PDA

View Full Version : سوال: نحوه جستجو اطلاعات توسط فرم و نمايش در همان فرم

iranpour
شنبه 20 مهر 1387, 11:17 صبح
با سلام
من تمامي مطالب نوشته شده درخصوص جستجو در اين تاپيك را خواندم . زمان زيادي است كه با اكسس كار مي كنم اما هميشه در يك زمينه مشكل داشتم : جستجوي اطلاعات (عددي و حرفي) و نمايش نتيجه در همان فرم در همان زمان . خواهشمند است مرا راهنمايي فرمائيد و اگر نمونه اي براي ارسال هست ، يك مستند كامل نوشتاري نيز اضافه كنيد .
متشكرم

Ali_Fallah
شنبه 20 مهر 1387, 18:25 عصر
اين هم يک نمونه برنامه جستجو

iranpour
یک شنبه 21 مهر 1387, 08:15 صبح
با تشكر . نمونه خيلي خوبي بود . همان چيزي كه به دنبال آن بودم . اما نحوه پياده سازي آن چگونه است ؟ يكسري از كدهاي نوشته شده را پيدا كردم اما با مشابه سازي به جواب نرسيدم . لطفا بيشتر راهنمايي فرمائيد

Ali_Fallah
یک شنبه 21 مهر 1387, 11:53 صبح
نمونه برنامه را خوتان را ضمیمه کنید...

iranpour
یک شنبه 21 مهر 1387, 12:53 عصر
فايل مربوطه را ضميمه نمودم . البته در اين فايل براي جستجو هيچ چيز ننوشته ام . قرار است بر اساس آيتمهاي مختلف موجود در فرم جستجو انجام و نتيجه در همان فرم برگردانده شود .
ضمناً با عرض پوزش چند سوال ديگر هم در اين زمينه دارم :
1- با انتخاب گزينه چاپ ، گزارش مربوط به فقط همان ركورد ارائه شود . اين اتفاق نمي افتد
2- با انتخاب نام و كد بانك ، مشخصات ديگر بانك به صورت غير قابل تغيير به كاربر در همان فرم بلافاصله نمايش داده شود . در صورت برقراري ارتباط بين فرم و جدول بانك ، همه اطلاعات به هم مي ريزد
از راهنمايي هاي شما متشكرم

Ali_Fallah
یک شنبه 21 مهر 1387, 18:16 عصر
برنامه شما در اکسس 2007 طراحي شده که من در سيستم خودم نصب نکرده ام و 2003 دارم...

iranpour
دوشنبه 22 مهر 1387, 07:37 صبح
با سلام
با فرمت 2003 ارسال مي نمايم . متشكر مي شوم مرا راهنمايي كنيد .

dadsara
دوشنبه 22 مهر 1387, 08:11 صبح
با سلام
با فرمت 2003 ارسال مي نمايم . متشكر مي شوم مرا راهنمايي كنيد .
باسلام
فرم 1 را اجرا کن
- اگر تمام بانکها را می خواهی کافی است در کومبو * بزنی در غیر اینصورت نام بانک خود را انتخاب کن
- اگر تمام تاریخها را می خواهی از 0 تا 9 بزن
- با عرض پوزش ! یک نکته قابل یادآوری است اگر برای بانکها و یا دیگر فیلد یک جدول دیگر اختصاص داده ای و اطلاعات کاملتر از آنجا فراخوانی می شود پس باید در جدول اصلی کد آنها ذخیره شود ( مثل نام بانک) نکته دیگر اینکه برای اینکار هم توصیه می کنم یک کلید برای جدول بانک طراحی کنی و جهت جلوگیری از تکراری نبودن نام بانک و کد ، آنرا از طریق کد نویسی کنترل کنی در این حالت بعدا با دردسرهای کمتری مواجه خواهی شد.

iranpour
دوشنبه 22 مهر 1387, 09:41 صبح
با تشكر
بانك را انتخاب كردم اما با زدن دكمه جستجو ، هيچ جستجويي انجام نشد

iranpour
دوشنبه 22 مهر 1387, 10:51 صبح
بر اساس فايل خوب ارسالي آقاي فلاح (the best search) ، توانستم جستجو را ليست باكس را انجام دهم اما دوبار كليك بر روي رديف و نيز نمايش اطلاعات در قسمت ذيل ليست باكس را نتوانستم فعال كنم . لطفا راهنمايي كنيد . فايل پيوست با فرمت 2003 مي باشد

dadsara
دوشنبه 22 مهر 1387, 12:35 عصر
با تشكر
بانك را انتخاب كردم اما با زدن دكمه جستجو ، هيچ جستجويي انجام نشد
از تاریخ 01/01/85 لغایت 01/01/86 بزن و کومبو را * انتخاب کن سپس کلید جستجو را فشار بده

dadsara
دوشنبه 22 مهر 1387, 12:54 عصر
بر اساس فايل خوب ارسالي آقاي فلاح (the best search) ، توانستم جستجو را ليست باكس را انجام دهم اما دوبار كليك بر روي رديف و نيز نمايش اطلاعات در قسمت ذيل ليست باكس را نتوانستم فعال كنم . لطفا راهنمايي كنيد . فايل پيوست با فرمت 2003 مي باشد
دابل کلیک درست شد

Ali_Fallah
دوشنبه 22 مهر 1387, 15:01 عصر
مشکل برنامه شما این هست که چون جستجوی شما (در قسمت کدنویسی) براساس فیلد
zemanatname_ID بوده و از طرفی چون این فیلد در فرم شما قرار ندارد لذا جستجو نتایج مطلوبی به همراه ندارد
شما باید ابتداء در قسمت Record Source فرم ، فیلد zemanatname_ID را به توری کوئری مربوطه اضافه نموده و در مرحله دوم این فیلد را به فرم اضافه نمائید...
موفق باشید..