خیلی زیاده) ولی هیچ کدوم از اونا به نتیجه نرسیده که این خیلی بده :گریه:
حالا برای اولین بار میخواییم باهم به یه نتیجه برسیم
خوب سوال :
چه چوری میشه با پورت USB کارکرد ایا اصلاً این کار با vb امکان پذیر هست
کسانی که با میکرو کنترلر ها کار میکنن اگه میشه بگن چه چوری اونارو با پورت USB و VB ارتباط بدیم
خواهش میکنم هر کی هرچی میدونه اینجا بزاره شاید برای اولین بار به نتیجه ای برسیم:متعجب:

r0ot$harp
سه شنبه 16 مهر 1387, 22:02 عصر
سلام
بچه ها میتونید یه سرچ کنید تو این بخش ببینید تاپیکهایی که در برای این موضوع هست چه قدر هست ( خیلی زیاده) ولی هیچ کدوم از اونا به نتیجه نرسیده که این خیلی بده :گریه:
حالا برای اولین بار میخواییم باهم به یه نتیجه برسیم
خوب سوال :
چه چوری میشه با پورت USB کارکرد ایا اصلاً این کار با vb امکان پذیر هست
کسانی که با میکرو کنترلر ها کار میکنن اگه میشه بگن چه چوری اونارو با پورت USB و VB ارتباط بدیم
خواهش میکنم هر کی هرچی میدونه اینجا بزاره شاید برای اولین بار به نتیجه ای برسیم:متعجب:

دوست عزیز برای این کار از آیسی مبدلی استفاده می شود . که داده های Usb رو می شه با استفاده از Mscom کنترل کرد .

اسم این آیسی FTDI FT232 هست .

تو بازار امجد تو تهران فراوان یافت می شود .

باتشکر احسان

vahid_d_0101
سه شنبه 16 مهر 1387, 23:13 عصر
اقا احسان این ای سی را دیده بودم کار این ای سی اینه که پورت USB را تبدیل به سریال میکنه و با همون سرعت پورت سریال کار میکنه یعنی یه پورت سریال به پورتهای سریال اضافه میشه من میخوام مستقیم اطلاعات را روی usb بفرستم

r0ot$harp
چهارشنبه 17 مهر 1387, 01:02 صبح
اقا احسان این ای سی را دیده بودم کار این ای سی اینه که پورت USB را تبدیل به سریال میکنه و با همون سرعت پورت سریال کار میکنه یعنی یه پورت سریال به پورتهای سریال اضافه میشه من میخوام مستقیم اطلاعات را روی usb بفرستم

در مورد ارسال مستقیم اطلاعات بحث یه خورده پیچ می خوره .

ببین حاجی برای این کار Bascom خیلی ضعیف هست در ضمن Library های مربوط به اتصال USB رو نداره .

برای این کار باید از CodeVision استفاده کنید .

من یه پروژه با Bascom دارم فردا برات می زارم .

البته اگر پیداش کنم ::!!!!:بامزه::بامزه::قهقهه::قهق ه::قهقهه:

باتشکر احسان

tizhoosh
چهارشنبه 17 مهر 1387, 14:14 عصر
من كه زياد از الكترونيك سر در نمي آورم اما تا جايي كه مي دانم فركانس كار اكثر آي سي هاي قابل پروگرام براي امثال من و شما بسيار پايين تر از فركانس معمول پورت U.S.B است(چه برسد به usb2) به همين دليل براي اين آي سي ها ارتباط مستقيم با usb ناممكن است (مگر با استفاده از مدار واسط)
تازه بعد از حل اين مشكل مي رسيم به مشكل پروتوكل انتقال اطلاعات
و تازه تر از اون اينكه همون FTDI FT232 مشكل را حل ميكند چون ما كه معمولا به سرعت ها ي بالا نياز نداريم
و خلاصه ي مطلب آن كه " از خيرش بُگذر "

r0ot$harp
چهارشنبه 17 مهر 1387, 14:45 عصر
من كه زياد از الكترونيك سر در نمي آورم اما تا جايي كه مي دانم فركانس كار اكثر آي سي هاي قابل پروگرام براي امثال من و شما بسيار پايين تر از فركانس معمول پورت U.S.B است(چه برسد به usb2) به همين دليل براي اين آي سي ها ارتباط مستقيم با usb ناممكن است (مگر با استفاده از مدار واسط)
تازه بعد از حل اين مشكل مي رسيم به مشكل پروتوكل انتقال اطلاعات
و تازه تر از اون اينكه همون FTDI FT232 مشكل را حل ميكند چون ما كه معمولا به سرعت ها ي بالا نياز نداريم
و خلاصه ي مطلب آن كه " از خيرش بُگذر "

دوست عزیز اینجوری که شما می گید از خیرش بگزریم که باید قید دنیا رو هم بزنیم چون نمی تونیم به تنهایی پرواز کنیم .

دوست عزیز 100٪ شدنی هست ولی با کمی تلاش .

