PDA

View Full Version : برنامه exe

bita_s
شنبه 18 مهر 1383, 07:42 صبح
سلام
من می خواستم بدونم آیا برای برنامه هایی که به VB‌نوشته می شه یه برنامه exe هم ساخته می شه که بدون نیاز به کد و محیط VB اجرا بشه؟

بابک زواری
شنبه 18 مهر 1383, 12:50 عصر
خوب شما برنامه تون رو تبدیل به حالت اجرایی بکن بدون نیاز به محیط vb اجرا میشه

vbprogramer
یک شنبه 19 مهر 1383, 11:32 صبح
از منوی فایل گزینه Make Project1.exe را بزن سپس مسیر بده و ok کن
البته به جای Project1 نام پروژکت خودت را می نویسد

حامد مصافی
یک شنبه 19 مهر 1383, 16:44 عصر
نه !
معمولاً فایل ای اجرایی ساخته شده با VB به یک یا چند فایل DLL احتیاج دارن برای مثال MSVBVM50.dll یا MSVBVM60.dll البته در صورتی که از کامپونت ای دیگری استفاده نکرده باشی

بابک زواری
یک شنبه 19 مهر 1383, 22:07 عصر
اینجا محیط VB مطرح بوده نه dll های مرتبط
در ضمن شما میتونید همین dll ها رو هم به برنامه تون link کنید
البته با نرم افزارهای خاصی

Fagat_tanhaie
سه شنبه 21 مهر 1383, 23:50 عصر
chetori mitoonam dll ha ro be file am link bedam ? merc

بابک زواری
چهارشنبه 22 مهر 1383, 08:46 صبح
برنامه fusion از شرکت bitarts

Fagat_tanhaie
چهارشنبه 22 مهر 1383, 22:44 عصر
سلام

اگه میتونی لینک بذار

ممنون میشم

مرسی

bahar60
شنبه 25 مهر 1383, 12:27 عصر
سلام
شما اگر با وی بی کار می کنید چرا براش setup نمی نویسید؟
از منوی start سپس program بعد visual stadio بعد گزینه ای دارد که tools های visual studio در ان است از این گزینه pakage&... را انتخاب کنید

با این کار می تونید تمام dllهای مورد نیاز را لینک کنید
ـــــــــــــــــــــــــ ـ
امیدوارم براتون مفید باشه :wink:

Fagat_tanhaie
شنبه 25 مهر 1383, 20:38 عصر
با سلام

برنامه ای که می نویسم باید فقط یک فایل exe باشه و هیچ فایل اضافی نداشته باشه و نیازی

به نصب نداشته باشه. یعنی باید بتونه به تنهایی تو win98,me,2000,xp اجرا بشه.

(البته تو xp نیازی به این فایها نیست)

بابک زواری
شنبه 25 مهر 1383, 22:23 عصر
چرا باید اینطور باشه ؟ چه دلیلی داره ؟

bahar60
یک شنبه 26 مهر 1383, 07:45 صبح
برنامه ای که فقط exe باشه فقط روی سیستمی که برنامه را نوشتید اجرا می شه
روی بقیه سیستمها اگر بخواهید بقیه فایلها ی dll مورد نیاز را لینک نکنید اجرا نخواهد شد

مگر اینکه روی بقیه سیستمها وی بی ونرم افزارهایی که با آن کار کردید( در این فایل exe )نصب کنید (:D)

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

دوست آن است که گیرد دست دوست در پریشان حالی و در ماندگی :flower:

francosoft
سه شنبه 10 آذر 1383, 01:48 صبح
سلام دوستان و خسته نباشید بنده یک راهنمایی می خواهم که امیدوارم که جوابم را بگیرم. لطف کنید و یک سورس کدی در دلفی و یا بیسیک به من بدهید که کارهای زیر را انجام دهد.

1- می خواستم که فایل داشته باشم که در آن تعداد زیادی کلمه رمز به همراه نام کاربری افراد تعریف بشود - حالا به هر سبکی که شما پیشنهاد می کنید و وقتی کاربر می خواهد نرم افزار مورد نظر را اجرا کند در ابتدا از او آنها را بپرسد - منتها یک مسله است و آن این است که می خواهم این یوزر ها و پاسوردها از روی اینترنت روز آمد بشوند. یعنی چی؟ یعنی اینکه وقتی کاربر برنامه را اجرا کرد . فرد برای وارد نمودن شناسه خود ابتدا به اینترنت متصل باشد و بعد آنها را وارد کند. برنامه سریع برود آنها را با آخرین یوزرها و پاسوردها را که در یک دیتابیس تعریف شده و در یک سایت می باشد بررسی کند. در صورتی که بود اجازه وارد شدن به نرم افزار را بدهد. یعنی دیتابیس بروی اینترنت باشد و برنامه وقتی که کاربر مشخصات خود را وارد کرد برنامه با استفاده از اینترنت به دیتابیس ما بروی سایت برود و درون آن را چک کند و در صورت وجود آن شناسه اجازه را صادر کند. در بیسک و یا دلفی فرقی نمی کند. اگر هم خودتان روشی دیگر را پیشنهاد کنید. عیبی ندارد. و یا روشی که شبیه این روش باشد. هر جور راحتت و یاد دارید.

