PDA

View Full Version : پاک کردن دیتابیس از روی هاست

Himalaya
پنج شنبه 18 مهر 1387, 16:33 عصر
سلام ... من میخوام دیتا بیسم رو از توی کنترل پنل هاستم (پلسک) پاک کنم ولی با پیغام زیر مواجه میشم ... گاهی اوقات هم پاک میشه ولی بعد از 3،4 ساعت تلاش ...
Unable to remove file /httpdocs/folder/folder file/my db/data base.mdb: Sharing violation
خواستم از طریق کد نویسی پاکشون کنم ولی بازم نشد
همیشه هم .ldb کنار .mdb هست در حالی که همه جا connection ها رو close کردم ...
ممنون

Himalaya
پنج شنبه 18 مهر 1387, 18:20 عصر
کسی نبود ؟؟؟ تا حالا کسی این مشکلو نداشته ؟؟؟ من چون دیتابیسم هر دفعه تغییرات زیادی میکنه مجبورم
یه دیتابیس دیگه جای قبلی آپلود کنم والا یه برنامه مینوشتم برای update شدن اون ... ولی قبلیه با هزارتا مکافات پاک میشه

dr.pantagon
پنج شنبه 18 مهر 1387, 19:10 عصر
دوست عزیز به احتمال زیاد دیتابیس شما رو خود اس کیو ال داره می خونه برای همین است که نمی تونین
اگر به سرور دست رسی دارین یوزر پس ریموت رو پیغام خصوصی بزارید تا انجام بدم. براتون

Behrouz_Rad
جمعه 19 مهر 1387, 00:19 صبح
سلام ... من میخوام دیتا بیسم رو از توی کنترل پنل هاستم (پلسک) پاک کنم ولی با پیغام زیر مواجه میشم ... گاهی اوقات هم پاک میشه ولی بعد از 3،4 ساعت تلاش ...
Unable to remove file /httpdocs/folder/folder file/my db/data base.mdb: Sharing violation
خواستم از طریق کد نویسی پاکشون کنم ولی بازم نشد
همیشه هم .ldb کنار .mdb هست در حالی که همه جا connection ها رو close کردم ...
ممنون

به احتمال زیاد، Connection ها به دیتابیس به طور کامل بسته نشدن و مدت زمانی طول میکشه تا Handler اختصاص داده شده به اونها توسط سیستم عامل حذف بشه و In-use محسوب نشن.
اینکه میگی ldb همیشه کنار mdb وجود داره، این فرض رو قویتر می کنه. چون فایل های ldb برای جلوگیری از تداخل عملیات کاربران در نوشتن بر روی Page های دیتابیس استفاده میشه و به ازای هر کاربر، یک رکورد با حجم 64 بایت ایجاد می کنه که پس از بستن دیتابیس توسط آخرین فرد، فایل ldb هم حذف میشه.

موفق باشید.

Himalaya
شنبه 20 مهر 1387, 10:58 صبح
پس یعنی خلاصه اش میشه این --->> راهی نداره جز اینکه همون 3،4 ساعت تلاش رو هر دفعه انجام بدم...:متفکر:

Behrouz_Rad
شنبه 20 مهر 1387, 14:14 عصر
خیر. خلاصش اینه که چند تا تست انجام بدی.
اول اینکه در اولین مرتبه ای که فایل mdb رو آپلود می کنی، قبل از اینکه وارد سایت بشی، بلافاصله سعی در حذف فایل mdb کنی. اگر حذف شد، متوجه میشی که اشکال از صحیح بسته نشدن Connection هاست و باید کدهات رو اصلاح کنی. اگر حذف نشد، گزینه های دیگه ای مثل آنتی ویروس ها و برنامه های گرفتن نسخه های پشتیبان که بر روی سرور نصب هستند می تونن دخالت داشته باشن.

موفق باشید.