PDA

View Full Version : سوال: تعداد سطر یک memo

system2007
جمعه 19 مهر 1387, 17:58 عصر
با سلام
تعداد سطر های یک memo در یک فرم اکسس را چگونه می توان تعین کرد؟ خواه این سطرها با enter زدن بوجود آمده باشند خواه با تایپ کردن متن طولانی. آیا یک مشخصه خواص وجود دارد که این پارامتر را نگهداری می کند یا اینکه روش دیگری برای تعین آن وجود دارد. پیشا پیش از راهنمایی شما تشکر می کنم.

amirzazadeh
شنبه 20 مهر 1387, 11:53 صبح
با سلام
تعداد سطر های یک memo در یک فرم اکسس را چگونه می توان تعین کرد؟ خواه این سطرها با enter زدن بوجود آمده باشند خواه با تایپ کردن متن طولانی. آیا یک مشخصه خواص وجود دارد که این پارامتر را نگهداری می کند یا اینکه روش دیگری برای تعین آن وجود دارد. پیشا پیش از راهنمایی شما تشکر می کنم.
دوست من به نظر من شما فقط ميتونين سايز فيلد memo رو با كد نويسي محدود كنين به عبارت ديگه تعداد كاراكتر وارده قابل كنترل هست نه تعداد سطرها.به عنوان مثال از كد پايين براي محدود كردن تعداد تا 500 كاراكتر در رويداد before update فيلد مربوطه ميتونين استفاده كنين.

Private Sub ThisMemo_BeforeUpdate(Cancel As Integer)
If (Len(ThisMemo)> 500) Then
MsgBox "Memo is too long. Reduce to 500 characters"
Cancel = True
End If
End Sub..............................
موفق باشيد

system2007
شنبه 20 مهر 1387, 18:36 عصر
با تشکر از دوست عزیز amirzazadeh که با ایده هی که مطرح کرد باعث شد یک راه حل در ذهن من شکل بگیرد و از این قرار که با شمردن تعداد کاراکترهایی که قبل از زدن هر اینتر نوشته شده اند و تقسیم این تعداد بر تعداد کاراکتری که که با توجه به ابعاد ممو در هر سطر آن جا می شود و حذف قسمت اعشاری عدد بدست آمده تعداد سطرهایی که این پاراگراف اشغال کرده است بدست می آید. سپس با تعین تعداد سطرهای کلیه پاراگراف ها(متنی که بین دو اینتر قرار می گیرد) و شمردن تعداد اینترهای زده شده و جمع کلیه این مقادیر و اضافه کردن عدد یک بخاطر سطر آخر که وجود دارد ولی تکمیل نمی شود و بعد از آن نیز اینتر زده نمی شود، تعداد سطرهای ممو بدست می آید. البته می توان در سطحی بالاتر با نوشتن یک تابع با توجه به عرض ممو و فونت ممو تعداد کاراکتری که در هر سطر آن ممو جا می گیرد را وابسطه نمود و یک روش کلی بدست آورد.