2- دیگر اینکه می خواستم یک فایل exe را درون یک برنامه دلفی که سورس آن را داریم جا بدهم . به گونه ای که بعد از اینکه مثلا تکمه ای در برنامه دلفی و یا بیسک ما که طراحی کرده ایم را زد آن فایل exe که درون پروژه ما است اجرا شود. فقط می خواستم طوری باشد که فایل exe ما که در پروژه ما embed شده به هیچ وجه بروی رایانه بارگذاری نشه و یا کپی نشه و یا extract نشه و مستقیم از روی حافظه باشه و اصلا فرد نتواند خودش فایل ما را ببیند و یا به آن به هر گونه دسترسی داشته باشد و فقط ببیند که وقتی تکمه را زد یک فایل exe اجرا میشود و خلاصه ردپایی از خودش در رایانه به جا نذاره. در بیسک و یا دلفی فرقی نمی کند. اگر هم خودتان روشی دیگر را پیشنهاد کنید. عیبی ندارد. و یا روشی که شبیه این روش باشد. هر جور راحتت و یاد دارید. 3- دیگر اینکه می خواستم مثلا یک فایل html را درون یک پروژه دلفی و یا بیسیک بگذاریم به گونه ای که وقتی فرد فایل ما را اجرا کرد یک مرورگر درون برنامه ما مثل اینترنت اکپلورر ببینه که درون آن فایل html ما که البته خودش در فایل برنامه ما embed شده را مشاهده کنه و دیگر نیازی به استفاده از مرورگر دیگری را نداشته باشه. البته بازم می گم. نمی خواهم فقط لینک بده و بعد یک سایت را نشون بده. می خواهم که فایل مورد نظر ما که در دل خود فایل اجرایی ما است را نشان بده. با تشکر لطفا اگر جواب سوالات مرا می دانید و آنها را در هر دو زیان مورد نظر می توانید برآورده سازید از هر دو را بگویید. با تشکر فراوان و خسته نباشید

karbasian
سه شنبه 10 آذر 1383, 16:04 عصر
سلام دوست عزیز
جناب کدنویس ازشما خواهش میکنم اگه لینک برنامه ای رو که معرفی کردید بذارید البته با کرکش . راستش من ورژن 4 رو دانلود کردم . ولی کرکی براش پیدا نکردم . من برای اتوران سی دی میخوام که نیازی به نصب نداشته باشه و داخل تمام ویندوزها هم اجرا بشه . البته فعلا با setup مشکلش رو حل کردم و گفتم برای ویندوز9x باید setup اجرا بشه ولی اگه بتونم اینکار رو حذف کنم خیلی عالی میشه .
از شما بسیاربسیار ممنون میشم اگه لطف کنید و به من کمک کنید . درضمن اگه موردخصوصی هم بود ممنون میشم به بنده ایمیل بزنید . endevb@yahoo.com
با تشکر فراوان
مهدی کرباسیان

sasanhe
جمعه 30 بهمن 1383, 12:38 عصر
برای قرار دادن dll های مورد نیاز برنامه خود وی بی این امکان رو قرار داده ، شما آدرس یک دیتا بیس رو در برنامتون بهش میدین خود وی بی dll های مورد نیاز رو در دیتا بیس شما ذخیره میکنه .
tools\publish\build outputs
این کار برای برنامه من که جواب داد . امتحان کنید ضرر نداره.

ali_hadian
جمعه 30 بهمن 1383, 13:02 عصر
سلام
پس نتیجه میگیریم وی بی قابلیت ساخت یک فایل exe self executable را ندارد
مگه نه؟

sasanhe
جمعه 30 بهمن 1383, 15:26 عصر
فکر کنم داره .

meandyouwith2003
جمعه 07 اسفند 1383, 23:06 عصر
اگر برنامه ی شما اجرا نشد می تونید از vb6Runtime استفاده کنید تا فایلهای dll موردنیاز برنامه شما رو روی سیستم کپی کند.

Nabi
دوشنبه 17 اسفند 1383, 04:55 صبح
برنامه fusion از شرکت bitarts

دوستی میگفت این برنامه برای protect کردن فایل exe استفاده میشه
و برای اجرا به این مشخصه ها و نرم افزارها نیازمنده :
Windoze 98 (Only working combination)
SoftIce (NuMega Driver Studio v2.6)
IceDump v6.025
LordPE v1.31 or any other good PE Editor
IDA Pro 4 (WDASM not recommended)
ReVirgin v1.3 (v1.5 not recommended for Win 9x)
Hex Workshop v3.1 or any other good hex-editor

آیا منظور شما همون برنامست ؟

نبی

vbhamed
دوشنبه 30 خرداد 1384, 22:05 عصر
آقای کد نویس

این برنامه fusion رو دارید
یا اینکه لینک دانلودش

اگه بمن بدید ممنون می شم
hmdfar@yahoo.com

::نوشتن::

kazemRB
یک شنبه 24 مهر 1384, 16:09 عصر
برای این کار یک فایل Setup با استفاده از نرم افزار Wise Solutions در تمامی ویندوزها قابل نصب خواهد بود

sohrab o
یک شنبه 09 بهمن 1384, 17:58 عصر
بابا این بنده خدا کمک می خواد شما یه جواب دیگه می دید