باتشکر احسان

vahid_d_0101
چهارشنبه 17 مهر 1387, 17:41 عصر
بچه ها اول برای ارسال و دریافت اطلاعات روی پورت USB با وبی کار کنید بعد بریم سراغ ای سی

r0ot$harp
چهارشنبه 17 مهر 1387, 20:00 عصر
دوستان قبلا هم عرض کردم بهترین انتخاب استفاده از IC FTDI هست .

این آیسی در تهران حدودا 2500 هست .

وقتی بتونید این آیسی رو با VB ارتباط بدین می تونید با استفاده ا دستورات Port Com برنامه خودتون رو کنترل کنید . نصبش بسیار ساده هست . تا دلتونم بخواد تو نت براش PCB هست .

باتشکر احسان

vahid_d_0101
پنج شنبه 18 مهر 1387, 19:25 عصر
من که اینجا هر چی دونبالش گشتم نبود هر جارفتم گفتن گیر نمیاد باید بری تهران حالا تکلیف ما چیه

r0ot$harp
پنج شنبه 18 مهر 1387, 22:39 عصر
من که اینجا هر چی دونبالش گشتم نبود هر جارفتم گفتن گیر نمیاد باید بری تهران حالا تکلیف ما چیه

نمی دونم چرا اونجا نیست . ولی تهران هست . هر وقت خواستی بگو بهت شماره بدم زنگ بزن بپرس .

باتشکر احسان

*simin*
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 14:27 عصر
با سلام
من پروژم ارتباط دوطرفه ي كامپيوتر و صفحه كليد و lcd است كه اين ارتباط از طريق ميكرو انجام ميشودو اتصال كامپيوتر به ميكرو از طريق usb است.
احتمالا ميكرويي كه استفاده كنم ، avr است. به نظر شما برنامه نويسي ميكرو و كامپيوتر را با چه نرم افزاري ميتوانم انجام دهم كه ساده تر باشد؟؟

Mr'Jamshidy
شنبه 24 اردیبهشت 1390, 14:49 عصر
فکر کنم C++ از همه بهتر باشه البته Assembly برای هر دو مورد مناسبه
بازم نظر دوستان رو ببینیم البته من در حد خیلی ضعیف با میکرو کنترلر ها کار کردم اما بازم میگم به نظر من بهترین گزینه همون ASM

reza6384
سه شنبه 14 تیر 1390, 10:26 صبح
دوستان کاش یک نفر یک لینک دانلود با مثال برای این موضوع اینجا قرار میداد، دلیل ایجاد تاپیک های تکراری هم همینه، کاربر از جستجو خسته میشه میاد یک تاپیک جدید میزنه تا به جواب سوال خودش برسه. اگر کسی میدونه لینک دانلود و لینک نحوه استفاده از این DLL رو اینجا قرار بده

rahman22
یک شنبه 15 بهمن 1391, 01:58 صبح
من به صورت مستقیم یک میکرو atmega8 را با usb به کامپیوتر ارتباط میدم - کدهاش را هم دارم میفروشم - یه کم گرونه - اگه کسی لازم داره میل بزنه: rahman_h22@yahoo.com

mehran901
یک شنبه 15 بهمن 1391, 20:44 عصر
بچه ها در جریان باشن که بسکام خودش ی کتابخونه حرفه ای واسه کار با سریال داره ! .... البته باید از سایتش بخش دانلود بگیرین و به کتابخونه ها اضافه کنید
واسه ارتباط با پورت سریال با ویبی به طوری که از کام استفاده نشه از رفرنس inpout32.dll استفاده کنین و آدرس پورتی که میخواین رو بهش بدین تا اطلاعات رو بخونین و بنویسین

راه ساده ترش هم USB CDC هست .... مشابه همون پورت کامی که بچه ها اشاره کردن با کمی تفاوت .... پی دی اف اتمل رو در زیر آوردم :
http://uplod.ir/7xkf5xp9tcwb/doc7619_.zip.htm

mehran901
یک شنبه 15 بهمن 1391, 20:45 عصر
با سلام
من پروژم ارتباط دوطرفه ي كامپيوتر و صفحه كليد و lcd است كه اين ارتباط از طريق ميكرو انجام ميشودو اتصال كامپيوتر به ميكرو از طريق usb است.
احتمالا ميكرويي كه استفاده كنم ، avr است. به نظر شما برنامه نويسي ميكرو و كامپيوتر را با چه نرم افزاري ميتوانم انجام دهم كه ساده تر باشد؟؟

Bascom ضمن سادگی کار ، قدرت خیلی خوبی داره و واسه اینجور پروژه های ساده ای به سرعت نتیجه میگیرین

Mr'Jamshidy
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:22 عصر
Bascom ضمن سادگی کار ، قدرت خیلی خوبی داره و واسه اینجور پروژه های ساده ای به سرعت نتیجه میگیرین

من طی تجربه هایی که با Bascom و CodeVision داشتم به ایت نتیجه رسیدم که Bascom هم مثل وی بی هست قدرت مانور توش کمه اما CodeVision سخته ولی قدرت مانور زیادی داره

برنامه سمت ویندوز هم فکر کنم باید از تابع DeviceIoControl استفاده کنه