PDA

View Full Version : سوال: چطور از پروژه‌ای که می‌فروشیم حفاظت کنیم؟

Aftabgardan-cc
سه شنبه 16 مهر 1387, 23:47 عصر
سلام؛
کسی در مورد راه‌هایی که می‌شه از انتشار غیرمجاز یک پروژه به زبان PHP جلوگیری کرد چیزی می‌دونه؟
راستش قصد دارم یک CMS طراحی کنم و به فروش بذارم، اما مشکلم اینه که چطور می‌شه جلو تکثیر غیرمجازش رو گرفت؟
شرکت‌های مختلف، سیستم‌های مدیریتشون رو با چه اطمینانی می‌فروشند؟

منظورم محافظت از کدها نیست، منظورم نصب کردن سیستم بدون خریدن اون هست.
مثلاً من به نظرم می‌رسه که می‌شه از کاربر آدرس سایتش رو دریافت کرد و نسبت به آدرس سایت، یک کد بهش داد که تا اون رو وارد نکرده سیستم نصب نشه...
البته راه مطمئنی نیست، فقط یک مثاله.

اصلاً همین سیستم vBulletin چطور از سیستمش محافظت می‌کنه؟

ممنون

farshad_persia
چهارشنبه 17 مهر 1387, 10:21 صبح
آره واقعا منم تو کف موندم یه یه جا رو یه سرور تستی این رو نصب کردم سر ۳ روز فهمیدن:قهقهه:

mn3250
چهارشنبه 17 مهر 1387, 12:15 عصر
http://www.zend.com/en/products/guard/
http://www.ioncube.com/

amircoco
چهارشنبه 17 مهر 1387, 12:53 عصر
من که vb کار بودم خودم رو کشتم نتونستم حالا که دیگه تو محیط باز کار میکنی
ولی یه راه هایی بعضا استفاده میکنند برای مثال از کدها پیچیده و تودرتو و حجیم استفاده میکنند تا به راحتی نتونند کدها رو تحلیل کنند

yaqubian
چهارشنبه 17 مهر 1387, 16:08 عصر
دوست عزیز
اصولا در مورد open source ها خیلی دستمون باز نیست.
موفق باشید

vahid4134
پنج شنبه 18 مهر 1387, 14:08 عصر
سلام؛
کسی در مورد راه‌هایی که می‌شه از انتشار غیرمجاز یک پروژه به زبان PHP جلوگیری کرد چیزی می‌دونه؟
راستش قصد دارم یک CMS طراحی کنم و به فروش بذارم، اما مشکلم اینه که چطور می‌شه جلو تکثیر غیرمجازش رو گرفت؟
شرکت‌های مختلف، سیستم‌های مدیریتشون رو با چه اطمینانی می‌فروشند؟

منظورم محافظت از کدها نیست، منظورم نصب کردن سیستم بدون خریدن اون هست.
مثلاً من به نظرم می‌رسه که می‌شه از کاربر آدرس سایتش رو دریافت کرد و نسبت به آدرس سایت، یک کد بهش داد که تا اون رو وارد نکرده سیستم نصب نشه...
البته راه مطمئنی نیست، فقط یک مثاله.

اصلاً همین سیستم vBulletin چطور از سیستمش محافظت می‌کنه؟

ممنون
یه نصیحت دوستانه. نرم افزارت رو که فروختی با سورس بفروش. یا اگر می خوای کرک نشه اصلا به کاربر نده.
اگر دمو هم می خوای بدی روی سرور خودت بزار یا اسکرینشات بده
این ویبولیتن که توی ایران همش دارند کرک شده استفاده می کنند. توی خارج که حق کپی رایت رعایت می شه کسی غمی نداره و کافیه یه نفر رو گیر بیاره که داره از نسخه نال شده استفاده می کنه اون وقت نونش تو روغنه اما ایران اینطوری نیست.

Itist82
پنج شنبه 18 مهر 1387, 17:05 عصر
سیستمCRM آماده به صورت اپن سورس که زیاده. شما می خوای زحمت زیاد نکشی یکی رو دانلود کن و خودت یه کم تغییرش بده تا اگه کسی هم دزدید خیلی دلتون نسوزه!:لبخندساده:

Aftabgardan-cc
پنج شنبه 18 مهر 1387, 21:20 عصر
ممنون از دوستان.
ببینید راهی که من می‌گم، ممکنه؟
من فکر می‌کنم اول باید با نرم‌افزارهایی که mn3250عزیز معرفی کرد، کدها رو به نوعی Encode کرد که غیرقابل تغییر بشه.
در مرحله بعد، باید نرم‌افزار رو برای یک دامنه خاص فروخت. و موقع خرید، از اون کاربر آدرس سایت رو گرفت... (و تعیین کرد که این سیستم برای فلان تعداد دامنه فروخته می‌شه)
بعد، یک الگوریتمی نوشت که نسبت به دامنه، یک کد به کاربر بده.
کاربر، این کد رو موقع نصب سیستم باید وارد کنه تا نرم‌افزار روی سایتش نصب بشه.
اگر کدی که وارد می‌کنه، طبق الگوریتم تعریف شده، با آدرس سایت موررد نظرش مطابقت داشت، امکان نصب رو بده و اون کد رو در دیتابیس ثبت کنه، وگرنه نصب نشه.
این "روند چک کردن کد و آدرس"، باید همیشه اتفاق بیفته و اون کدی که داخل دیتابیس هست با آدرس سایت مطابقت داشته باشه.
اینطوری، هیچ سایتی نمی‌تونه بدون داشتن اون کد سیستم رو نصب کنه یا استفاده کنه.

من فعلاً راهی برای دور زدن این الگوریتم به ذهنم نرسیده، شما چی فکر می‌کنید؟
البته ممکنه بگید کدها رو می‌شه به حالت اول برگردوند که خوب، با توجه به سختی‌هایی که داره، هر کس این کار رو کرد، نوش جونش! :)

فقط من الان دارم دنبال این می‌گردم که چطور می‌شه آدرس سایت رو به دست آورد :(
کسی می‌تونه راهنمایی کنه؟ (تایعی در PHP داریم؟)

vahid4134
پنج شنبه 18 مهر 1387, 21:36 عصر
بزنید

print_r($_SERVERS)

خیلی چیزها دستگیرت میشه